Компроміс – заради плідної співпраці?

Не простим, навіть інтригуючим видалось перше засідання госпітальної ради Північного госпітального округу – минулого тижня у залі Корюківської районної ради. Здавалося б, нічого складного не очікувало учасників цього зібрання, лиш обрати трьох посадовців “медично-реформаторської” ради. Аж ні!..

З усіх 22 членів госпітальної ради на засідання прибули 20, які представляли наш, Коропський, Менський, Новгород-Сіверський, Семенівський, Сосницький та Сновський райони. Начальник обласного управління охорони здоров’я Петро Гармаш, який головував на засіданні, запропонував обрати голову госпітальної ради. Першою кандидатурою на цю посаду було названо головного лікаря Корюківської центральної районної лікарні Сергія Пивовара. Меняни запропонували свого – голову райради Олександра Мисника. Представники Сосниччини висловлювалися, що їм ближче до Мени, ніж до Корюківки, і взагалі, чи збережуться після реформ районні лікарні? В обговоренні констатувалося, що багато пацієнтів з районів взагалі їдуть до медичних закладів обласного центру. Тож місцевим лікарням потрібно робити все для свого кадрового і матеріального забезпечення, аби громадяни бажали лікуватися в них. А в ході реформування усім в галузі треба діяти за відомим принципом медицини – не нашкодити, а допомогти хворому, так і у змінах та реорганізаціях закладів й установ.
У першому поіменному голосуванні обидві кандидатури набрали по 10 голосів “за”. Довелося оголошувати перерву і визначатися ще з одним кандидатом. Було запропоновано на голову госпітальної ради також головного лікаря Менської ЦРЛ Петра Хомрача. Він у своєму виступі розповів, що реформи вони почали з 2000 року, скоротили кількість ліжок у лікарні, створили фельдшерські бригади… Головне, щоб населення не постраждало, не повинні погіршитись медична допомога і послуги. Корюківський міський голова Ратан Ахмедов запропонував ще кандидатуру головного лікаря Семенівської ЦРЛ Світлани Расулової. Остання і здобула більшість голосів у поіменному голосуванні (12 за неї, 8 – за П.Хомрача). Обрана головою госпітальної ради запропонувала на посаду свого заступника С.Пивовара, а секретарем – П.Хомрача. Останній взяв самовідвід, а на посаду секретаря назвав кандидатуру начальника фінансового управління Менської РДА Оксани Булавки.
Для досягнення компромісного рішення на засіданні було запропоновано обрати двох заступників голови госпітальної ради (хоча у положенні про цю раду вказано, що заступник лише один!). Так і зробили, проголосувавши за двох заступників, якими стали С.Пивовар і П.Хомрач. Секретарем обрали В’ячеслава Кауфмана, голову Новгород-Сіверської районної ради. Перше голосування показало різні точки зору на створення центру Північного госпітального округу та існуючі протиріччя, котрі можна долати лише тісною співпрацею заради досягнення декларованих цілей медичної реформи.

Госпітальна рада –
дорадчий орган, що подає лише пропозиції

Головний лікар Корюківської ЦРЛ Сергій Пивовар на запитання кореспондента про наступне засідання госпітальної ради відповів, що була домовленість проводити такі зібрання почергово у всіх районах Північного госпітального округу. Друге засідання відбудеться у місті Новгороді-Сіверському, за пропозицією їхніх представників. А також додав, що створення госпітальних рад – лише перший крок, і поки не відомо, який медичний заклад у північному регіоні Чернігівщини стане госпітальним центром.

Що ж таке – госпітальна рада,
які її повноваження,
чим вона буде займатися?

Госпітальна рада (ГР) є дорадчим органом, який може лише готувати пропозиції, які потім ухвалюватимуть депутати на сесіях районних, міських рад та ОТГ. Новостворені в межах госпітального округу ОТГ, як наша Холминська, Сосницька, Семенівська, теж з нового року набудуть статусу учасника госпітального округу, коли перейдуть на прямі міжбюджетні відносини. Зрозуміло, пропозиції, що ухвалюватимуть на своїх засідання члени ГР, мають бути бездоганними і обґрунтованими, зрозумілими і прийнятними для всіх – інакше процеси елементарно гальмуватимуться на сесіях рад. Госпітальна рада розробляє план розвитку свого округу на період до п’яти років. У ньому буде передбачено, як у подальшому функціонуватиме той чи інший медичний заклад: де буде хірургічне відділення, де пологове чи терапевтичне тощо. Звісно, кожен член цього громадського об’єднання боротиметься за свою лікарню. Тож складність роботи госпітальних рад якраз і полягає в тому, щоб не тягнути тупо на себе ковдру, а зробити все можливе, аби медичні послуги стали доступнішими для населення територіально і матеріально, а також були якісними, сучасними, а заклади, котрі їх надають – перспективними.

Залишити коментар