Корюківкою ходять «скандинави»…

Люди з палицями у руках, схожими на лижні, які ходять Корюківкою, привертають до себе все більше уваги. «Агов, де лижі забула?.. Чи на риболовлю йдеш?..» – на такі коментарі оточуючих вони або віджартовуються, або просто не звертають уваги. Бо це не просто прогулянка з палицями, а скандинавська хода, про яку газеті «Маяк» розповіла

Повернулось
бажання жити
– Я все життя борюсь із зайвою вагою, – розпочала свою розповідь 42-річна Наталія. – То скидаю, то набираю знову. Безрезультатна така боротьба. Однак, коли розпочалися серйозні проблеми зі здоров’ям, зрозуміла, що далі так тривати не може. Треба щось робити! Потім почула про проект «Стройняшки ТМ» і – вирішила спробувати. Пам’ятаю, прийшла без настрою, у пригніченому стані. Утім, там більшість були такі…
З тих пір минуло близько чотирьох місяців, за які я скинула до 40 кілограмів від своєї попередньої ваги (була 129,7 кг) і, зокрема, на проекті – 32,1 кг. Це найкращий результат у моїй групі. Я стала переможцем третьої групи. Але головне – до мене повернулося бажання жити! У мене виросли крила!
Наталія переконана: щоб досягти результату, потрібна залізна мотивація. Для неї це – дев’ятирічний син Єгор, відмінник-четвертокласник, який обожнює англійську мову і таеквон-до. І йому потрібна мама! Здорова, життєрадісна і щаслива.
«Вставайте
з дивану!»
Сьогодні Наталія – активна жінка з постійною посмішкою на обличчі. Любляча мама, яка може більше часу приділяти своєму синові. Людина, яка зрозуміла: багато чого залежить від неї самої.
Що ж змінилося? Спосіб життя. Відкоригувала харчування, додала фізичні навантаження (скандинавську ходу) і спілкування. Все!
– Відчуваю неймовірний приплив енергії! – посміхається моя співбесідниця. – Почала собі подобатись. Протягом проекту зменшилися мої об’єми: талія – на 30 см, стегна – на 25, але це для мене – не кінцевий результат. Знаю, що досягну більшого!
Для Наталії Грешилової проект «Стройняшки ТМ» закінчився, але займатися собою вона не перестала. Дуже вподобала скандинавську ходу! Каже, під час звичайної ходи задіяно 45% м’язів, а при ходьбі з палицями залучається верхній плечовий пояс, а це ще плюс 45%. Калорій витрачається більше, аніж при звичайній ходьбі і бігу підтюпцем – близько 750 кілокалорій за 1 годину ходи. Наталія розпочинала з десяти кіл на стадіоні (це близько 4,5 км), потім були 20, 25 кіл. Це близько двох годин щодня. До того ж скандинавська хода – це і кардіотренування, і чудова альтернатива фітнесу та заняттям у спортзалі – на свіжому повітрі!
– Хочу сказати всім: вставайте з дивану! – говорить Н. Грешилова. – Ваше здоров’я залежить тільки від вас!

Хто вони,
«Стройняшки ТМ»?
Ми зв’язалися телефоном з координатором цього проекту Наталією Зуй, медиком, колишньою корюківчанкою, а нині жителькою Коропа. Наталія Іванівна розповіла, що «Стройняшки ТМ» – це всеукраїнський проект київської громадської організації «За щасливе довголіття». Триває він уже 5 років. На Чернігівщині його реалізовано у Коропі, Бахмачі, Носівці, Куликівці, а тепер – і в Корюківці, де протягом десяти місяців випущено три групи, працюють над собою ще дві.
– Це – потужна система природної корекції ваги, схвалена дієтологами і кардіологами, яка дала свій результат понад двом тисячам людей! – каже Н. Зуй. – В її основі – правильне харчування, фізичні навантаження і спільнота. Групи займаються під постійним наглядом і супроводом лікаря (аналізи, УЗД, кардіограма, якщо треба – ліпідограма і т. ін.).
Замисліться лише, чому у Греції, Швеції, Італії люди живуть по 100 років, а в Україні середня тривалість життя 63-65? Стан здоров’я населення України свідчить про реальну загрозу вимирання нації. Бо, як кажуть, здоров’я – це ще не все, але все інше без нього – ніщо. Так і виник проект «Стройняшки ТМ», покликаний змінити спосіб життя людей і, зокрема, долати проблеми зайвої ваги.
– А серед «Стройняшок» є чоловіки?
– У Корюківці – поки що нема, – каже Н. Зуй. – Хоча телефонують, цікавляться, але не йдуть. Напевне, соромляться. «Діють» за допомогою своїх жінок – відправляють їх на наш проект, а ті вже потім діляться інформацією з ними. Проте надлишкова вага – це не жарти. Хропіння, пітливість, подагра, проблеми з суглобами, безпліддя у молодих жінок і т.д. Одним словом, все те, що нещадно скорочує життя людини.
– Якого віку учасники приходять на ваш проект?
– Різного: від 14 до 70 років. Були і такі, які брали участь у «Зважених та щасливих», і ті, хто вже обійшов-об’їхав усілякого роду цілителів, і такі, хто абсолютно зневірився… Від нас вони виходять не лише стрункими, а й щасливими!

42-річна корюківчанка Наталія Грешилова.

 

 

Залишити коментар