Хто зробив безробітними наших захисників?

Минулого тижня у приміщенні райдержадміністрації відбулася нарада для керівників підприємств та організацій міста, на якій обговорювалися питання, які тим чи іншим чином стосуються кожної родини: мобілізація, випускні вечори та оздоровлення дітей.

 47 мобілізованих корюківчан залишаються безробітними

Про відновлення на робочих місцях мобілізованих до армії чоловіків з нашого району говорив районний комісар Олександр Саповський. «Законом гарантується збереження робочого місця, посади і заробітку. Але значна частина військових, які пішли на службу в перший період, на жаль, не підпадають під дію даного закону, -­ зазначив Олександр Олександрович, ­ і це є на сьогодні великою проблемою. Часто, занадто прагматично дотримуючись букви закону, підприємці забувають про людяність. А між тим, закони змінюються, як кажуть, «з коліс», і я певен, що у недалекому майбутньому тим, хто сьогодні залишив мобілізованого без робочого місця, а таке сталося на 22 -ох підприємствах району, в тому числі і бюджетних організаціях (47 мобілізованих), доведеться не тільки переглянути своє ставлення, але й відповідати. Не відпочивати ж бо поїхали хлопці!
У Холмах одна з приватних підприємців надіслала матері­пенсіонерці мобілізованого листа, у якому повідомила, що її сина звільнено. Жінка зателефонувала до райвійськкомату, плачучи, розповіла, що син ­ єдина її опора як у моральному плані, так і у фінансовому, оскільки мешкають лише удвох. А хлопець, до речі, сьогодні перебуває у Донецьку. «Це ж добре, що жіночка спочатку звернулася до мене, а не подзвонила синові, – каже Олександр Олександрович. – Тільки уявіть реакцію юнака, коли б почув плач неньки?.. Не з власного бажання він сьогодні на передовій, ­ держава покликала. А виходить, що ця ж сама держава не може захистити його єдину рідну людину? Що міг зробити молодий солдат у розпачі? Та що завгодно: і дезертирувати, і кулю у скроню…
Нюансів багато. Дехто хотів давно звільнити працівника, а тут ­ така нагода, дехто дбає лише про власну вигоду, мовляв, їм же платять у армії. У мирні часи стосунки були одні, зараз вони мають бути кращими. Всі ми повинні діяти не тільки у межах законодавства, але і спираючись на здоровий глузд».
Періодично виникають питання щодо нарахування державних коштів на картки мобілізованих, так звану зарплатню за «службу». 5000 грн. отримує старший лейтенант, 3000 – молодший сержант, 2500 ­ рядовий солдат за повний місяць. І коли проблему розглядають детальніше, то майже в усіх випадках з`ясовується, що гроші надійшли: хтось їх отримав за повний місяць, а хтось за кілька тижнів, відповідно, – більшу чи меншу суму.
«Сьогодні ми всі просто зобов’язані поставитися людяно до тих, хто захищає нашу країну, – ­ сказав голова РДА Віктор Чернуха. – ­ Не секрет, що більшість корюківчан перебувають під Луганськом та у Слов`янську. Якщо дехто із керівників не розуміє рівень проблеми, ­ наголосив голова, ­ не боячись високих трибун, я знайду дієві важелі впливу на них… На тих, хто не по совісті поставився хоч до однієї людської долі. У Городню вже привезли бійця у труні. Там погляд на ситуацію змінився докорінно».

20 учнів району отримали стипендії від РДА

У нашому районі є певні традиції. Одна з них, приємна і доречна ­ – це грошова одноразова виплата кращим учням від райдержадміністрації. У цьому році її фонд склав 5 тисяч гривень, які розподілено між 20-ма учнями району. Найбільше стипендіатів у Корюківській ЗОШ I­-III ст. №1 -­ шестеро. «Ми винайшли можливість не зрадити традиціям і підтримати нашу талановиту молодь,» -­ сказав голова РДА Віктор Чернуха.
Начальник відділу освіти РДА Лариса Остапенко підсумувала, що протягом року були проблеми з харчуванням та підвозом дітей до шкіл, тобто ті, які безпосередньо залежать від фінансування освітньої галузі. Щодо підвезення, то усіма можливими способами вирішували цю проблему, залучаючи спонсорів і небайдужих керівників підприємств. Щодо харчування чорнобильських дітей, то це питання, за словами виступаючої, вирішуватиметься на вищих щаблях влади.
Випускні вечори відбудуться у всіх школах. Загальноміський -­ 31 травня о 19 годині. Після розпочнуться ремонти. «Найбільше сподіваємося на власні сили, шефську допомогу та допомогу батьків, -­ сказала Лариса Григорівна.

Херсонщина чекає на відпочинок наших дітей

Школярів нашого району влітку чекають санаторії Красного та Лазурного Херсонської області. Проте, з відомих причин батьки не поспішають відпускати своїх дітей до моря. І хоча з усіх боків запевняють про безпеку такого відпочинку, все ж відповідальність за життя дитини лежить насамперед на батьках. І той факт, що за мирних часів подібні путівки «вибити» було неможливо, а зараз навіть батьків запрошують, спрацював не на користь справі. І все ж наші діти оздоровлюються. 1030 дітей відпочиватимуть у санаторіях та таборах Київщини й Одещини, 180 ­ у межах району. А можливість набратися здоров`я біля моря залишатиметься у всіх бажаючих аж до кінця цього літа. Отож, сміливці, звертайтеся у фонд страхування!
«У цьому році оздоровча кампанія не ставитиме перед собою завдань щодо виконання планів, ­ підсумував голова РДА, ­ але якщо буде бажання, підтримка надаватиметься з усіх боків, особливо коли дитина хвороблива і потребує лікування».

Молодим у нас ­ дорога?

Одним із делікатних питань, на думку голови РДА, є кадрові проблеми у освітній галузі. «До мене звертаються люди і кажуть, що неможливо працевлаштувати молодь, бо ще багато працюючих вчителів пенсійного віку. Потрібно коректно підійти до вирішення цієї проблеми, не образивши викладачів із поважним стажем і високими заслугами перед державою. До того ж це стосується більше міських навчальних закладів, оскільки у селах часто і вчителя-­пенсіонера на посаду важко знайти». Віктор Чернуха попросив усіх керівників шкіл проаналізувати відповідну ситуацію у їхньому навчальному закладі. І запропонувати конкретні кроки…

Залишити коментар