Комп’ютерна томографія з контрастним посиленням

Як вже писала наша газета, з квітня у центральній районній лікарні працює комп’ютерний томограф. На ньому за цей період обстежено понад 320 пацієнтів. В основному вони з нашого, Семенівського і Сновського районів, хоча були навіть із столиці, проходили також обстеження переселенці зі сходу країни. У комп’ютерній томографії нікому не відмовляють – за попереднім записом і направленням лікаря-вузького спеціаліста. Є дещо й нове в обстеженнях пацієнтів.

 Лікар-рентгенолог Тетяна Веретенник і лаборант Олександр Кандиба біля інжектора

Як розповіла кореспонденту лікар-рентгенолог Тетяна Веретенник, нещодавно було проведено перші дослідження з контрастним посиленням, для п’ятьох пацієнтів. При цьому був присутній лікар-радіолог з столиці. Дослідження пройшли успішно, були отримані зображення високої якості. Результати обстежень видаються пацієнтам у вигляді висновку лікаря-рентгенолога з доданням компакт-диску із записом самого обстеження, який можна пред’явити у будь-якій лікарні при потребі консультування.
Комп’ютерна томографія з контрастуванням є незамінною при невідкладних станах здоров’я пацієнтів: розшаруванні судин, тромбоемболії легеневої артерії, гострому коронарному синдромі, тромбозі мезентеріальних судин… У такому стані потрібна негайна невідкладна допомога. Із застосуванням КТ у мінімальний час встановлюється правильний діагноз. А не знаючи, що з людиною в такому стані – це може закінчитися плачевно… Висока інформативність таких досліджень й при діагностуванні онкологічних захворювань різної локалізації.
При контрастному посиленні використовується контрастна речовина, яку вводять внутрівенно у присутності анестезіолога. Є певні застереження, бо ця рідина містить йод, тому людям, у яких є алергія на йод – такі дослідження не проводять. А робиться неконтрастне дослідження. Є і протипоказання для проведення КТ. Це вагітність і грудне годування; гіперкінез – мимовільні спазми і судоми, що заважають проведенню процедури; вік дитини до 18 років; надмірна вага пацієнта (понад 150 кг) та інші, для деяких з них роблять винятки в особливих випадках, при певних умовах.
Комп’ютерна томографія будь-якої області (анатомічної зони) тіла людини коштує 350 гривень. Є скидки для учасників АТО, чорнобильців-ліквідаторів і медпрацівників. Контрастне дослідження коштує 1200 гривень (у Чернігові – від 1700). Для проведення контрастних досліджень було взято в оренду в медичних постачальників додаткове обладнання – інжектор з пультом дистанційного керування. Через інжектор вводиться контрастна речовина. Тепер лікарня шукатиме благодійників для придбання цього інжектора на постійне користування (вартість його – до 3 тисяч євро). Скільки зараз коштує поправити здоров’я – наші читачі й так знають, але ось ще кілька сум: одна пляшечка того контрасту (як для крапельниці) – 500 гривень, шприц – 600, не кажучи про катетери та інше…
Серед діагнозів, які встановлювалися комп’ютерною томографією за цьогорічний період роботи нового обладнання – в основному гострі порушення мозкового кровообігу, остеохондрози попереково-крижового відділу, ускладнені наявністю гриж (кил). І травматичні пошкодження, посттравматичні ускладнення. Тоді дивляться, чи є крововиливи у мозок, ураження головного мозку. КТ може визначити і атеросклеротичні бляшки, стан стінок усіх судин (вен, артерій, периферійної системи), ішемічні ураження, серцеву недостатність, тромби, новоутворення, метастази та інші пошкодження органів людського організму. Тож нове обладнання і методи досліджень таки підвищують рівень нашої охорони здоров’я. А для отримання додаткової інформації пацієнтами можна телефонувати лікарю на 2-16-75.

Залишити коментар