Італійці сказали – “Будьмо!”

Сонячної морозної позаминулої п’ятниці у центральній районній лікарні відбулася приємна подія. Італійські добродії разом з українським дитячим благодійним фондом доставили для нашого медичного закладу автомобіль “швидкої допомоги”. Зустрічали їх короваєм і щирими посмішками та оплесками, як справжніх друзів.

Гості подякували за теплий прийом і розповіли, що мають багато друзів в Україні, де почувають себе, мов вдома. Уже вісімнадцять років існує одна з їх представлених тут благодійних організацій, основною метою якої є прийом українських дітей на зимових і літніх канікулах італійськими родинами. Давно вони співпрацюють з Чернігівським обласним відділенням дитячого фонду – у проведенні ремонтів інтернатів, лікарень та в інших добрих справах. І ось цими днями передали два автомобілі “швидкої допомоги” Городнянській та Корюківській ЦРЛ. А за останні чотири роки вони доставили дев’ять таких машин. Справа у тому, що у них медичне обладнання змінюється часто, чи не кожні два роки, хоча техніка ще цілком доброякісна і в Україні послужить людям. Як сказав керівник однієї з їх благодійних організацій Армандо Кріппа, – з італійського міста Мілана, через кілька країн та бюрократичні митні процедури українського прикордонного Чопа – семеро їх поспішали на Чернігівщину, щоб передати свої дарунки.
Президент благодійної асоціації з іншої італійської провінції Крістіан Молінарі сказав, що вони теж займаються прийомом українських дітей, зараз допомагають з ремонтом трьох інтернатів. Передають сюди у вигляді гуманітарної допомоги медикаменти, слідкують за лікуванням наших дітей в Італії. Об’єднують для такої роботи зусилля обох своїх організацій та українського дитячого фонду. І надіються на співпрацю у майбутньому. Голова обласного відділення дитячого фонду України Валентина Хуторненко відзначила у своєму виступі в актовому залі ЦРЛ перед представниками трудового колективу медичного закладу, що у складний час економічної кризи, яка відчувається не лише в Україні, а й в Італії – люди там прийняли з півтисячі наших дітей, у тому числі з Корюківщини, котрі побачили і відчули зовсім інші умови, ніж вони мали досі. Італійці небайдужі до наших труднощів, зокрема, сеньйор Армандо – сам неспокійний, нема таких справ, за які б він не брався, тут допомога і дитсадкам, і лікарням, й інтернатам та багатьом іншим – і українським колегам спокою не дає! Тож хай і ці медичні машини допомагають рятувати здоров’я і життя наших людей!
Головний лікар ЦРЛ Сергій Пивовар від усього свого колективу та жителів району подякував за подарунок і висловив сподівання, що це не остання така зустріч за приємних обставин. Далі гості побували у дитячому відділенні лікарні, де цікавилися наявним медичним обладнанням та потребою в ньому, обіцяли передавати й потрібні тут апарати. На завершення відвідин закладу – перед центральним входом лікарні розрізали символічні стрічки у кольорах італійського та українського прапорів, якими був оповитий доставлений медичний автомобіль “Фіат Дукато”, оббризкали його на удачу шампанським, сказали наш традиційний тост “Будьмо!” і пообіцяли наступного року ще один такий транспорт привезти…
Побували після того гості й у міському дитсадку “Дельфін”, де їх зустріли вихованці своїми піснями і зворушливими подарунками. Це був не просто візит ввічливості, як сказала завідуюча закладом Віра Рябченко. Торік ці ж благодійники посприяли встановленню у дитсадку нових вікон. І хай би така добра співпраця продовжувалася!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Італійці подарували Корюківській ЦРЛ медичний автомобіль.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Залишити коментар