Фрукти у ціні «поїхали» вниз…

Економіка України переживає не найкращі часи, тому й ціни на продукти харчування нестабільні. Я провів експеримент: де купувати вигідніше – на ринку чи у супермаркеті?

Відразу зайшов до відомого мережевого супермаркету АТБ і помітив, як декілька людей активно наповнюють кошики мандаринами. Запитав, чому їх вибір припав саме на цей фрукт, покупці відповіли: «На вулиці зима, особисто ми у передчутті новорічного настрою. Тим паче, на мандарини знижка – кілограм у межах 27 грн.». За цією ж ціною – банани та апельсини, у той час, як на базарі названі субтропічні фрукти по 35 та 40 грн. відповідно. Лимони в АТБ – 40, на ринку – 43 грн. Поруч – овочі. І на ринку, і у супермаркеті ціна на картоплю цього дня була 5 грн. Хоча деякі продавці казали, що в інші дні крохмалисту можна було придбати по 3-4 гривні, якщо купувати мішок -два. Морква у великій торговій точці коштує 5,50 за кіло, на базарі – від 6,50 до 9. Хоча в окремі дні дехто з сільських жителів пропонує її на ринку по 4- 5 грн. У супермаркеті дорожча цибуля – 5 грн. Ринок пропонує по 4 грн., хоча тиждень тому вона і тут збувалася по дещо вищій ціні (5-6 грн.).
Йду до хлібного відділу АТБ. Ціна на чорну київську хлібинку однакова у місті -12 грн., а батони можна придбати за 9-10 грн. У той же час житній і білий хліб з Семенівки продавали на 1-1,5 грн. дешевше. А ось яйця, схоже, стають делікатесом. Якщо десяток у супермаркеті коштує від 20 – 25 грн., то на базарі яйця першої категорії – 30 (дрібні по 23-25), а домашні по 35 – 40! На крупи ціни просто вражають у хорошому сенсі. «Здивувала» гречка. Півроку тому коштувала 30 і більше гривень за кіло. Сьогодні – 20. Рис вашому гаманцю обійдеться у 24 грн., а пшоно — у 15. На ринку за кілограм твердого сиру продавці просять від 97 до 99 грн., у той час у селах ціна на цей продукт перевалила за 120 грн. Любите поласувати медом? Така насолода обійдеться у 45-50 грн. за півлітрову баночку. За кілограмовий шматок сала доведеться віддати 85-90 грн. Хоча у кіоску, який поруч, продавець за цей продукт просила 65-70 грн. Що ж стосується м’яса, то продавці на ринку намагаються дотримуватися однієї ціни – у межах 110-120 грн. Зросли ціни на молочні вироби. На базарі півторачка молока коштує 22 грн. (хоча у селах – 12 – 15). Кіло сиру – 50, півлітра сметани – 30. А у магазині – ще дорожче!
Підсумувавши мій експеримент, бачимо, що фрукти, крупи та яйця вигідніше купувати у супермаркеті. Сало, м’ясо та молоко краще брати на ринку, бо там більший вибір і можна поторгуватися. Проте, тільки вам вирішувати, де купувати ту чи іншу продукцію. Ну і гаманцеві…

Андрій ДУБИК

Залишити коментар