Корюківські пенсіонери дають фору молодим!

Та мої дівчата і хлопці у свої 60+ всі тримають «уголок» і планочку – тричі по 15 секунд! – хвалиться завідувач відділення денного перебування терцентру Наталія Колобашкіна. – Приходять займатися стільки «олімпійців», що місця у спортзалі не вистачає! Якось виклала у соціальні мережі фото наших занять, тепер пишуть і з далекого Красноярського краю, а також з ближніх Прилук, Варви, інших міст із запитанням: «Як ви це все організували?!.»

Життя на пенсії тільки починається!
Відділення денного перебування для людей похилого віку – це такий собі центр дозвілля для пенсіонерів. Завідує ним Наталія Колобашкіна, яка сама про себе якось пожартувала: «колись старий працівник медицини, а нині – молодий пенсіонер». Відділення це відвідують уже близько 200 осіб! Вік різний: наймолодші – 57-річні, найстаршим – за 80.
Чим вони тут займаються? Вчаться жити повноцінним життям на пенсії! Спілкуються, слідкують за власним здоров’ям, займаються творчістю, подорожують…
Де вони вже тільки не були з екскурсіями! За цей час по-новому для себе відкрили історичні місця і пам’ятки нашої області, дізналися більше про Чернігів, Батурин, ін. Винаймають автобус – і вперед!
– На жаль, для деяких людей, які, скажімо, живуть на окраїні нашого міста, це диво – дивнеє побувати у іншому місті! – ділиться своїми думками Наталія Миколаївна. – Багато хто десятиліттями не виїздив за межі свого двору, а дехто губиться навіть на центральній площі Корюківки – не вгадують

своє місто, не вірять, що це – Корюківка! Добре, звісно, що воно так змінилося, посучаснішало, але шкода тих людей, яким за роботою і клопотами навіть голову ніколи було вгору підняти, щоб це помітити… От якби ми мали ще й свій транспорт, хоча б невеличкий мікроавтобус, могли б зробити значно більше! І не лише на екскурсії їздити, а й залучати до своїх заходів корюківчан з окраїн. Скажімо, на ті ж танці «Для тих, кому за…» підвезти.
У кінці грудня вже запланована поїздка на головну ялинку країни, у Київ. Автобус власним коштом (250 грн. з особи) винаймають у Чернігові, планують помилуватися столицею і вдень, і ввечері, коли буде ввімкнена новорічна ілюмінація. Сподобалося літнім корюківчанам у Бречі, куди планують налагодити регулярні поїздки. А ще пенсіонери мають бажання побувати в …аквапарку і взимку сходити на лижах у ліс!

Бути здоровим –
модно!
У денному відділенні – завжди є люди. Хтось зайде тиск виміряти (у відділенні є медсестра), аналіз крові на цукор здати, хтось – на масаж, інші просто поспілкуватися за чашкою чаю, відпочити. Користується популярністю аромакімната (зараз, щоправда, там ремонт) і заняття з комп’ютерної грамотності, після яких навіть ті, хто ніколи клавіатури не бачив, вільно почуваються в Інтернеті, знаходять своїх друзів, шукають схеми для вишивки, рецепти, гуморески, ін. Тут і лекції за участю лікарів проводять, і літературні читання планують влаштовувати, і рукоділлям спільно займаються.
Утім, верхівку «рейтингу» популярності займають все ж заняття з фізкультури, які відбуваються у вівторок і пятницю з 14.00 до 15.00 у спортзалі, що у підвальному приміщенні райлікарні.
– Попервах було 7-8 осіб (це був розпал літа), а потім з кожним разом все більше і більше приходило, – розказує Наталія Колобашкіна, вона ж – тренер. – Спочатку валялися, як тюлені , бо востаннє займалися фізкультурою у школі! А зараз – і «планочка», і «уголок», і на одній нозі постояти – будь ласка! «Досвідчені» учасники тепер не розуміють, як це та чи інша вправа може не виходити у новачків. Це підстьобує всіх: треба ходити!
Пам’ятаю, як вперше прийшла на заняття Ніна Стельмах і привезла на візочку свого чоловіка Олек- сандра Акуска, 1952 року народження, ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС. Чоловік без обох ніг, після інсульту, пригнічений, без настрою – невдовзі повністю змінився! У колективі, серед людей, він почав посміхатися! Покращилася рухова активність правої руки, яка ще недавно не функціонувала як належить, а тепер він нею здоровається, сам вдягає кепку, грає у м’яча, може закинути руки за голову…
Наталія Миколаївна каже, що фізкультурою тут займаються не для схуднення, а для зміцнення м’язів і розробки суглобів. Хоча багато жінок зізнаються, що спідниці і сукні таки вільніше сидять!
– Багато вправ у нас на координацію рухів, – розказує їхній тренер. – Застосовуємо елементи степ-аеробіки – це подобається всім. Граємо у командні ігри, естафети, щоразу додаючи різні елементи. Використовуємо гімнастичні палиці, гантелі, скакалки. Однак, інвентарю на всіх не вистачає, як і килимків-карематів…
Автор цих рядків побувала на одному із занять, після якого спіймала себе на думці: це вдома вони бабусі і дідусі для своїх онуків, а тут – життєрадісні сучасні люди, які спільно прийняли сміливе рішення – відмінити старість!

Фото автора

 

 

Залишити коментар