«Куди йшла військова колона у неділю?»

Минулої неділі в обідню пору з боку Мени через Корюківку пройшла одна колона з технікою і солдатами, а ближче до вечора – люди бачили ще одну. Чутки з цього приводу точилися різні. Але з компетентних джерел стало відомо, що наше місто вони проминули, рушивши у напрямках Щорса та Холмів. Начебто, мають підсилити позиції прикордонників.

Здавалося б, ну то й що, пройшли військові – кого цим здивуєш у наш неспокійний час? Але люди дуже переживають. Валентина Пінченко, як і багато людей у Сахутівці, того дня саме чекала маршрутку з Чернігова, та вона чомусь запізнювалася. Згодом стало відомо, що попереду її йде військова колона. Коли на трасі з’явилися перші вантажні автомобілі, міліція, швидка допомога, військова техніка, шкільні автобуси з солдатиками, котрі сиділи і на сидіннях, і на підлозі (двері, мабуть, через спеку були розчинені), люди почали ридати. «Молодесенькі, діти – дітьми, вони кивають нам, ніби намагаючись заспокоїти…» – й досі не може спокійно про це згадувати жінка.
Триває третя хвиля мобілізації. «Вона покликана підтримати обороноздатність нашої країни, зміцнити її кордони, збільшити військо для відбиття можливого вторгнення з боку Росії та надати можливість ротації у нині діючих військових підрозділах. Таким чином, по всій Україні має бути приведено у бойовий стан 15 бойових частин та 44 частини забезпечення потреб армії», – у своєму зверненні до жителів області зазначив голова облдержадміністрації Володимир Івашко. Він також наголосив, що мобілізація проводитиметься винятково тими військово – обліковими спеціалістами, яких потребують сили АТО. І кожен мобілізований перед відправкою в зону бойових дій проходитиме не менш як 15 – денне навчання на полігонах. До кінця серпня бронежилетами четвертого класу захисту і вище буде забезпечено 100% українських військових. Зростає і рівень оснащення та озброєння армії.
Якщо раніше більшість наших людей, особливо Корюківського та сусідніх прикордонних загонів, не дуже вірили, що Росія може піти війною, то тепер їхні погляди змінилися. Розповідають, як російська військова техніка час від часу підходить впритул до нашого кордону, ніби вже готується до нападу. А потім відступає… Нас випробовують, залякують. Агресор постійно проводить ротацію своїх людських ресурсів, щоб, бува, не потоваришували з нашими… Хоча, таке було завжди. Російські прикордонники, а донедавна й військові, ходили один до одного в гості, допомагали ремонтувати техніку. А тепер, кажуть, вже бачили російські формування з далекої Чукотки…
У нашому районі близько двох тисяч військовозобов’язаних віком від 18 до 50 років. Саме на них, у разі найгіршого, нам і доведеться розраховувати. Адже найпотужніші військові формування зосереджені на Донбасі, і допомоги від них чи й дочекаємося… Третя черга мобілізації покликана привести всіх у бойову готовність. Ніхто не чекав, що Росія перетвориться у країну – агресора. Але це – сьогоднішні наші реалії.

2 коментарів

  1. вуж говорить:

    “Ніхто не чекав, що Росія перетвориться у країну – агресора. Але це – сьогоднішні наші реалії.” А хто чекав, що військові України будуть бомбити Донецьк чи Луганськ?

  2. скрипка говорить:

    прав вуж-пропаганда -добила ….

Залишити коментар