«Корюківський партизан»

Фото2482_новый размер

Корюківчанин Олександр Іваненко біля бойової машини, якій сам дав назву.

Відколи танк з таким написом з’явився у зоні проведення АТО, він став об’єктом не лише пильної уваги з боку сепаратистів, а і їхнього обурення та гніву. Що то, мовляв, за зухвалець такий?! На «партизана» розпочалося полювання. Проте навіть, побувавши у лапах ворогів, підбитий сміливець не здався у полон, а продовжує виконувати бойові завдання української армії.

Так сталося, що замість розпізнавальних смуг на бойовій одиниці наших земляків Т-64БМ «Булат» з’явився напис «Корюківський партизан». Таку назву машині дали наші земляки Олександр Іваненко – мобілізований з Корюківки і Дмитро Дмитренко – контрактник з Тютюнниці. Їхній екіпаж був укомплектований ще у Конотопі, де хлопці проходили підготовку перед відправкою на схід. Дмитро – механік-водій, Саша – навідник і чернігівець Юрій Вергун, молодший лейтенант – командир танка.
Сашко зізнається, що командир танка був проти такої «самодіяльності», мовляв, що на таку витівку комбат скаже і т.ін. «Та хай же він спочатку прибуде до нас!» – зухвало кинули хлопці і таки здійснили задум: «розписалися» білою фарбою по лівому борту машини. З того часу, по мірі виконання бойових завдань і переміщення «Корюківського партизана» зоною АТО, чутки про нього почали ширитися зі швидкістю звуку.
І, мабуть-таки, непоганими бійцями виявилися наші земляки, адже після чергового вдало виконаного завдання їхнього екіпаж було переведено до складу 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар». Не знітилися хлопці і з того факту, що з-поміж своїх побратимів – всіх як один офіцерів – тільки вони двоє – звичайні вояки-солдати.
За словами Олександра, відсутність розпізнавальних смуг на їх танку з одного боку, була їм на руку, бо сепаратисти приймали їх за своїх. Таким чином, вдавалося несподівано атакувати ворога, близько підпускаючи до себе, або навіть затримувати – разом зі зброєю та документами. Але, у той же час, і свої могли помилитися та ідентифікувати їх як ворожий елемент. І цей ризик хлопці дуже добре усвідомлювали.
Під Новосвітлівкою і Хрящуватим відважний екіпаж «Корюківського партизана» розчищав позиції, перерізаючи важливу артерію постачання зброї з Росії. Чотири доби хлопці тримали лінію оборони, протистояли нападам агресора.
– Вдень нас накривали артилерією, а ввечері з мінометів «поливали», – розповідає О. Іваненко. – А потім і взагалі пішла крупнокаліберна російська артилерія… «Веселили» так, що вся трава навколо вигоріла…
На другий день обстрілів «партизана» підбило «градами». Юрія Вергуна перевели на іншу машину, яка залишилася без командира – того поранили. Через чотири дні прийшло підкріплення, і наші хлопці відступили на перебазування у Дмитрівку. Забрати ж свого бойового «друга» не було змоги. Утім, і сепаратисти не могли його використати у власних цілях, бо вийшов з ладу двигун.
– Кажуть, що вони потім фотографувалися з нашим «партизаном» – таким бажаним і довгоочікуваним трофеєм, – розповідає Олександр. – Але він був уже небоєздатним, тож так його там і залишили. А оце нещодавно знайомі розповіли, що бачили «Корюківського партизана» на заводі ім. В. Малишева у Харкові. Сподіваємося, що там він чекає ремонту або вже відремонтований. Ми раді з того, що навіть побувавши у полоні, він не здався, а продовжує служити українському народові задля миру.
Р.S. Після кількаденної відпустки вдома шляхи побратимів-земляків розійшлися. Олександр Іваненко нині перебуває у Харкові, очікує на нову техніку, а Дмитро Дмитренко – в одній з найгарячіших точок російсько-української війни, Станиці Луганській.

Фото2483_новый размер

Наші земляки Д. Дмитренко і О.Іваненко у часи затишшя разом з бойовими побратимами – екіпажами танків. Для двох хлопців з гурту – це останнє фото у їхньому житті. По дорозі на Красний Яр бойова машина чернігівців, яка була на чолі колони, підірвалася на мінах… Зліва направо: Сергій Нагорний , Дмитро Дмитренко, Андрій Мансуров , Олександр Мороз, Олександр Іваненко, Юрій Вергун.

Фото2627_новый размер Фото2571_новый размер Фото2530_новый размер Фото2503_новый размерФото2429_новый размерФото2428_новый размерФото2425_новый размерФото2281_новый размерФото2248_новый размерФото2185_новый размерФото2258_новый размер

Один коментар

  1. партизан говорить:

    цей танк є на відео сєпарів, підбитий, але нескорений. Він вже легенда. І танк і екіпаж. Героям Слава!

Залишити коментар