Гімназисти у Києві

Травневі дні щемливим дзвоном відгукуються в серцях українців. День Перемоги є найсвітлішою датою в календарі. Напередодні 30 гімназистів відвідали столичний «Національний музей історії України в Другій світовій війні. Меморіальний комплекс».
Особливо вразила нова експозиція «НАШІ», присвячена чотирьом кіборгам – захисникам Донецького аеропорту і с. Піски: Валерію Красняну («Барс»), Павлу Чайці («Сігл»), Андрію Шараскіну («Богема»), Дмитру Ярошу («Яструб»). У центрі залу – фігури героїв, їхні особисті речі. На фото – зруйнована вежа Донецького аеропорту з прапором, окропленим кров’ю його захисників. Поруч оригінальні покажчики місць, за які кіборги боролися до останнього подиху. Відвідали всі 16 залів, експозиції яких присвячені Другій світовій війні, зупинилися біля інформації про спалені міста і села України – знайшли на мапі нашу рідну Корюківку.
Потім вирушили в православний монастирський комплекс Києво-Печерської лаври, побували в монастирських печерах, побачили мощі святих. Хто хотів, помолився за здоров‘я своєї родини та нашої рідної України. Окрасою сучасної Лаври нині є сакура. Вона цвіте близько тижня і корюківчанам пощастило застати цю красу. Біля келій соборних старців, де розміщені виставкові зали, буяли ніжним рожевим цвітом японські деревця.

Наталія ЗИМА,
учитель історії і правознавства Корюківської гімназії

Залишити коментар