Куди поділися активні корюківчани?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Міський голова Ігор Матюха

11 квітня міський голова Ігор Матюха провів відкриту зустріч з мешканцями міста. Щоправда, бажаючих взяти участь у заході виявилося замало як для громади з кількістю населення понад 13 тисяч осіб. Присутніх у залі Районного будинку культури було чоловік 80, серед яких, здебільшого – працівники комунальних підприємств міста, представники райдерж-адміністрації і її структурних підрозділів, установ та організацій. Депутатів міської ради 

на зборах, напевне, можна було перерахувати ледь не на пальцях однієї руки.
Невже у найбільшій територіальній громаді району немає проблемних питань?

ЖЕК – переїде?
У своєму звіті міський голова Ігор Матюха детально зупинився на роботі, проведеній міською радою і її виконавчим комітетом у минулому році. Виокремив значний обсяг робіт, здійснений землевпорядником щодо контролю за дотриманням чинного земельного законодавства та раціональним використанням земельних ділянок громади.
Також повідомив, що за минулий рік список об’єктів комунальної власності міста поповнився цілісним майновим комплексом колишнього райсількомунгоспу, який прийнятий зі спільної власності територіальних громад району у міську комунальну. Цей комплекс переданий у господарське відання та до статутного фонду Корюківської житлово-експлуатаційної контори, яка незабаром змінить місце свого розташування на нове, по вул. Г. Костюк, 16.

Про роботу бюджетної сфери
Як повідомив І.Матюха, міський бюджет на 2013 рік по доходах і видатках був затверджений у сумі 10840200 грн. Виконання плану дохідної частини загального фонду міського бюджету станом на 1.01.2014 р. склало 90,8%. «Це перший такий рік, коли не виконано бюджет…» – констатував Ігор Валерійович. Отримані ж кошти загального фонду були спрямовані на утримання установ, оплату робіт і заходів, що фінансуються з міського бюджету (утримання дитсадків, благоустрій міста, мистецькі заходи, підтримка футбольної команди «Фортуна», регулювання цін на послуги ПАТ «Корюківське АТП-17445 тощо).
План доходів спеціального фонду міського бюджету виконано на 195,1%. Власних надходжень бюджетних установ (спецкоштів) отримано у сумі 1112600 грн. Видатки спеціального фонду становили 2308700 грн. Ці кошти спрямовувалися на ремонт, реконструкцію та утримання автошляхів, придбання обладнання та проведення капітальних ремонтів у дошкільних навчальних закладах, капремонт перегороджувальної споруди по вул. Бульварній, придбання системи відеоспостереження у місті та ін.
Вже традиційно міська рада приділяла увагу підготовці, проведенню міських свят і заходів, на які з бюджету міста було виділено 72000 грн. Діяли одинадцять програм з обсягом фінансування на суму 3948300 грн., серед яких – одна з найбільш соціально значимих – Програма організації і проведення громадських робіт для незайнятого населення м. Корюківки, на яку було виділено 50000 грн.

Завдяки фабриці
Своє надійне плече місту, як завжди, підставила фабрика техпаперів. Так, минулоріч підприємством було придбано та передано у міську комунальну власність два житлові будинки для лікарів, зроблено капітальний ремонт провулку Індустріальної та вулиці Червонохутірської. ПАТ «Слов’янські шпалери – КФТП» також повністю фінансує видатки на утримання системи вуличного освітлення м. Корюківки і надає фінансову допомогу для проведення робіт з благоустрою громади. Міський голова І.Матюха подякував найбільшому підприємству за постійну і дієву допомогу.

Гроші є, але…
«Найбільшою проблемою для міста є блокування платежів міської ради Урядом України, – сказав міський голова. – Маючи на рахунках міста майже 3 млн. грн., ми зі скрипом «проштовхуємо» платежі за пальне, щоб мати можливість хоча б прибрати місто, не кажучи вже про те, щоб щось будувати…» За словами керівника, на даний час вже повинна бути введена в експлуатацію перша черга кладовища, добудована перегороджувальна споруда та очищена водойма по вул. Бульварній, замінені ліхтарі на енергоощадні, придбано новий трактор та контейнери для відходів, проведено ремонт тротуарів та містків у парку і багато іншого.

Вода – по графіку, невивезене сміття і хаос в обслуговуванні житлового фонду
За словами міського голови, все це може стати гіркою реальністю, якщо найближчим часом уряд не дозволить привести діючі тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованих. Вже сьогодні у комунальних підприємствах міста склалася вкрай складна ситуація через невідповідність діючих тарифів з фактичними затратами на надавані послуги. Так, щоб не нарощувати борги, КП «Корюківкаводоканал» був вимушений перейти на 4-денний робочий тиждень…

Попри труднощі –треті в області
Участь у зборах жителів міста взяли: в.о. голови райдержадміністрації Наталія Демиденко і заступник голови районної ради Володимир Мартинович. У своєму виступі Наталія Михайлівна проаналізувала життєдіяльність району з ключових позицій за 2013-ий рік. Вона наголосила на тому, що, попри складну фінансову, економічну і політичну ситуацію, яка склалася у державі, Корюківська міська рада за результатами роботи посіла почесне третє місце серед міст області.
Наостанок міський голова І.Матюха висловив сподівання, що міській раді таки вдасться здійснити все невиконане минулоріч і заплановане на 2014-ий. А від людей, наголосив очільник міста, треба лише трішки терпіння і розуміння непростої нині ситуації у країні.

***
«Скільки ще чекати на ремонт тротуарів?.. Чому на щоденному ринку відбувається торгівля продуктами харчування ледь не з землі і хто це повинен контролювати?.. Коли нарешті буде впорядкована водойма у центрі міста – по вул. Бульварній?.. А у дитячих садках діти замерзають – температура повітря 12-13 0С… і т.д.» – такими запитаннями редакцію «атакували» читачі вже у понеділок, 14 квітня. Хоча їх варто було адресувати людям, яким корюківчани довірили керувати містом і вирішувати болючі злободенні питання простих мешканців. Натомість останні чомусь проігнорували таку можливість…

Залишити коментар