Хто чим багатий, у кого що є…

На грудневій сесії районної ради деякі активні та небайдужі депутати висловлювалися за опублікування в “Маяку” даних про суми допомоги з міського, селищного і сільських бюджетів – районному. І наша газета друкує таку інформацію, надану фінансовим управлінням райдерж-адміністрації.

Ці кошти потім перераховувалися на виплати зарплат працівникам бюджетних установ Корюківщини (шкіл, медичних закладів, бібліотек та інших). І на оплату енергоносіїв, медикаментів, продуктів харчування, які використовуються і споживаються у бюджетній сфері. Також йшли кошти на утримання фахівців соціальної роботи, на ремонти окремих шкіл… Завдяки цій допомозі – заборгованості в районі з виплати заробітної плати у 2014 році нема.
Громадяни можуть спитати: а чому одні місцеві ради перерахували райбюджету великі суми, інші – менші, а деякі – нічого? Якщо сказати коротко і просто (хоча лаконічно тут не пояснити усю глибину і широту проблеми) – залежно від наявних фінансових ресурсів. А чого ж ті ресурси такі різні? Чого у деяких той “золотий запас” ледь не мільйонний, а у когось, грубо кажучи, і на власну зарплату не вистачає? У деяких радах були залишки коштів ще 2013 року. Потім до них були інші надходження. У тому числі – плата за землю, збір за спеціальне використання лісових ресурсів та інші. У деяких територіальних громадах чималі площі землі передані в оренду, за що відповідно отримують суттєву орендну плату.

Найбільше коштів до районного бюджету передано Козилівською сільрадою – 489,47тис. грн. Понад 200-ма тисячами поділилися: Тютюнницька (273,65), Рибинська (252,75), Савинківська (250,6), Наумівська (204), Брецька (203), Холминська (202) ради. По сто і більше тисяч гривень надійшло від сядринської (131,25), охрамієвицької (112,4), олександрівської (102,5), жуклянської (100,2), корюківської міської (100) громад. Домашлинська сільрада передала -83,4 тис.грн., Забарівська – 62, Будянська -48, Рейментарівська – 43,45. Найменший внесок зробили Перелюбська (5 тис. грн.) і Шишківська (1,5 тис. грн.) ради. Чотири громади, зокрема: білошицькослобідська, камківська, прибинська і хотіївська взагалі не мали змоги допомогти грошовими внесками. Загалом до райбюджету громадами району у 2014 році передано 2 млн. 664 тис. 747 грн.

Залишити коментар