… І хімія стане улюбленим предметом!

Тільки уявіть: за одне заняття з хімії школяр може почерпнути стільки, скільки у школі – за 20 уроків! Це стало реальністю завдяки революційній методиці, яку розробили і впроваджують кілька вчителів-однодумців Чернігівщини. Вони безкоштовно співпрацюють з учнями і вчителями, доводячи на практиці, що у глибинці є надзвичайно талановиті діти, а сільські школи ще не сказали свого останнього слова!
Цікаво? Тоді про все по порядку.

Чотири роки тому декілька вчителів-волонтерів з Сосниччини, Корюківщини, Менщини, Коропщини об’єдналися у міжрайонну школу з хімії «Сіверська орбіталь», щоб учити дітей хімії по-новому, точніше – по-іншому, аніж всі до того звикли. Вони називають це системою інтенсивного розвитку здібностей з використанням чотирьох базових опор і стверджують, що подібних технологій навчання в Україні просто не існує! Минулоріч школа хіміків стала переможцем обласного гранту «Майбутнє Чернігівщини».

Що дає школа
хіміків?
Одна зі слухачок цієї школи, гімназистка Катерина Бідна, після декількох занять прийшла до батьків з власним «відкриттям»: «Виявляється, хімія – це ж елементарно!». А ще цікаво і захоплююче! Одинадцятикласник першої міської школи Дмитро Карпенко у «Сіверській орбіталі» знайшов багатьох «хімічних» друзів з інших районів, з якими, за словами мами Людмили Василівни, можуть весь день сидіти над розв’язуванням задач у міській квартирі – аж очі світяться! Загорівся хімією і вже займається менший брат Дмитра, п’ятикласник Андрій (хоча хімію у школі вивчають лише з шостого класу!) Батьки не ймуть віри: як можна було за короткий термін так зацікавити дітей хімією?..
Та головне, ця унікальна методика приносить блискучі результати! Слухачі міжрайонної школи здобувають упевнені перемоги не лише на районному, обласному та всеукраїнському рівнях шкільних олімпіад – підкорюють міжнародні олімпіади і стають президентськими стипендіатами! А лідери в освітньому просторі стають ними і у дорослому житті: успішними, цілеспрямованими, інтелектуалами з креативним мисленням.

Хто викладає хімію?
Чотири вчителі з різних районів (серед яких вчитель хімії Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Лілія Макар) та один з вихованців хімічної школи, «титулований» студент-переможець багатьох олімпіад. А ще учні самі викладають хімію одне одному! Бо лише діти можуть пояснити одне одному так, як того не донесе жоден учитель – переконані у міжрайонній школі.

Як і де «хімічать»?
У теплу пору року це зазвичай виїзні заняття – школа вихідного дня, канікулярна школа, наукові пікніки, ін., під час яких організовано різні форми занять (індивідуальні та групові, майстер-класи, дослідницька і проектна діяльність, ін.). Так, вони вже займалися у Радичеві, Мені, Сосниці, Бречі…
Це не просто хімічні досліди, експерименти та заняття під відкритим небом, а й родинне єднання. Батьки виїздять зі своїми дітьми на природу, на декілька днів забуваючи про городи і господарство: діти – навчаються, батьки готують смачний куліш! Активний відпочинок поєднується з пізнанням нашої країни. Нині поліські новатори вийшли на міжобласний рівень! Побували вже у Закарпатській, Івано-Франківській, Сумській областях.

Де займаються
у Корюківці?
За вікном – осінь, та й зима не за горами, а отже, хімікам стає дедалі складніше збиратися на виїзді. Тому сьогодні вони потребують спонсорської підтримки і, зокрема, у пошуку місця проведення занять. Де нині у Корюківці займаються вчителі і учні «Сіверської орбіталі»? У Корюківській гімназії. Директор Лариса Остапенко, вчитель хімії за фахом, тільки-но почула про педагогів-новаторів, відразу охоче пристала на пропозицію співпраці, бо переконана, що сучасна освіта неможлива без креативного підходу і нестандартного мислення. Лариса Григорівна, яка неодноразово була присутня на заняттях учителів-волонтерів з гімназистами, не приховує: вражена системою їхньої роботи і чітко виробленим алгоритмом навчання.
А організатори «Сіверської орбіталі» відкриті для співпраці з педагогами та учнями!
Щоб подружитися
з ними, пишіть
на електронну адресу:
chernotichi@Gmail.com

Залишити коментар