«Євробачення». Після свята

Особисті враження

Отже, відшуміло «Євробачення – 2017» в Києві. Переможця визначило голосування. Ним став представник Португалії Салвадор Вилар Брамкамп Собрал. У Лісабоні, столиці на Піренейському півострові, де у 2018 році відбуватиметься наступний пісенний конкурс, це буде вперше за усі 53 роки участі Португалії в конкурсі. Натомість Україна за чотирнадцять років участі в «Євробаченні» двічі перемагала, а ще частіше входила до п’ятірки лідерів.

Треті знизу
Наш гурт з Полтави O.Torvald зайняв 24-те місце, третє знизу. Посипати попелом свої голови з приводу цього чи ні – справа особиста. Однак те, що Україна провела цього разу конкурс на досить високому рівні – факт, який визнають закордонні експерти. Досить серйозно попрацювали на сценах конкурсу та у фан-зонах наші минулорічні переможці: Джамала, Руслана, Вєрка Сердючка, Злата Огнєвіч.
Єгор Чечеринда (шанований журналіст і телеведучий) у своєму пості в соціальній мережі написав наступне: “А, знаєте, гола дупа паяца Седюка (цей чоловік намагався похизуватися оголеними сідницями під час виступу Джамали) – це символ українського «Євробачення-2017». Євробачення корупції та тотальної крадіжки державних грошей в країні війни та щоденної загибелі військових і цивільних на фронті найдовшої в світовій історії “антитерористичної операції”. Ситуацію із пранкером з Австралії не можна назвати неординарною. Бо цей “герой” дешевої сенсації Віталій Седюк не вперше відзначився хуліганською витівкою. Це він робив перед Адель, Вілл Смітом, Ким Кардашьян, Мадонною і Бредом Піттом. «Феміда постановила застосувати до Віталія Седюка, якого підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ст. 296 ч. 3 ККУ, запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Дані обов’язки триватимуть впродовж наступних 60 діб», – йдеться у заяві Дніпровського суду міста Києва. Частина 1 статті 296 ККУ, за якою передбачено обмеження волі до 5 років або штраф від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів, що становить у 2017 році від 400 до 800 тис. грн.
Скільки коштує
свято?
Свята без витрат не буває. На «Євробачення» потрібні немалі кошти. Це і облаштування головної зали та фан-зон, і прес-центру, і багато іншого. З цим усім Україна справилася на “добре”.

Як бачимо, ми не є лідером витрат. Найбільше розкошелилися Азербайджан у 2012 році та Данія в 2014-му.
Тепер щодо заяви про те, що на фронті йдуть бої, а ми тут влаштовуємо танці під час війни. «Євробачення» не є нашою забаганкою, це загальноєвропейська культурна подія року. І відмовитися після блискучої перемоги Джамали було б безглуздо. Так, напередодні фіналу на лінії зіткнення посилилися обстріли, що призвели до загибелі в Авдіївці мирних жителів. Серед наших воїнів є поранені. Жаль, що проросійським бойовикам і їхньому московському босу не йметься. І завжди в свята є жертви – як серед наших військових, так і мирного населення. В соціальних мережах пропонувалося, щоб на сцені пісенного конкурсу прозвучали слова про війну на сході України, загибель мирних авдіївців. І це з нашого боку було б коректно сказати, що за тисячу кілометрів тривають обстріли мирних осель з боку терористів ДНР/ЛНР, загинули люди. Та не сталося такого. Можливо, неправильно. Тим не менше, Президент України П. Порошенко після цього теракту відмінив відвідини фіналу «Євробачення»…

Підсумки
Україна перемогла, провівши конкурс на досить високому рівні. Про це заявив під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком керівник проекту “Євробачення” Йон Ула Санн: “Щороку ми маємо якісь певні зауваження чи скарги: чи то транспорт, чи логістика, безпека, інші аспекти. Але «Євробачення» в Києві пройшло бездоганно. Ми не мали жодних проблем. З українського боку все було організовано на найвищому рівні”.
В інтерв’ю ТСН про успіх України російський журналіст Артур Гаспарян сказав таке: “Завжди вражала київська атмосфера і я не знав, чи збереглася вона – ця атмосфера позитиву. Це те, що завжди мене змушувало сюди їхати з Москви на 2-3 дні, щоб відпочити. Відвідавши майданчик, про який також багато читав, я побачив, що це один з найзручніших за останні роки майданчиків, які я зустрічав на конкурсі, а на “Євробачення” їжджу з 2003 року. Мені сподобалося».

Віктор ТАТАРИН

 

Залишити коментар