Гриби: вибір між задоволенням і небезпекою

Страви з дикорослих грибів смачні, але подеколи можуть бути небезпечними, навіть смертельними. В Україні відомі близько 80 отруйних грибів. Бліда поганка – смертельно отруйний гриб, її легко сплутати з сироїжками, зеленками, печерицями. З білим грибом можна сплутати жовчний гриб (гірчак), чортів гриб.

Дикорослими грибами травляться щорічно, не виняток і нинішній рік. Отруєння реєструються по всій Україні. В Чернігівській області на середину жовтня дикорослими грибами отруїлося 17 осіб. На жаль, двоє дітей з нашої області померли: 14 серпня в лікарні «Охматдит» 17- річна дівчина з Семенівського району. Причиною смерті стало гостре отруєння грибами, з найбільшою вірогідністю блідою поганкою, 11 жовтня – у столичній лікарні померла 10-річна дівчинка з Варвинського району, дитина вживала смажені сироїжки, серед яких, мабуть, була бліда поганка.
Якщо Ви полюбляєте страви з дикорослих грибів, обов’язково врахуйте такі поради: ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте! Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби. Гриби – не дитяча їжа, тому не давайте страв з них дітям. Не можна вживати їх вагітним жінкам. Ніколи не застосовуйте домашніх методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові. Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображенням в різних довідниках – вони не завжди відповідають дійсності.

Світлана МЕНТІЙ, лікар з гігієни харчування Корюківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській обл.

Залишити коментар