Хто і як ремонтує?

Віталій Чернуха

Віталій Чернуха на посаді начальника філії «Корюківський райавтодор» працює трохи більше року. До цього тут же трудився робітником, майстром, головним інженером, начальником виробничого відділу. Загальний стаж у дорожньо-ремонтній галузі – 24 роки.

– Віталію Петровичу, розкажіть, будь ласка, де тепер працюють ваші люди і куди виїжджає техніка?
– Зовсім недавно працювали за межами району на автодорогах Чернігів – Городня – Сеньківка та Чернігів – Мена – Сосниця – Новгород – Сіверський. Туди нас направляли з області, на ці ремонтні роботи виділяла кошти держава. А з початку року на території району нам вдалося зробити таке: взимку очищали дороги від снігу та посипали піщано-сольовою сумішшю, а коли зійшов сніг – виконували ямковий ремонт по автошляхах Корюківка – Сновськ (13 км), Корюківка – Мена (14) та Холми – Хлоп’яники (10). А з 13 червня приступили до ямкового ремонту автошляху Корюківка – Холми. Тепер ладнаємо його від кордону Семенівського району, підходимо до Холмів і далі продовжимо до Корюківки. Щодо того, скільки нам дадуть коштів на ремонт доріг між селами – інформації такої не маю. Якщо це й буде, то, можливо, восени. Так, виділяли кошти і торік. У 2016 році їх дали у листопаді. Встигли ліквідувати ями на автошляху від Корюківки до Наумівки, а потім до Турівки. Далі продовжити роботи не дозволяла погода.
– Які філія «Корюківський райавтодорвідділ» має на сьогодні напрацювання?
– За перші п’ять місяців року отримали і освоїли 5 мільйонів 800 тисяч гривень. Це за роботи за межами району на державних дорогах, а також чистка снігу та ямковий ремонт на міжрайонних. Паралельно з ремонтами автошляхів обкошуємо косарками узбіччя доріг Корюківка – Сновськ, Корюківка- Мена, Корюківка – Холми. Фарбуємо дорожні знаки, металеві дорожні огородження, мостові перила. Всього на обслуговуванні нашого райавтодору – 984 кілометри доріг по трьох районах: Семенівському, Сновському і нашому. У тім числі у Корюківському – 339 кілометрів. У нашому підпорядкуванні Семенівський і Сновський дорожньо-ремонтні пункти. Асфальтобетонний завод маємо один на три райони у Сновську, який при надходженні коштів і матеріалів протягом дня може виробити 200 тонн асфальтобетону.

Готується проектна документація, а чи дасть область гроші?

Як повідомила спеціаліст відділу житлово-комунального господарства, будівництва, містобудування та архітектури Корюківської райдержадміністрації Світлана Мірошниченко, на 2017 рік розроблена обласна програма фінансування робіт з будівництва, реконструкції та утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення. Відповідно до неї у районі готується проектно-кошторисна документація на ремонт ділянок автошляхів на третій квартал. Райдержадміністрація ще раніше подала пропозиції до облдержадміністрації та Служби автомобільних доріг щодо ремонту в цьому році за кошти обласного бюджету автошляху Жукля – Рейментарівка – Савинки та інших. Чекають відповіді…

… і ремонтує тверде покриття
Міськрада розширює фронт робіт – як у місті, так і в своїх селах. Заступник голови міськради Олександр Биков повідомив: «Станом на 14 червня поточні ремонти доріг об’єднаної громади, а це і грейдерування, і вирівнювання вулиць, і ямковий ремонт асфальтового покриття – виконано на 1 мільйон 322 тисячі гривень». Як повідомили працівники ТОВ «Будівельник», котрі є виконавцями робіт, тверде покриття полагоджено на 19 вулицях. Відповідні роботи продовжуватимуться. Спершу ямковий ремонт доріг комунальної власності виконають у Наумівці, Сядриному і Хотіївці, а згодом – в решті населених пунктів.

Об’єднана громада грейдерує
Два місяці тому міська рада розпочала грейдерування проїжджих частин вулиць сіл, які входять до Корюківської об’єднаної територіальної громади. До Сядриного першого надійшла техніка, потім вона працювала у Тільному і Самотугах.
«Згодом техніка ФОП Бондаренко упорядковувала вулиці у селах колишньої Тютюнницької сільради, – розповідає перший заступник голови міської ради Олександр Савченко: « Грейдерування виконали оперативно у Забарівці, Буді. А загалом плануємо охопити усі населені пункти, які входять до Корюківської ОТГ».
14 червня грейдер працював у мікрорайоні Олексіївки. Кореспондент побував на вулицях Набережній, Бібліотечній, інших. Побесідував з їх жителями. Люди не могли нахвалитися вчасним благоустроєм, яким займається міська рада. «Ми про вуличні проблеми і раніше говорили своїм депутатам. Давно потрібно було грейдерувати та підсипати проїжджі частини вулиць, а де й покласти водостічні труби. Приємно, що зробили саме так, як того побажали жителі нашої Олексіївки», – сказала 66 – річна Любов Михайлівна. Найближчим часом подібні ремонти проводитимуться у мікрорайоні Милейок та інших віддалених місцях нашого райцентру.

 

Залишити коментар