Калина, малина, рясне пиття, постільний режим…

Ірина Гордієнко

Це перше, що радять медики при застуді і грипу. Як зазначають лікарі, захворюваності на грип на Корюківщині наразі немає. Орієнтовно він очікується у кінці лютого – на початку березня.

Як готуватися?

Міцний імунітет – найкращий захист від застуди. Якщо у його надійності ви не впевнені, треба бути насторожі. Уникати місць масового скупчення людей, не нехтувати вдягати маску, частіше мити руки, промивати ніс розчином морської солі. Знизити ризик захворіти майже вдвічі дозволяє вакцинація. Такий захист на Корюківщині обрали для себе 63 осіб (з них – 35 дітей).
Коли ж недуги не вдалося уникнути – одразу до лікаря! Бо самолікування – це шкода для організму, яку ми часто свідомо завдаємо собі.
Зазвичай на грип людина хворіє 5-7 днів, – зазначає сімейний лікар Ірина Гордієнко. – З ускладненнями – 14 днів і більше. Кожен випадок – індивідуальний. Оскільки жоден з наявних противірусних препаратів (окрім таміфлю) не має доведеної ефективності, отож лікування – згідно з наявними симптомами. Так, температуру, вищу за 38 градусів, збивають парацетамолами, ібупрофенами, для хворого горла застосовують спреї (ангілекс, каметон, оросепт, хепілор, інгаліпт, ін.) та льодяники чи таблетки для розсмоктування (лісобакт, анзібел, деквадол, ін.). Протикашльові препарати застосовують у залежності від різновиду кашлю (амброксол, аброл, флавамед, бронхолітин, ін.). Для підвищення опірності організму застудам можна профілактично приймати препарати із вмістом вітаміну С. Антибіотики при грипі призначають лише у крайньому випадку (якщо приєднуються бронхіти, ін.).
Найбільш щадний для організму (і найбюджетніший) варіант лікування застуди – калина, малина, рясне пиття і постільний режим. Однак консультація лікаря – обов’язкова, бо, скажімо, при розвитку ускладнень цей перелік засобів – недостатній…

Залишити коментар