Громади будуть об`єднуватися, а зв`язок їх – роз`єднує

Проїжджаємо мимо сільської ради у Охрамієвичах, бачимо, їхній керівник територіальної громади Віктор Мисник ходить туди-сюди поблизу, з телефоном біля вуха. Виявляється, “ловить” мобільний зв’язок. По усьому селу така біда! Як кому треба подзвонити – треба ходити-шукати місце більш-менш стійкого зв’язку. Та якщо й додзвонишся  до когось, то поговорити нормально навряд чи вдасться…

Не встановлено у їхніх селах – Охрамієвичах, Червоній Буді, Лупасовому вишок мобільного зв’язку, як це було зроблено раніше у деяких навколишніх населених пунктах. От і страждають селяни від поганої якості послуг сучасної телефонної комунікації, точніше, від їхньої майже повної відсутності.
Направляли вони кілька років тому своє колективне звернення на розгляд до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Відповіли звідти у травні 2012 року, що “оператори телекомунікацій мають право на планування та розвиток власних мереж. Законодавством про телекомунікації не визначено обов’язку операторів щодо розвитку власних мереж”. Тобто, як схочуть?.. А на запити цієї поважної комісії оператори відповіли наступне.
“Київстар” повідомив, що забезпечує покриття на більшості території України, де проживає 99% населення. Мережа охоплює всі великі та малі міста та понад 28 тисяч сільських населених пунктів. Однак є географічні ділянки, на яких може спостерігатись низький рівень радіосигналу, зумовлений різними чинниками: відмовою місцевих органів влади у виділенні земельних ділянок для розміщення базових станцій, колективними скаргами громадян щодо розміщення станцій поблизу житла, тривалими процедурами з оформлення дозвільних документів, рельєфом місцевості та особливостями забудови… Фахівцями оператора вжито заходів щодо вивчення техніко-економічних можливостей поліпшення рівня радіосигналу в населених пунктах Чернігівської області, зокрема, у селах Охрамієвичі, Забарівка, Соснівка та інших Корюківського району.
“МТС Україна” також повідомив, що на території населених пунктів Охрамієвичі, Забарівка, Буда, Соснівка, Маховики буде виконано всі необхідні виміри для проведення комплексного аналізу можливих шляхів покращення зв’язку. “Астеліт” ( торгова марка life) же повідомив, що у наступному році (тобто у 2013-му?) планується покриття їхньою мережею Забарівки та Буди. А у Охрамієвичах, Соснівці та Маховиках послуги рухомого (мобільного) зв’язку цього оператора стануть доступними у 2014 році… Але віз і досі там, як писалося у байці про щуку, рака і лебедя. Так само й обіцяний трьома операторами доброякісний зв’язок. Що ж робити селянам, знову звертатися до народного депутата, до столичної комісії?..

Залишити коментар