II етап Чемпіонату України з трофі-рейдів «Єлінський ліс»

DSC_0005

фото автора

Вони з`явилися несподівано, як сніг на голову. Квадроцикли та тюнінговані джипи з шаленою швидкістю мчали дорогою міста, створюючи аварійні ситуації. Корюківчани більш старшого покоління дивилися на них з нерозумінням: «Що відбувається?» І тільки дехто з обізнаної молоді поспішав до лісу. Там, за майбутнім меморіалом, не доїжджаючи до Гуринівки, в ніч на п`ятницю, 3 липня, розгорнувся табір – з наметами, біотуалетами, рукомийниками, душем і сценою. Все, як і має бути, коли задіяні серйозні кошти.

Трофі-рейд –
що воно таке?
Трофі-рейд – це змагання з подолання бездоріжжя. Фактично те, чим ми з вами займаємося постійно, курсуючи дорогами району. Це, якщо жартома… Коли ж серйозно, то змагання, у яких зазвичай беруть участь повноприводні авто (позашляховики), а також спеціальні позашляхові мотоцикли – квадроцикли. Від перегонів вони відрізняються тим, що швидкість на маршруті не має великого значення – головне, вкластися у відповідний час. Основний критерій: успішно пройти спецділянки підвищеної непрохідності і виконати усі завдання.
Подібні змагання на теренах нашої держави проводяться не вперше. Але на території нашого, Семенівського і Щорського районів такого ще не було, тому й викликали неабиякий ажіотаж.

Чому саме у нас?
На жаль, на це питання змогли б відповісти лише організатори, а саме – товариство з обмеженою відповідальністю „АТЛ”, яке зареєстроване в Києві і займається повним спектром автомобільного обслуговування. Ініціатором змагань є Автомобільна федерація України. Зрозуміло, такі питання вирішувалися на вищому рівні. Ми ж повинні лише радіти тому, що можемо споглядати за диковинними для нашої місцевості розвагами.

„Чули, до нас
машинки сина
Януковича
приїхали?”
Для шанувальників політичних арен, це був ще один привід згадати ім`я колишнього президента-втікача. Для любителів техніки – побачити щось новеньке. Не секрет, що саме цими гонками свого часу опікувався один із синів Януковича. Офіційно ж про це ніхто не говорить, проте у натовпі хлопці перешіптувалися і, вказуючи на одну з машинок, говорили, що то і є одна з „улюблениць” «золотого» синочка.

Якими
були змагання?
Перший етап змагань з трофі-рейду відбувся у травні, у Київській області. Тоді учасники подолали 250 «бойових» кілометрів. Цього разу кілометраж був приблизно таким же, а от так звана траса другого етапу пролягла по чернігівській землі.
Учасників змагань прибуло – 65 осіб. Це любителі драйву з Хмельницького і Львова, Полтави і Чернігова, Донецька і Одеси, які фінансово змогли собі дозволити участь у них. До речі, один такий квадроцикл з дешевого ряду коштує 20 тис. грн., є і по 160 тис. грн. „Іграшка”, як кажуть, дорогувата.
Стартували учасники о 13.00 у присутності представників Автомобільної федерації України, Товариства з обмеженою відповідальністю «АТЛ» та заступника голови районної державної адміністрації Олексія Мірошниченка. Роз`їхалися у різні боки. Формат гонки GPS-орієнтування. Тривав трофі-рейд два дні. На третій, у неділю, відбулося офіційне нагородження переможців.

Круті машинки
налякали
„лісних” людей
За день до змагань сільські ради були повідомлені про те, що на теренах району можна побачити незвичайну техніку. І все ж, не всі люди знали про екзотичні змагання, тож без пригод не обійшлося. Тільки уявіть: ви у лісі, і серед тиші раптом лунає рев моторів, який наближається до вас із шаленою швидкістю. Потім раптом із лісових нетрів виринає незвичної конструкції техніка, усі водії у шоломах і з раціями. Про що можна подумати? Те, що почалися якісь військові дії, вирішили і жителі Бречі, особливо з віддалених будиночків. А у Савинках пильні місцеві жителі зателефонували до відповідних служб і повідомили, що центром роз`їжджають якісь невідомі особи. І у центрі міста стався невеличкий казус, коли спортсмени зустріли похоронну процесію, грубо нехтуючи Правилами дорожнього руху, «зрізали кут» сходинками приміщення районної поліклініки. Ото шуму наробили…
Хоча, чесно кажучи, було цікаво.

DSC_0010 DSC_0009 DSC_0008 DSC_0007 DSC_0006 DSC_0005 DSC_0004 DSC_0003 DSC_0002 DSC_0001

Залишити коментар