І після 95 років – хай життя радує!

В.Погребна і С.Пивовар вітають ювілярку

Невеличка, жвава, говірлива хазяйка приязно зустріла у своїй хаті на міській вулиці Зарічній в жовтневий день свого народження добрих гостей – головного лікаря центральної районної лікарні, депутата обласної ради Сергія Пивовара і голову районної ветеранської організації Валентину Погребну. Аж не вірилося, що вітали вони Віру Олександрівну Степаненко – з 95-річчям! Усе трудове життя працювала вона акушеркою, у корюківській лікарні – з 1964-го і по 1978 рік. Зберегла й досі ясну пам’ять, так цікаво, з бувальщинами і анекдотами, розповідає про своє життя, що хочеться слухати й слухати!
Родом Віра Олександрівна з села Турівки, після медичного училища починала трудову біографію на Кіровоградщині, у війну (ту, вже далеку) пішки 28 днів йшла додому. А у рідному селі відступаючі солдати помилково сказали матері, що поховали її доньку-медсестру. Ненька після того заслабла і померла… Віра про це у Бречі довідалась від знайомих. Уже її і в церкві поминали. А в окупованому селі до неї староста сватався, а за відмову – в Німеччину 1942 року відправили поліцаї. Повернулась після перемоги, то ще “свої особісти” довго перевіряли, чи не добровільно їздила на чужину. Втрачені документи відновлювала, роботу свою непросту виконувала, і зараз би могла, каже, досі пам’ятає усі тонкощі. Акушерство лише за книгами не вивчиш, поки своїми руками живої плоті не торкнешся! Було, що під час храмового свята сама тяжкі пологи з двійнятами приймала, коли плід “неправильно” виходив.
Двох дітей вона народила, донька вже померла, є син, внуки і правнуки. А в чому ж секрет довголіття? – жартівливо допитувалися гості. Нема особливих таїн – через цукровий діабет ліки приймає, дієтично харчується, жирного і смаженого не вживає. І ще кажуть, що кого за життя поминали, той довго живе. Хай активне довголіття Віри Олександрівни продовжується, бо хотілося б присутнім і на століття її привітати! А ще у той же день В.Погребна бачила, як на велосипеді їхала в АТБ … 96-річна Уляна Ященко з вулиці Червонохутірської. От нам би так…

Залишити коментар