Хто доглядає за квітами у місті?

Людмила та Ігор Григор`єви . Яна, помічниця Григор`євих

«У Корюківці по вулиці Шевченка на стовпах – десятки вазонів, у яких ніжні квіти різних кольорів. Хто вирощує це диво?» – запитують жителі та гості нашого міста.

Цих справжніх майстрів-озеленювачів не довелося довго шукати. Родину Григор’євих – Людмилу та Ігоря з Наумівки – знають не тільки в Корюківці, а й у навколишніх селах. Саме вони своїми вмілими руками створюють таку квіткову красу, якою просто не можна не милуватися. Комусь, зовсім непосвяченому у цю справу, може здатися, що це дуже просто, нічого особливого і мінімум зусиль: посіяв – і ростіть, квіточки. Такі люди дуже помиляються. Адже роботу озеленювача мало любити, нею потрібно жити. Родина Григор’євих улюбленою справою займається 24 години на добу. Все розписано по годинах, а може, й хвилинах – коли і якій квітучій рослини чи їхньому сімейству додати вологи, внести необхідну дозу добрив, потрібних для повноцінного життя мікроелементів. Знають вони і скільки потрібно квітам щедрого світла. Природного, бува, не вистачає, тож в одній з кімнат свого двоповерхового котеджу умикають світло, інколи й на усю ніч. Григор’єві до дрібниць знають особливості життя ніжних рослинок, навіть про те, коли квіти сплять. Людмила та Ігор постійно читають спеціальну літературу. За багато років копіткої праці набули величезного досвіду у квітникарстві, каже їхня сусідка Ольга Лантух.
У Наумівці зо два десятки родин займається квітникарством. Та у них більше традиційні квіти, які можна бачити і в Корюківці та інших населених пунктах. На відміну від багатьох, родина Григор’євих до вирощування такої краси підходить планово. Знаходять у спеціальних журналах, газетах адреси тих, хто вирощує квіти на промисловій основі, професійно займається насінництвом. З ними через «Укрпошту» виходять на зв’язок, замовляють і дороге насіння. Коштів не шкодують. І так – цілорічно. А тому за кольоровою гамою, рідкісними характеристиками, кількістю, якісними показниками їхні квіти – лідери. І не тільки у Наумівці, а можливо, й у районі чи навіть у великому північному регіоні Чернігівщини.
Двоповерховий котедж Григор’євих, що теж по вулиці Шевченка, але у Наумівці – майже весь у квітах. Вони палахкотять і на грядках, і на стінах автогаража, і за будинком. Це – квіти їхнього життя. І вони дуже привабливі, мають наче притягальну силу. А тому коли у міськраді постало питання, де знайти озеленювача для Корюківки, то довго не шукали: творчу родину Григор’євих їм підказало з півдесятка доброзичливців. Не відразу кореспонденту вдалося зустрітися з Людмилою та Ігорем, бо вони завжди у турботах, на місці не сидять. У перших числах червня подружжя приїхало до Корюківки, щоб освіжити вирощеними власноруч квітами центр міста. Бережливо розставляли вазони на спеціальних фігурних каркасах на газонах перед райдержадміністрацією. Та поговорити толком не вдалося, працювали вони до пізнього вечора разом з їх старанною помічницею Яною. При нагоді кореспондент завітав до їхньої оселі у Наумівці. Григор’єві теж були у від’їзді. Сусіди сказали, що лише під вечір можуть повернутися. Та милі доброзичливі жіночки розповідали навперебій про їхню міцну і хорошу родину. Якнайкраще про односельців відгукувалися Віра Онищенко, Віра Хуртик, Оксана Корецька. Казали, що живуть Григор’єви за порадами-заповітами матері Терези: нести людям тільки добро, радувати їх приємним. Що й роблять. А також займаються доброчинністю, неодноразово привозили подарунки дітлахам у місцевий дитсадок, організовували для них конкурси, розповідали про Біблію. Родина наумівчан кілька разів влаштовувала на сільській вулиці Шевченка “Свято моєї вулиці», куди сходилися не тільки дітки, а й дорослі. Проводили конкурси, винагороджували переможців призами. А допомагала їм у цьому місцева поетеса Ольга Лантух. У читача може виникнути запитання: а за рахунок чого ж вони живуть? Родина працьовита, постійно вирощує не тільки квіти, а й овочеву розсаду. І все це продають за помірними цінами у Наумівці та Корюківці.

Фото Віталія Остапенка

Коментарі закриті.