Хто і скільки інвестував в економіку Корюківщини?

Олена Янченко

Нещодавно на колегії райдержадміністрації розглядалося питання щодо інвестування коштів у розвиток Корюківського району. Доповідала начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Олена Янченко.

264 мільйони інвестицій у 2017 році
У першому півріччі за рахунок усіх джерел фінансування було освоєно майже 140 мільйонів. Це понад половини задекларованих програмою соціально – економічного розвитку на 2017 рік. На одну особу припадає 5189 грн., що у 2,4 раза більше, ніж по області (третє місце). Наш бізнес інвестує в основному власні кошти, хоча останнім часом суттєво збільшились капіталовкладення за рахунок державного і місцевих бюджетів. Так, у промисловість надійшло понад 60%, туристичну галузь – майже 17%, сільське господарство – 14% інвестицій. І лише 1% – населення спрямувало на будівництво житла.
Розширився й перелік підприємств, які вкладають кошти у свій розвиток: ПАТ «Слов’янські шпалери –КФТП», товариства «Кліар Енерджі», «Ванеса» і «Корфад», усі лісгоспи, ПГ «Бреч», сільгосппідприємства: ім. «Горького», «Злагода», «Праця», «Червоний Маяк», «Колос», «Рекорд», «Забарівське». Мали двох іноземних інвесторів, а в липні у Наумівці з’явився третій, котрий займатиметься деревообробкою і сільським господарством. Обсяги інвестицій в статутному капіталі іноземних підприємств зросли до 3,5 млн. дол. США.

Діють чотири
інвестиційні проекти
На Корюківщині триває реалізація чотирьох інвестиційних проектів. Перший: розбудова сучасного туристичного комплексу у с. Бреч, розрахований на 2010-2017 роки. Другий: будівництво дільниці деревопереробки підприємства ПАТ «Слов’янські шпалери-КФТП» (2016-2017 рр.). Уже запущено лінії з виробництва пиломатеріалу, деревної тріски, щита клеєного та створено більше 100 нових робочих місць. Третій: ТОВ «Кліар Енерджі» – будівництво протягом 2016-2017 років теплоелектростанції. Першу чергу з виробництва електроенергії на біомасі завершено. На двох ТОВ, які там працюють («Кліар Енерджі» і «ДОК- 1»), створено близько 100 робочих місць. А з серпня цього року «Кліар Енерджі» увійшло до основного кола промислових підприємств району. Четвертий: китайсько – українська аграрна компанія «Фанда» (2013-2020 роки), яка займається рослинництвом і тваринництвом. Інвестори оновили парк сільгосптехніки дочірніх підприємств ВСК ім.»Горького» та ПСП «Злагода», закупили племінних нетелей високопродуктивних молочних порід. Загалом з початку реалізації цих проектів в економіку району внесено 450 млн. грн., у тому числі в поточному році – майже 108 млн.
Протягом двох останніх років до основного кола промислових підприємств Корюківщини увійшли товариства з обмеженою відповідальністю «Фанера Чернігів», «Екострім» та «Кліар Енерджі» як такі, що виробляють інноваційну промислову продукцію, що позитивно впливає на економічні показники. Відповідно зросла потреба в робочій силі, з’явилася конкуренція на ринку праці, що стимулює підвищення зарплати і покращення роботодавцями умов праці. Чисельність штатних працівників в промисловості разом з лісогосподарськими підприємствами з початку року збільшилась на понад 180 осіб.

Менше половини працездатних –
трудяться
В районі понад п’ять тисяч працюючих (40,3 % від усього працездатного населення). Хоча через несприятливу демографічну ситуацію відмічається тенденція до скорочення. Станом на 1 липня на обліку в центрі зайнятості перебувало 437 безробітних громадян, на 141 особу менше, ніж торік. Потреба роботодавців у працівниках для заміщення вільних робочих місць становить 39 вакантних посад, навантаження на 1 вільне місце – 49 (торік 83). З початку року було працевлаштовано 1125 людей і майже стільки звільнено. Середньомісячна зарплата за підсумками другого кварталу склала 6543 гривні (в області – 5589 грн., в Україні – 7360 грн.).

Кому потрібні
міжнародні гранти
технічної допомоги?
Одним з перспективних напрямів збільшення обсягів інвестування в господарську та соціальну сфери району, особливо територіальних громад, є залучення коштів міжнародних фінансових організацій (грантів). Але для цього потрібно розробити проект і подати його на конкурс. На сайті райдержадміністрації створено розділ «Гранти міжнародної технічної допомоги», де постійно розміщується інформація про діючі пропозиції та міжнародні фінансові організації, є перелік діючих громадських організацій, через які можна подавати заявки. Але Корюківщина у цьому плані не допрацьовує. У поточному році територіальними громадами і організаціями району подано лише декілька заявок, і переможців серед них немає…

Залишити коментар