Госпітальний округ має бути у Корюківці!

За підтримки Асоціації міст України, агентства міжнародного розвитку США та за проектом «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування України» до нашого міста був організований прес – тур за участі журналістів районних і чернігівських засобів масової інформації, обласного радіо та телебачення.

Гостей цікавило, як працює перша ОТГ у Корюківському районі, чи має позитивні зрушення, проблеми, пов’язані з малими селами. Голова об’єднаної громади Ратан Ахмедов розповів, що ОТГ успадкувало погані дороги у сільських населених пунктах, тож розпочали з грейдерування ґрунтових автошляхів. Поки що техніку орендують, але хороші господарі повинні мати свою. Тому вирішили придбати найнеобхіднішу. Громада має кілька проектів, які розпочали втілювати торік, ще до створення Корюківської громади: вибудували скейтмайданчик, футбольне поле зі штучним покриттям, з ремонту центральної районної лікарні, інше. В кілька – вливає кошти саме ОТГ. Зокрема, це стосується КП «Корюківкаводоканал», якому закуплені мобільні, але потужні невеличкі трактори для роботи у парковій зоні та інших місцях Корюківки. При нагоді їх використовуватимуть і в селах. У приміщенні Корюківської загальноосвітньої школи №4, в підвальному приміщенні, міститься спортивна, але там немає хороших ігрових площадок. Отже, запланували вибудувати футбольне поле і майданчики зі штучним покриттям, де зможуть займатися як вихованці загальноосвітньої, так і спортивної шкіл. На вулиці Шевченка, на місці приміщення Корюківської ЖЕК, зводитиметься центр з надання адмінпослуг. Там буде так організовано роботу, щоб за один візит люди отримували усі необхідні документи, дозволи.
На думку лідера громади, якщо ми ідемо до якісної освіти, то й перевезення школярів повинно бути комфортним. І оскільки у громаді кілька сіл, то намагатимуться придбати один чи два автобуси. Має громада проект з енергозбереження, який втілюватиметься спочатку у Корюківці, а потім у селах. У вуличному освітленні використовуватимуться LED – лампочки. Село Сядрине потребує нової свердловини, тож реалізуватиметься і такий проект. Борються зі стихійними звалищами, і за невеликий проміжок часу кілька у селах вдалося ліквідовати. Триває робота по належному оформленні пасовищ.
Було проаналізовано і фінансову частину. Цього року можливе надходження до бюджету ОТГ 50 мільйонів гривень. За чотири місяці 2017-го перевиконання – невелике. І кошти такого «плюсу» спрямовують на медицину, на центральну районну лікарню, де зроблено якісний ремонт майже в усіх корпусах. Підготовлено проект по переведенню однієї зі шкіл міста на тверде паливо: дрова або пелети.
Журналісти запитували, мовляв, ви зміцнюєте центральну лікарню, а як же в селах з фельдшерськими пунктами? «Первинну ланку ми профінансуємо, – сказав Ратан Ахмедов, – кошти отримають ті села, які входять до ОТГ. А загалом велика громада планує протягом року вийти на стратегічний план, розрахований на п’ять років. Подібний успішно реалізував попередній голова Ігор Матюха – проводилася газифікація, будувалися водогони, житло».
Учасники прес-туру оглянули футбольне поле, скейт-майданчик, познайомилися з роботою КП «Корюківкаводокал». Особливий інтерес був до Корюківської центральної лікарні. Головний лікар Сергій Пивовар провів екскурсію і відповів на запитання. Журналісти мали змогу на власні очі побачити все і переконатися, що дійсно багато зроблено у плані ремонту, оснащенні обладнанням, розв’язанні кадрової і житлової проблем. Недарма сюди їдуть лікуватися з сусідніх районів півночі Чернігівщини. Корюківська лікарня за усіма показниками відповідає вимогам майбутнього Північного госпітального округу. Саме тут він повинен бути!

Залишити коментар