Корюківщина розпочала збір коштів для потреб наших солдатів в зоні АТО

Подвірний обхід кожного населеного пункту та встановлені скриньки у торгових точках – основний механізм збору коштів для придбання засобів захисту солдатам, які проходять службу на гарячому сході України. Так вирішило зібрання батьків, дружин, родичів мобілізованих та представників громадськості.

 1 липня корюківчани та мешканці Холмів, Сядриного, Камки, Бречі, Білошицької Слободи зібралися разом, щоб обговорити механізм надання допомоги мобілізованим військовослужбовцям, які проходять службу у зоні проведення антитерористичної операції (АТО) на сході України.

Основну роботу по збору коштів довірили молодіжній організації «Альтернатива». Її очільник Володимир Онищук розповів, що наразі зібрано 6100 грн., з них 4500 – витрачено для придбання рацій. Незабаром їх буде передано у зону АТО через учасників корюківського автомайдану – практика доставки спорядження, продуктів харчування на лінію фронту у них вже є. Підприємець і автомайданівець Валерій Панюков повідомив, що певну кількість «натовських» касок і бронежилетів 4 і 5 класу захисту вже замовили у Львові за ціною відповідно – 70 і 200 євро…
Представники освітньої галузі району (двоє їхніх колег проходять службу на сході), вже зібрали 18 тис. грн. Активізуються медики Корюківщини, окремі трудові колективи, небайдужі люди. Волонтери збиратимуть кошти у місті і селах. У торгових точках і на базарі встановлять скриньки для пожертв з печаткою «Альтернативи». Одночасно збиратимуться одяг, продукти, інші речі.

Наш біль
– Коли сина призвали у Гончарівськ, ми дізналися, у яких нестерпних умовах там перебувають солдати – голодні-холодні і сплять на підлозі, – ледь стримуючи емоції розповідає жителька селища Холми Алла Хіля. – Вже за тиждень зібрали і передали продукти, ковдри, палатки, спальні мішки, сковорідки, щоб хоч якось підтримати їх. Нещодавно, знову збираючи передачу, вклала і півлітрову баночку меду. Син казав, що по чайній ложечці її вистачило п’ятдесятьом солдатам…
Сьогодні багато наших дітей у зоні АТО. Ми не маємо права сидіти, склавши руки! Треба активізуватися всім – родичам військовослужбовців, підприємцям, благодійникам, депутатам і головам громад, бо це – наш спільний біль!
– Коли наших дітей забирали – вони треба були державі, а тепер – кинуті напризволяще! Ніхто про них не думає… – говорить з образою мама мобілізованого з Холмів Олена Скиба. Плаче і Оксана Хроленко, сестра мобілізованого 39-річного Леоніда Назаренка, у якого вдома, у Білошицькій Слободі, залишилася сім`я, де троє дітей. Хто про них подумає і подбає?..
Батьки вкотре озвучили болючі питання неналежного забезпечення засобами захисту, продуктами харчування, вимагали ротації для тих, хто «пішов на перепідготовку, а служить вже чотири місяці». Утім, як пояснив присутній на зборах районний військовий комісар Олександр Саповський, мобілізація і демобілізація оголошується виключно Президентом України. Термін – на особливий період. Залишається лише чекати і вірити, сподіваючись на мир.

Відмітка – важлива!
Щоб не повторювати історію багатьох воїнів-інтернаціоналістів, які подекуди і досі поневіряються різними інстанціями, аби довести, що свого часу чесно виконували свій інтернаціональний обов’язок, Олександр Саповський наголосив на важливості зазначення у військовому квитку кожного солдата номера тієї військової частини, де він проходить службу. Запис має бути обов’язково завірений гербовою печаткою. Дасть Бог і війна незабаром скінчиться. І щоб не довелося потім підтверджувати свою участь у бойових діях, про це варто піклуватися вже тепер.

Акція доброї волі
Збори тривали близько двох годин. З виступами, емоціями, сльозами. Напруга і важка атмосфера постійно балансували на грані нервового зриву і образ. Рідних військовослужбовців, які зараз на передовій ризикують власним життям, відстоюючи цілісність нашої держави, можна зрозуміти. У кожного – син, брат, чоловік, родич сьогодні – ТАМ. Там, де йде справжня війна, де стріляють і вбивають. Там, звідки щодня линуть гіркі новини про загибель мирного населення і військовослужбовців. У такій ситуації дуже важко, але треба зібратися і надати реальну допомогу їм – нашим захисникам – у міру своїх можливостей. Це – акція доброї волі і щирого бажання допомогти. Акція – без політики. Принаймні сльози жінок, присутніх на зборах, були значно переконливішими, ніж деякі політично забарвлені вигуки із залу. Утім, як кажуть, кому – війна…

увага!
Координатори благодійної акції «Корюківка єдина» звертаються до рідних і близьких солдатів з Корюківського району, які проходять службу у зоні АТО, з проханням з’ясувати у кожного, чого саме вони потребують першочергово. Щоб автомайданівці змогли доставити необхідну амуніцію, речі, одяг, продукти, ін., треба знати також нинішнє місце розташування мобілізованого.

Зібрану інформацію слід передавати
координаторам благодійної акції:
Володимиру Онищуку – тел. (097)77458-15),
Валерію Панюкову – тел.(066)211-72-73,
Сергію Мостовичу -тел. (095)896-38-97.

3 коментарів

  1. скрипка говорить:

    добродии .як я зможу прыйихаты до мийих захованых?бо кажуть -бендеры владу узялы та людей зныщюють оце не по Козацьки…

  2. ОйЧойТо говорить:

    Да , приехать это проблема. Подожди немножко. Стрелков возьмет Киев, вот тогда и приедешь!

  3. вуж говорить:

    http://koryukivka-mayak.com/sytuatsiya-na-derzhavnomu-kordoni-v-mezhah-chernihivschyny-kontrolovana/ Сам в этом году не поеду к маме. Друг ездит в Щорс делая круг через Чернигов (из Москвы). Раньше ездил через Сеньковку.

Залишити коментар