І знову – «листи щастя», тепер від газівників…

І вкотре у багатьох мешканців району – шокований стан від платіжок за компослуги. І якщо раніше черги схвильованих людей вистроювалися у РЕМі, то нині люди гуртуються по сусідству з редакцією – у районній газовій службі. Причина: неочікувані величезні суми «до оплати» у квитанціях за газ. Одну з таких нам приніс літній корюківчанин з проханням розібратися та пояснити людям.
Ми розібралися, навіть лише поглянувши на квитанцію. У ній зазначено: родина має субсидію на газ – 2321,41 грн. у місяць. Спожила у листопаді 240 кубометрів газу на суму майже 1670 (7 грн. за один м куб.). У них залишилась переплата – 651 грн. А це означає, що нічого платити не треба! Тому, шановні наші читачі, не варто хвилюватися, треба просто відслідковувати дві речі: кількість спожитого газу (за показаннями лічильника) і відповідно його вартість та суму вашої субсидії. Якщо останньої вистачає (або є переплата) – ви нічого не сплачуєте. А у разі, коли ви спалите газу на більшу суму, ніж виділена субсидія, а таке може бути у дуже холодні зимові місяці – доведеться сплатити різницю. Ця тема тиждень тому стала головною усюди: на базарі та магазинах, вулиці, роботі… Проте, не слід нервувати і штурмувати офіс газівників, натомість газета до них завітала, щоб фахівці роз’яснили, що ж таке «рекомендований платіж».

«Платіть за лічильником»

Кореспондент «Маяка» спілкується з менеджером Центру обслуговування клієнтів Оксаною Горською.

– Оксано Володимирівно, а чи трапляється, що б споживача позбавили субсидії?
– Якщо конкретна особа (квартиронаймач) протягом двох місяців використовуватиме природний газ для обігріву житла чи приготування їжі і не платитиме за нього, тобто матиме двомісячний борг, то надана йому субсидія автоматично забирається. Рекомендований платіж, який значиться у квитанції, це оплата за наступний місяць. Але майже у ста відсотків жителів є субсидія, а отже, рекомендована сума, яка у квитанції, відшкодовується державою. Проте, контролювати куби використаного газу потрібно, і з 1 по 5 число кожного місяця передавати показання лічильника по телефону, електронною поштою, можна приходити до Центру надання послуг . Наша адреса: Корюківка, вул. Бульварна, 13, перший поверх. Тут вам допоможуть передати показники спожитого природного газу.
– До редакції звернулася корюківчанка 56-річна Надія і сказала, що вона платила за використаний газ плитою 100-120 грн. щомісячно. Будинок опалює дровами. А прийшла квитанція, у якій вказано, що потрібно заплатити 500 гривень. Чому таке буває?
– Причин може бути кілька. А головна – не передані показники спожитого газу з 1 по 5 число місяця. Наприклад, передали їх шостого чи десятого числа і чекають наступного місяця, тоді автоматично з 6 по 30 число програма нарахує по середньому показнику спожитого газу. Інша проблема. Бувало, корюківчани обурювалися, що нібито показники спожитого газу завищені. У такому випадку можна звернутися до нашого Центру обслуговування клієнтів: ми направимо контролера для перевірки кубів спожитого газу. Проте, кожний споживач за своїм лічильником повинен стежити, скільки використав газу за відповідний місяць.
У розмову втрутився споживач газу, корюківчанин Сергій Коноваленко і показав свою платіжку. Він користується вдома тільки газовою плитою, будинок же опалює дровами та електрикою. Отже, йому призначено субсидію на газ -10,8 кубометра на місяць, він повинен сплачувати обов’язковий платіж – 6 грн. 42 коп. А надійшла квитанція, де зазначено: «Довідково: по субсидії за листопад і грудень 2017 року обов’язково сплатити 21 грн. 10 коп. , а рекомендовано до сплати – 1447 грн.» Менеджер центру прокоментувала ситуацію так: «Суму до сплати взяли за 2 місяці – жовтень і листопад, що є помилковим, тому що обов’язковий платіж по субсидії повинен бути за один місяць. Сума – це заборгованість на 30 листопада 2017 року – 23 грн. 04 коп. А рекомендований платіж за грудень, тобто наперед у цьому ж місяці, – 1447 грн. 60 коп. Усього ж до сплати – 23 грн. 04 коп. Оскільки Сергій Коноваленко зарані заплатив обов’язковий платіж, то йому залишилось заплатити 3 грн. 04 коп. Ще звертаюся до споживачів газу: шановні клієнти, отримавши квитанцію з високими рахунками, уважно перечитайте усі її колонки. І якщо ви помітили переплату, то платити нічого не потрібно».

Залишити коментар