Корюківка достойна стати центром госпітального округу

Валерій Куліч

На нещодавній прес-конференції голови облдержадміністрації Валерія Куліча була озвучена позиція обласної влади щодо госпітальних округів та їхніх центрів.

Валерій Петрович демонстрував на екрані карту Чернігівщини, яка поділена на чотири госпітальні округи: Чернігівський (460 тис. осіб), Ніжинський (238 тис.), Прилуцький (164 тис.) (центри в однойменних містах) і Північний (174 тис.) – з центром у Корюківці. Керівник області наголосив: якщо, зрештою, буде остаточно ухвалено саме такий розподіл, то де з’являться госпітальні округи – там будуть і новостворені «райони – повіти». І це дуже обнадійлива для нас інформація.
Проте, збавляти темпи не можна – центральна лікарня округу має відповідати надзвичайно високим вимогам: кадри та житло для них, приміщення і медичне обладнання, дороги, транспорт і багато іншого. У минулому році завдячуючи програмам, що були прийняті на місцях, у 12 – ти районах Чернігівщини придбали 14 квартир для медпрацівників. Заклади охорони здоров’я поповнилися обладнанням на майже 180 млн. грн., виконано ремонтно – будівельних робіт на 93 мільйони. Але по області і досі не вистачає 1300 лікарів. До кінця нинішнього року має бути введений у експлуатацію лінійний прискорювач в онкодиспансері, лікування за допомогою якого щороку потребує до 5 тисяч осіб. Восени в обласну лікарню придбали новітнє обладнання для профілактики та лікування інфарктів та інсультів – індійський ангіограф за 23 млн. грн., на відкриття якого приїжджав Президент Петро Порошенко. Створено єдину диспетчерську службу «103», що працює на всю область. Однак поки не вистачає 65 карет швидкої допомоги, тож над вирішенням цієї проблеми працюватимуть нинішнього року.
Невтішною лишається на Чернігівщині демографічна ситуація. Населення складає 1 млн. 16 тис. осіб, і у минулому році приріст склав «мінус» 11 тисяч. Тому дуже актуальними залишаються заходи щодо стимулювання народжуваності. Позитивні напрацювання в цьому плані є в Чернігові, Киптівській ОТГ, де діють місцеві програми з надання матеріальної допомоги при народженні.

Децентралізація
на Чернігівщині
Процеси створення в нашій області об’єднаних територіальних громад (ОТГ) набирають обертів. І якщо у 2015 році було лише п’ять ОТГ, у 2016 – шістнадцять, то минулого року – мали вже тридцять сім. Вони займають половину території області і об’єднують 60% сільського населення. Найбільше коштів торік на розвиток своїх громад отримали Сновська (10,8 млн.), Бобровицька (10,1 млн.), Ічнянська (9,6 млн.) ОТГ, бо розмір відповідної державної субвенції залежить від площі громади і кількості сільського населення, що в ній мешкає.
Чернігівщина у трійці областей України, які отримали з державного бюджету найбільше коштів на свій розвиток. Ця сума сягає півмільярда, які фактично повністю були освоєні за минулий рік на впровадженні 825 проектів. Фінансувалися вони з державного фонду регіонального розвитку (40 – на 111,8 млн. грн.), за рахунок субвенції на соціально –економічний розвиток – за сприяння народних депутатів (683 – на 181,6 млн.), субвенції на формування інфраструктури ОТГ (91 – на 84,3 млн.) та цільової субвенції на будівництво футбольних полів зі штучним покриттям (11- на 8,9 млн.).
Нинішнього року 37 об’єднаних громад отримають на формування інфраструктури 144 мільйони. І Чернігівщина знову ж таки буде третьою після Дніпропетровської і Житомирської областей по залученню відповідного фінансування з держбюджету. Вперше надійде 111 мільйонів на розвиток сільської медицини. А так званих «депутатських» область матиме – 300 мільйонів.

75-річчя Корюківської трагедії
Губернатор не пообіцяв виділити кошти з обласного бюджету на добудову меморіального комплексу жертвам спалених населених пунктів України, що розпочали зводити у Корюківці в урочищі «Дуби» – надто великі кошти на це потрібні. Натомість сказав, що зі свого боку зробить усе можливе, щоб привернути увагу всіх, кого тільки можна, до цієї проблеми. Що вселяє надію…

Залишити коментар