«Хотів як краще, а вийшло – як завжди»

На міській вулиці Кошового між будинками 22 та 24 – невеликий рівчачок. Навколо нього зелені насадження створюють затишок і прохолоду. Це і приваблює відпочиваючих, але часто таких, що залишають за собою порожні пляшки та інші залишки так званого «пікніку». Не зміг господар одного з будинків спокійно спостерігати за тим, як засмічують зелений куточок і придумав такий собі контейнер для сміття – між двома березами повісив мішок з-під цукру. 32За два дні мішок був повний, але разом із відпочиваючими побутове сміття почали зносити чи не з усієї вулиці. Дійшло до того, що біля мішка зупинився автомобіль і звідти винесли невеликий пакунок і вкинули у мішок. «Мені тепер доводиться кожні три дні власноруч вивозити сміття на сміттєзвалище, – розповідає чоловік. – Сусіди починають підсміюватися, мовляв, придумав собі заняття». От і звернувся чоловік до міської влади з проханням поставити на вулиці контейнери для сміття.
Секретар міськради Леонід Малиш розказав, що керівництво міської ради завжди йде назустріч громадянам і готові поставити ще не один контейнер, але… Сьогодні один контейнер для сміття коштує близько 10 тисяч гривень і для його встановлення та обслуговування на вулиці Кошового потрібно, щоб громадяни, які проживають на цій вулиці, усі без винятку уклали договори на вивіз побутових відходів. Зазвичай же відбувається так, що коли встановлено контейнери, люди розмірковують, мовляв, навіщо сплачувати, коли можна безоплатно ними користуватися. Це неправильно. Тому алгоритм дій наступний: укладання договорів з боку населення вулиці, оплата за послуги і покупка, встановлення і обслуговування контейнерів з боку комунальної служби.
У ЖЕКу розказали, що по вулиці Кошового знаходиться 108 будинків, угоду на вивезення побутового сміття уклав лише 51 двір, а це по 5,06 гривні з чоловіка протягом місяця. Майже половина, чи лише половина?..
Виходить, з таким прагненням до благоустрою населення вулиці – висіти мішечку ще довго, а людині, яка прагне чистоти, щоразу робити вибір: власноруч вивозити чуже сміття або потопати у бруді. От вже, їй-Богу: хотів як краще, а вийшло як завжди…

Залишити коментар