Харчування у школах

19 гривень: багато чи мало?

Корюківських школярів уже третій рік харчує ТОВ «Корюківка АСС», до складу якого входить бар «Тормоз». Торік протягом навчального року ціна обіду поступово зростала, до 16 грн. наприкінці року, а нині – стартувала з 19-ти. Чому зросла вартість обіду і чи утримається вона на цій позначці до кінця року, запитали у його директора Світлани Мороз.

– На сьогодні в школах міста півтори тисячі учнів, а станом на 18 вересня харчувалося лише 750. Щороку стосовно організації харчування за бюджетні кошти дітей – сиріт ( на 7 грн.) і з малозабезпечених сімей (на 6 грн.) проводиться конкурс, в якому бере участь тільки наше товариство, бо обсяги товарообігу незначні, і вони не цікавлять інших учасників ринку. Для цієї категорії дітей ми готуємо безкоштовні сніданки, хоча вкластися у такі суми дуже складно. Сніданки можуть отримувати й інші діти, сплативши кошти, але переважна більшість замовляє лише обід з трьох страв: першої (супи, борщі), другої (м’ясні чи рибні з гарніром) і третьої (випічка, напої). Вартість обідів зросла, бо збільшились і наші витрати, зокрема: за утримання штату, використання електроенергії (усі плити електричні), воду та обігрів приміщень. Постійно дорожчають продукти харчування, які ми купуємо лише у перевірених постачальників і з відповідним сертифікатом якості. В їдальнях систематично проводиться санітарна обробка приміщень, посуду і обладнання, кухарі проходять медогляд.
Ми пропонуємо смачну, збалансовану, корисну їжу, яку не можна замінити фаст-фудами. Звичайно, щодня виділити 19 гривень на обід дитині в умовах суцільної дорожнечі батькам не просто. Але воно того вартує. Зменшення розміру плати унеможливить подальшу організацію харчування. Хотілося б утримати таку ціну до кінця року, проте, на її стабільність впливає і кількість учнів, які харчуються.
Я дуже вдячна директорам шкіл, вчителям, які сприяють організації харчування, здійснюють постійний контроль за його якістю, турбуються про кожну дитину, ведуть облік відвідування шкільних їдалень і збирають кошти. А також кухарям, котрі вміють приготувати смачні та корисні страви.

Залишити коментар