Корюківка відсвяткувала День міста

…спортивно, урочисто, розважально і смачно! Кожен знайшов свою «нішу» і відзначив день народження міста так, як його душа забажала!
Минулого тижня Корюківка відсвяткувала
361-шу річницю свого заснування.

Спортивно
За тиждень до свята, з 20 по 22 липня, триденним велопробігом мальовничими місцями Чернігівщини, протяжністю 361 кілометр, привітали Корюківку найспортивніші і найактивніші її мешканці на чолі з мером Ратаном Ахмедовим. Долучилися професіонали і велолюбителі з Чернігова, Сновська, Ніжина і Запоріжжя. Найстаршому учаснику – 55, найменшим (активним дітям активних учасників заходу) – лише півтора року і дев’ять! До виїзду з Корюківки колону супроводжували місцеві жителі на велосипедах, а далі – поїхали лише найвитриваліші! І сонце, і неймовірна грозова злива їх випробовували, але отриманих протягом трьох днів вражень, кажуть, годі й шукати в іншому. Нові краєвиди, нові друзі, приємне спілкування і найсолодша мить – повернення додому! 22 липня, вже затемна, під звуки фанфар повернулися наші учасники велопробігу. Кажуть, стомлені, щасливі і з великим бажанням продовжити подорож наступного року!

Урочисто
Головне ж святкування відбулося у суботу, 28 липня. З опівдня і до півночі Корюківка відзначала День міста і 1030-річчя хрещення Київської Русі. Концертна програма відбувалася на площі Героїв України. У сквері за райдержадміністрацією вирувала торгівля і частував тушкованими огірками «Гурок-фест». У сквері біля міської ради – безліч розваг для дітей. Музей запрошував дізнатися про відомих невідомих корюківчан і вкотре нагадав про минуле Корюківки у цифрах і фактах…
Святкова сцена цього дня просто розквітала привітаннями: від міського голови Ратана Ахмедова, голови райдержадміністрації Олексія Мірошниченка, народного депутата Анатолія Євлахова, депутата обласної ради Дмитра Блауша, очільників сусідніх Семенівської, Новгород-Сіверської, Городнянської і Сновської ОТГ. Усім приємно вітати місто, яке живе, працює і розвивається.
Та воно б не стало таким без людей, які тут живуть і працюють. Багатьох досвідчених і зовсім юних корюківчан було відзначено Почесними грамотами міської, районної, обласної рад, райдержадміністрації. Кожен з них вже вніс або ще лише вносить маленьку часточку у розбудову і процвітання своєї маленької батьківщини. Отож серед нагороджених – депутат міської ради Олександр Левицький, заслужений журналіст України Зоя Шматок, ветеран праці сфери громадського харчування Віра Півторацька, ветеран праці фабрики техпаперів Костянтин Гончаров, машиніст шпалерно-друкарської машини АТ «Слов’янські шпалери – КФТП» Анатолій Рябець, учасник АТО Володимир Швець, фізична особа-підприємець Світлана Алексієнко, батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу Валентина і Сергій Бабичі, оператор відеозапису міського Будинку культури Алла Дем`янчик, методист методкабінету відділу освіти, культури, молоді та спорту міської ради Ірина Горкава, бухгалтер ДП «Корюківський лісгосп» Олена Ященко, а також – діти і молодь, які відзначилися у творчості: Олександра Дзюїна, Маргарита Поташна, Марія Фещенко, Олександр Корінь, Даниїл Растальной, Іван Кошовий, і у спорті – Олексій Кирик, Назар Усенко, Максим Приходько, Олег Романенко, Святослав Григоренко. З нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі нагороджено настоятелів корюківських храмів, протоієреїв Тарасія Баїка і Олександра Дем’яненка, пресвітера релігійної громади Церкви євангельських християн-баптистів Ігоря Григор’єва. Подяку голови обласної ради оголошено учителю географії, хімії та економіки першої міської школи Лілії Макар.
За багаторічну працю двоє наших шанованих земляків-медиків були удостоєні Почесних грамот і нагрудних знаків Верховної Ради України. Це – завідувач хірургічного відділення Корюківської ЦРЛ, лікар-хірург Володимир Лук’янець – людина з великим серцем, сповна віддана своїй благородній професії, і Світлана Лещенко, головний лікар Корюківського Центру первинної медико-санітарної допомоги, який є лідером медичної реформи у Чернігівській області (60% населення уклали декларації з лікарями; ЦПМСД першим перейшов на механізм прямих оплат Національною службою здоров’я України наданих пацієнтам послуг).
А просто на площі міста відбувалася відкрита першість міста з армреслінгу та гирьового спорту, у яких активну участь взяли не лише мешканці Корюківщини, а й спортсмени з Семенівки. Останні виявилися найвправнішими в армреслінгу: Олександр Савченко – І місце у ваговій категорії до 80 кг, Віктор Осмаковський – І місце у ваговій категорії понад 80 кг. У гирьовому спорті в аналогічних категоріях перемогу здобули Денис Скрипченко і Артем Науменко (Корюківка).
Багатогодинний концерт-привітання влаштували місцеві артисти. Свої найяскравіші номери дарували місту найкращі вокальні і танцювальні колективи, окремі виконавці. Акробатичними номерами прикрасили програму учасники циркової студії «Юність» з Макошиного. Гості свята вдячні організаторам за те, що подбали про глядацькі лави, а також прибрали з площі в окрему зону торгівлю і частування. Дуже багато було розваг для дітей, зокрема, батутів, які органічно розмістилися неподалік сцени, що дало змогу і дітям розважатися, і батькам насолоджуватися концертом. Чи не вперше на День міста навідалося чимало підприємців з великим вибором сувенірної (і недорогої!) продукції та товарів промислової групи (одягу, зокрема, вишиванок, взуття, сумок-чемоданів, шкільного приладдя і т.ін.). Деякі містяни шкодували, що взяли з собою мало грошей – лише на розваги і частування – не розраховували на таку жваву торгівлю!
Вечірня програма була не менш насиченою. Розважали присутніх запрошені гурти «Арт_Обед», «STAR BAND», «JAZZY-TIME», «Кешъ» – на усі вокальні смаки! Корюківчани охоче підспівували і танцювали, а дехто навіть привселюдно освідчувався у коханні! Це вже не вперше, коли на День міста юнаки пропонують руку і серце своїм обраницям. Отже, народжується гарна традиція? Нічне корюківське небо на декілька хвилин спалахнуло святковим феєрверком – феєричним вогнеграєм на честь Корюківки і корюківчан. А свято – продовжилося!..
Про розваги і частування, а також про те,
чиї ж тушковані огірки найсмачніші –
читайте у «Вечірці»!

            Фоторепортаж 

частина 1

Фото Віталія Остапенка

Корюківка відсвяткувала День міста

 

 

частина 2

 

Фото Наталії Рубей

 

Залишити коментар