Харчування у школах

«Чому міським школярам із районного бюджету  на харчування виділяється 6 гривень, а сільським – 4,5?»

Таке питання нам поставили батьки однієї із сільських шкіл, прочитавши у минулому номері газети про те, що у міських школах учнів початкової ланки харчують на 6 гривень з районного бюджету. У сільських же навчальних закладах з райбюджету на кожну дитину виділяється лише 4,5 грн. «Чому така різниця?» – не розуміють мами маленьких школяриків.6
За роз’ясненнями газета звернулася до районного відділу освіти. Ось що нам розказали.
– Для міських та для сільських шкіл діє абсолютно різна система організації харчування, – говорить головний спеціаліст відділу освіти РДА Олена Дзюба, але попри це, і діти міста, і сільської місцевості харчуються приблизно на однакову суму. Це кошти, які йдуть на оплату продуктів. Але харчування у школах – це не тільки вартість продуктів, а й послуг: заробітна плата кухарів, використання енергоносіїв, приміщень, транспортні послуги тощо.
У міських школах організатором харчування є ПП «Корюківка-АС», по-народному – «Тормоз». Отож у шість гривень входить: вартість продуктів харчування + оплата послуг. У сільських шкіл організатором харчування є відділ освіти райдержадміністрації. Наприклад, кухарі, які годують діток у сільських школах, перебувають у штаті працівників навчального закладу і, відповідно, отримують заробітну плату з того ж таки районного бюджету. Звідти фінансується й оплата інших послуг. А діти, міські і сільські, перебувають у рівних умовах – кожен з них отримує щодня харчування приблизно на суму чотири гривні п`ятдесят копійок.

Один коментар

  1. Шанувальник говорить:

    У міських школах організатором харчування є ПП «Корюківка-АС»…(прохання “шкалах” виправити).

Залишити коментар