Хочете отримати житлову субсидію? А чи правильно все заповнили?

Через пошту розсилалися нашим громадянам бланки “Заяви про отримання житлової субсидії” та “Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії”. І надсилалася разом інструкція про заповнення цих бланків, але її багато хто уважно не читав, тому допускали численні помилки, псували бланки. Про найпоширеніші помилки ми попросили розповісти заступника начальника управління соціального захисту – начальника відділу грошових виплат і компенсацій Світлану Лемешко.

– У “Заяві” часта помилка громадян при заповненні її – це пишуть у графі “реєстраційний номер облікової картки платника податків” якісь дивні числа, хоча тут треба писати ідентифікаційний номер з 10 цифр. У табличці “Вид послуги”, у четвертій колонці “Примітки” обов’язково треба зазначати, чи є лічильник, чи нема.
Далі, у “Декларації” дуже багато помилок допускають. Наприклад, не пишуть загальну площу житла; не всі підкреслюють – будинок індивідуальний чи багатоквартирний і яка кількість поверхів (навіть 1 треба вказувати). При переліку осіб, які зареєстровані у житловому приміщенні – треба зазначати особу, якщо вона і не проживає, але зареєстрована. І обов’язково писати повністю прізвища, ім’я і по батькові зареєстрованих осіб, а не вказувати лише ініціали. Так само повністю вказувати дати народження, багато ж хто пише тільки рік. У “Примітках” лише для тих осіб, які не проживають – пишеться “не проживає”, проти інших – нічого.
У “Розділі ІІ” про всі види доходів – саме усі треба й вказувати, які отримали протягом року, в період з 1.01.2014-го і по 1.01.2015 року. А люди не зазначають, скажімо, орендну плату, різні компенсації. І в сумі доходу треба ставити річний розмір, а не місячний.
– Світлано Іванівно, а якщо людина зіпсувала бланк, що робити?
– Розсилалася інструкція по заповненню, треба її уважно читати і все буде зрозуміло. І заповнювати бланки тільки за інструкцією. Коли і після цього не ясно, тоді хай телефонують на нашу “гарячу лінію” за номером 2-17-03. Або ж приходять в управління, у нас є визначений спеціаліст, котрий надає роз’яснення, допомагає громадянам заповнити бланки. Якщо заповнили неправильно – виправлення у зіпсованому бланку не допускаються. Тому громадянам варто спочатку самим зробити копії чистих бланків або ж роздрукувати їх з Інтернету.
– А ще ж є уповноважені особи, котрі можуть допомогти у цій справі?
– У сільських і селищній радах повинні бути призначені уповноважені особи, які приймають від громадян заповнені ними заяви та декларації для призначення субсидій та передають їх нам. Діючим уповноваженим роз’яснювався порядок заповнення, тож вони можуть підказати, як правильно оформити. А коли щось незрозуміло – телефонувати на нашу “гарячу лінію”.
– А якщо громадянин вже отримував субсидію?
– Якщо громадянин отримував субсидію на житлово-комунальні послуги протягом опалювального періоду 2014-2015 років, то субсидія на наступні 12 місяців буде нарахована автоматично. Але, якщо у домогосподарстві відбулися зміни (змінився склад сім’ї) або з’явилися якісь додаткові доходи, про які заявник не зазначав у попередньому зверненні, – то обов’язково повинен про ці зміни повідомити!

Залишити коментар