Фантазії Анастасії на папері та подіумі

Про цікаві роботи корюківчанки Анастасії Стельмах спочатку дізналися у Ніжині, де вона навчається в училищі культури та мистецтв ім. М. Заньковецької. На великі свята там зазвичай влаштовують виставки, тож на них і потрапили її картини, панно, скриньки, шкатулки, декоративні вироби або такі, де застосовувалися декорації, малюнки абстракціоністського плану. А ще вона – модель. Виходить на подіуми і демонструє одяг.

Анастасія Стельмах

Дорога до перших успіхів у землячки розпочалася зі шкільних років, вона багато чого хотіла осягнути в образотворчому мистецтві. З перших класів навчалася у Корюківській школі мистецтв. «Інтерес до малювання у неї прокинувся рано, з трьох-чотирьох років, – говорить мати Світлана Стельмах. – Було, малює, наче грається, а виходить щось незвично цікаве. Коли пішла до школи, сама захотіла займатися художництвом. Ні я, ні тато Володимир не заперечували». За словами батьків, Насті повезло: вона потрапила до чудового педагога Алли Сухомлин. Дітки горнуться до свого учителя, завжди прислухаються. Анастасія була дуже старанною ученицею, і з роками переросла у юну художницю, що подає надії. У неї в кімнаті багатенько художніх витворів, які розвішані на стінах, виставлені на столиках. Вони ніби освітлюють кімнати, наповнюють цікавим змістом. Хто хоче побувати у Венеції, досить завітати на вулицю Сагайдачного і зайти до будинку Стельмахів. Відразу відкривається захоплива і дивовижна туристична Венеція – про місто на воді розповідає великий малюнок на стіні, який створила Анастасія, успішно навчаючись у Ніжині.

Модель Анастасія
Обдарована землячка має кілька талантів. Володіє й даром дизайнера. Знають Настю і як модель: дівчина мріє виступати на високих подіумах. У Ніжині демонструвала одяг місцевої жінки-модельєра, яка багато років створює жіночі і чоловічі костюми в українському стилі. «А нещодавно її та кількох молодих дівчат, – розповідає Світлана Стельмах, – запросили у Київ на демонстрацію фірмових костюмів у виставковому залі з великою глядацькою аудиторією. Серед них були фахівці з дизайнерства, одягу, нових течій і напрямів у пошитті одягу. Кожен вихід чернігівців на подіум супроводжувався бурхливими оплесками. Як модель, Анастасія прагне розвиватися, консультується у досвідчених колег, читає спеціальну літературу, журнали, щоб у майбутньому досягнути бажаних результатів.

Деревина,
яка озивається
Анастасія завершує курс декоративного мистецтва. Попереду велика дипломна робота. Це будуть декорації, пов’язані з деревиною. Викладачі училища Настю зараховують до п’ятірки найкращих на випускному курсі. За словами матері, вона освоїла різноманітні техніки, які існують в образотворчому мистецтві, декоруванні. Добре володіє не тільки знаннями, а й практичними навичками. Уміє працювати з натуральними матеріалами, у тім числі соломою, деревиною, льоном, нехімічними фарбами і фарбниками… Розуміється у різних народних художніх розписах. У її руках деревина озивається, стає справжнім художнім і мистецьким витвором, здатна прикрасити кращі виставки. А ще наша землячка майстерно створює за допомогою фарб і технік образи на склі.
Протягом кількох тижнів на її виставці, яка була влаштована у Корюківській районній бібліотеці, побувало сотні шанувальників образотворчого мистецтва. Нехай щастить тобі, землячко!

Залишити коментар