Коли вимикали світло, ледь не згорів томограф

22 грудня у Корюківці кілька разів споживачів відключали від електроживлення. Начальник Корюківського РЕМу Віталій Рябець на запитання газети: «Що трапилось?» повідомив, що це аварійні відключення ліній високої потужності, і нічого неможливо було вдіяти …

Такі аварійні відключення завдали шкоди власникам побутової техніки. Поки, за неофіційними даними, у жителів Корюківки вийшло з ладу два телевізори. Про це розповів директор сервісного центру, що по вулиці Бульварній, Олександр Єременко. На його думку, можливо, постраждало й більше людей. Це стане відомо за два-три тижні, коли до центру звозитимуть теле – та відеоапаратуру.
У день відключення сталося неладне і в Корюківському управлінні соціального захисту населення. «У нас «згорів» комп’ютер», – каже начальник Світлана Самсон. Пізніше уточнила, що схоже на те, що вийшов з ладу один із його важливих блоків. І сталося це у відділі грошових виплат та компенсацій.
Дуже хвилювалися цього дня і у Корюківській ЦРЛ, де встановлене дороге обладнання, що коштує мільйони гривень. Пішли роки, аби його придбати і встановити. І перш за все – комп’ютерний томограф. 22 грудня, розповіла лікар-рентгенолог Тетяна Веретенник, кілька разів він вимикався без попередження.
– Чим це загрожує? – запитую.
– Якщо стаються неочікувані відключення електроживлення під час дослідження на комп’ютерному томографу, то може вийти з ладу рентгенівська трубка, яка коштує 60 тисяч євро, в гривнях – майже 200 тисяч.
– Якось же треба захищатися?
– Для цього необхідно на всю систему використовувати джерело безперебійного живлення, яке коштує від 20 тисяч доларів. Таких коштів у лікарні поки що нема. Можливо, відгукнеться якийсь спонсор, допоможе? Коли траплялися аварійні відключення, у лікарні могли вийти з ладу також дорогі апарати УЗД та інше обладнання, котре працює тільки від стаціонарного електроживлення. На щастя, цього не сталося. Але в подальшому «ремівцям» необхідно взяти до уваги можливі наслідки неочікуваних перебоїв з електроживленням і обов’язково попереджати про такі надзвичайні ситуації споживачів, щоб не було потім гірких наслідків…

2 коментарів

  1. олень говорить:

    60 тисяч євро це майже 2 мільйони гривень, грамотії

  2. Толя говорить:

    О, так. Божок – ще той великий і визнаний писака. За ним щей Татарин підтюпцем. В їх перлах не лише район купається!

Залишити коментар