Кожен третій пішов у небуття…

Біль Чорнобиля

У середу, 26 квітня, біля пам’ятника учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у місті Корюківці вшановували земляків, які 31 рік тому боронили землю від підступного атому, що вийшов з-під контролю людини.

Сьогодні на Корюківщині мешкає 138 ліквідаторів. А 30 років тому їх було – 468. За цей час не стало кожного третього… Багато хто має серйозні проблеми зі здоров’ям, потребує нашої уваги. Олександру Акуску – 65. Він інвалід першої групи, без обох ніг. Хвороби обступили його років через три, як повернувся з чорнобильської зони, де пробув три місяці. Вісім років тому довелося ампутувати одну ногу, через рік – другу. Тривалий час проживав у Рибинську, тепер мешкає у Корюківці. Має 34 – річну доньку, дружину Ніну Степанівну. На умови проживання не скаржаться, жінка каже, дехто й гірше набагато живе. Але здоров’я не повернеш…
Цього дня у священному для кожного з нас місці звучали тужливі мелодії. До учасників зібрання, а вшанувати мужніх героїв невидимої війни прийшли представники трудових колективів та мешканці міста, звернувся міський голова Ратан Ахмедов. Він та голови районної ради та райдержадміністрації Віктор Чернуха і Олексій Мірошниченко вручили ліквідаторам – чорнобильцям почесні відзнаки. До підніжжя пам’ятника учасники зібранння поклали квіти. Отці Олександр і Леонід відправили заупокійну літію.

Залишити коментар