Гостя з-за кордону

drgd_2

Місце майбутнього меморіалу в урочищі Гай, Людмила Бабич, Василь Хроленко, Олександра Гужон.

2–3 травня Чернігівщину, і Корюківщину зокрема, відвідала відомий французький політолог Олександра Гужон. Мета її наукового відрядження: дослідження державної політики пам’яті з другої половини XX ст. і до нашого часу щодо спалених нацистськими окупантами сіл і селищ України і Білорусі під час Другої світової війни. У нашій області її передусім цікавила Корюківська трагедія 1943 року.

Експерт із сучасної країни

Науковець вивчала ставлення чернігівців до нинішньої ситуації в країні, агресії Російської Федерації. У Франції вона є одним із небагатьох фахівців-експертів із сучасної України. Відвідує нашу країну з 1996 року. Двічі була міжнародним спостерігачем від ОБСЄ на парламентських і президентських виборах в Україні. Ще понад десять років тому захистила дисертацію про націонал-демократичні рухи в Україні і Білорусі під час розпаду СРСР (1988–1991). Серед іншого вивчала діяльність Народного Руху України в 1989–1991 роках. Викладає в Інституті політичних досліджень (м. Париж) і Бургундському університеті (м. Діжон, адміністративний центр регіону Бургундія та департаменту Кот-д’Ор). На Чернігівщині Олександра Гужон проводила дослідницьку роботу за сприяння Українського інституту національної пам’яті, Чернігівської облдержадміністрації, Корюківської райдержадміністрації та районного історичного музею.

Дві години «пазиком» до Корюківки

Перебуваючи у Корюківці, гостя поспілкувалася зі свідками Корюківської трагедії: Володимиром Костюком, Діною Корнієвською, Галиною Поповою, Ганною Нековаль та головою райдержадміністрації Віктором Чернухою. Директор Корюківського історичного музею Людмила Бабич і науковий співробітник музею Оксана Толкачова ознайомили її з музейними експозиціями та документами про злочин нацистів, а директор «Музейно-меморіальний ком­плекс пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами» Василь Хроленко показав місце майбутнього меморіалу в урочищі Гай. Відвідала вона й Свято-Вознесенську церкву та інші пам’ятні місця.
Олександру Гужон радо зустріли на Корюківщині, пригостили варениками, поділилися найцікавішою інформацією. Гостя з гумором сприйняла двогодинну поїздку автобусом «Чернігів – Шишківка» – з обласного центру до Корюківки, де до неї наполегливо залицявся «корінний» корюківчанин «під шофе». І те, що, намагаючись вразити її знанням французької, зустрічаюча сторона переплутала «здрастуйте» з «до побачення». Вразила її наша Бреч. А здивувала – певна неощадливість: коли після обіду вийшли з місцевого бару, вона запитала: «А чому ви лишили у закладі м’ясну нарізку? У нас, у Франції, це завтра був би мій сніданок…»
Сорокарічна француженка має намір за кілька тижнів знову побувати у наших краях.

Олександр Майшев, член Національної спілки журналістів України,

Людмила Бабич, директор Корюківського історичного музею

drgd_1

Залишити коментар