Iван Кошовий – у фіналі «Червоної рути»!

Іван Кошовий

У фіналі XVI Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута – 2019», який відбудеться у вересні 2019 року, Чернігівщину разом з п’ятьма професійними музикантами представлятиме 21-річний Іван Кошовий. В обласному відбірковому конкурсі у номінації «Поп-музика» непрофесійний соліст з Корюківки обійшов понад півсотню іменитих співаків області!

Людмила Мартинова

Підштовхнула Ваню до участі у конкурсі Людмила Мартинова, керівник зразкового вокального колективу міського Будинку культури «Ритм», учасником якого свого часу він був.
– Фестиваль «Червона рута» – один з некомерційних в Україні (жодних вступних внесків, лише три конкурсні пісні), – каже Людмила Олексіївна. – І дуже престижний! 30 років тому у Чернівцях, на батьківщині Володимира Івасюка, всупереч спротиву державної влади відбувся перший фестиваль. У березні цього року там стартувала ювілейна, тридцята «Червона рута». Відбіркові конкурси проводитимуться у 24-х обласних центрах України. І лише найкращі вокалісти-переможці відбіркових турів змагатимуться у фіналі! Треба бути дуже підготовленим, аби потрапити на фестиваль такого рівня!..
Раніше корюківчани вже брали участь у ньому і досить таки плідно – переможцями обласного відбору були учасники Людмили Мартинової та Олени Маслобоєвої – Олександр Хименко (І місце), тріо у складі Регіни Пилипенко, Аделіни Лопачук і Анастасії Рачек (ІІ місце), народний аматорський жіночий вокальний колектив «Чарівна» (ІІІ місце). Однак, такого відбору, який відбувся 19-20 травня у Чернігові, не пригадує навіть Людмила Мартинова!
– Все розпочалося з того, що Ваня приїхав на конкурс без запрошення організаторів (бо подав заявку в останній день і запрошення не встигло надійти!), – розповідає Людмила Олексіївна. – Потім з’ясувалося, що його …немає у списках конкурсантів. Коли все утрясли (а це ж нерви!), зрозуміли, що на сцені на конкурсантів чекає справжній іспит від журі! «Які книги ви читаєте і чому? Які пісні любите? Які до вподоби виконавці? Чим цікаві пісні, обрані вами, вашим ровесникам?…» – такі й інші несподівані запитання члени журі ставили, на півслові обриваючи конкурсні виступи, а тоді могли різко попросити заспівати, приміром, пісню якогось закордонного виконавця. В умовах надзвичайного напруження і зосередженості на виконанні – це неначе землю з-під ніг вибити! І лише Ваню, одного з прослуханих до нього учасників конкурсу, члени поважного журі не перебивали жодного разу, заслухавши його пісні від початку і до кінця! І нічого не запитували, попросили лише виконати ще одну пісню акапельно – на його вибір, а потім одразу сказали підійти до голови журі. Я відчула: це перемога! А Ваня замість підійти до журі – взагалі покинув приміщення! Така нервова напруга була… Декілька хвилин подихав свіжим повітрям і зрозумів: він у фіналі!
Цьогоріч обласний відбір у Чернігові пройшли лише шість конкурсантів. Але яких! Ансамбль пісні і танцю Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм «Сіверські клейноди» (акустична музика, український автентичний фольклор), соліст філармонійного центру Максим Пузан (популярна музика), гурт з Чернігова «Лєна Іванова» (рок-музика), «Стейк» (акустична музика) – гурт переселенців з Донецька, які нині живуть у Мені. І наш Іван Кошовий – 21-річний безробітний з Корюківки, токар за освітою!
Справжній талант не має освіти і спеціальності, віку і статі чи місця проживання. Він або є – або його нема. Тому яскрава перемога молодого корюківчанина одразу привернула увагу інших, маститих музикантів. Вони не очікували на перемогу хлопця з глибинки! До нього підходили, запрошували на різні заходи, цікавилися, хто і звідки, у яких конкурсах брав участь і де співав раніше…
– Крім свого колгоспу, ніде, – віджартовувався Ваня.
І справді це лише другий творчий конкурс у його житті. Перший був районний – «Осінній зорепад», де він ще школярем виступав солістом «Ритму». І – цьогорічна «Червона рута». До речі, на конкурсі Іван Кошовий показав себе різножанровим і характерним виконавцем, обравши пісні: Лесика Сама «Ти і я», Кіше «До весни» і Кузьми Скрябіна «Спи собі сама». Додатково акапельно виконував пісню «Фронтовики». За продуманий підбір пісень члени журі особливо подякували Івану. А значить – і його творчому наставнику Людмилі Мартиновій, яка допомогла йому з конкурсним репертуаром, бо такі нюанси вже відчуває інтуїтивно! Недарма її вихованці не розлучаються з піснею і у дорослому житті. Зі своїми випускниками Людмила Олексіївна постійно спілкується, тримає творчий зв’язок, залучаючи до концертної діяльності у нашому місті. Так було і з Іваном Кошовим…
До фіналу ювілейної, тридцятої «Червоної рути», залишається понад рік. Але у Вані попереду дуже багато відповідальної і самовідданої роботи. На переконання Людмили Мартинової, Іван Кошовий має вагомі шанси запалити нову творчу зірку на українському пісенному небосхилі, бо окрім гарного вокалу і неповторного тембру, у нього є свій особливий колорит, харизма і особлива внутрішня доброта, яку слухачі здатні розгледіти безпомилково…

Фото автора

Залишити коментар