Фінансова діра – у два місяці

За десять місяців нинішнього року зароблені кошти виплатили всім «бюджетникам» Корюківщини. Авансу за листопад не виплатили. Вчителів, лікарів, інших працівників установ, які фінансуються з райбюджету, цікавить, чи отримають вони зарплату в листопаді та грудні?

Ситуацію коментує начальник райфінуправління РДА Валентина Єременко:

– Можна сказати, настала тяжка, навіть критична пора бюджетного року. Це стосується установ, які фінансуються з райбюджету. Територіальні громади таких проблем не мають, адже зміни до податкового і бюджетного законодавства дозволили достатньо наповнити їхню казну. Проблема дефіциту коштів торкається закладів охорони здоров’я, освіти (крім дитячих садків територіальних громад), культури (крім будинків культури територіальних громад), територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фінансування соціальних послуг, фінансування молодіжних та спортивних заходів та ін.
Ситуація ускладнюється тим, що кредитів району вже не надають, а взяті з початку року, необхідно погасити до 20 грудня (3,5 млн.грн.). Тому із власних надходжень і дотації райбюджету – 90 відсотків іде на погашення кредитів, а на 10 – ми мусимо жити.
Тобто треба розуміти, що всі свої ресурси і можливості рай-бюджет вичерпав, залишається жити в режимі очікування допомоги від держави та жорсткої економії бюджетних коштів, бо їх просто немає. Фінансування в таких випадках проводиться частково, по мірі надходження коштів. На рівні області є напрацювання щодо вирішення цієї проблеми з Міністерством фінансів України та Кабміном загалом. Ми сподіваємося на допомогу держави, а поки змушені економити та чекати…

Залишити коментар