Куди веде вулиця Леніна?

9 квітня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (№ 317-VIII), який набув чинності з 21 травня 2015 року. Цим законом на законодавчому рівні в Україні засуджено комуністичний тоталітарний режим як злочинний та встановлено законодавчу заборону публічного заперечення злочинного характеру цього тоталітарного режиму та поширення його символіки.

Треба сказати, є ще люди, котрі досі його не сприймають. І головна причина такого нерозуміння в непідготовленості до відповідних змін. Ну, є вулиці Леніна, Карла Марса, Крупської, Колгоспна – кому вони заважають? Але виникають й інші запитання: чому з такою наполегливістю колишньої радянської влади вони з’являлися у кожному населеному пункті? Чому для них обирали центральні вулиці і головні площі? Ніхто не радився з людьми, а можливо, народ хотів інших назв, наприклад, вулицю Калинову, проспект Щасливих, сквер Закоханих, провулок Суничний? Відповідь проста: кожен режим возвеличує своїх ідолів, а щоденне сусідство відповідних назв впливає на наш з вами світогляд, формує ідеологію. Тим паче, що й шкільні підручники зазвичай стверджували те саме, і офіційні заходи влади тощо. Наше місто теж не виняток: центральна його «артерія» тривалий час носила назву Леніна. Нещодавно, відвідуючи поліклініку ЦРЛ, на своїй амбулаторній картці побачила колишню назву, хоча вже не один рік мешкаю на вулиці Шевченка…
А скільки точилося суперечок з приводу запровадження державної мови – української? В окремих регіонах населення досі розмовляє російською, і взагалі не вміє два слова написати державною. І дітей своїх так навчили. І що маємо? Населення російськомовних регіонів – Криму і Донбасу у своїй більшості готове було змінити своє громадянство, не замислюючись! Цього року значна кількість випускників шкіл з Донецької та Луганської областей поїхали навчатися в Росію. Чому? Не останню роль у цьому зіграло те, що вони не володіють українською мовою, на якій ведеться викладання у вишах України. Ми їх просто втратили… Мало хто повернеться, і це розплата за багаторічну державну політику подвійних стандартів.
Звісно, звинувачувати чи, не дай Боже, карати людей за те, якій мові вони надають перевагу – не можна. Та в нас самих має прокинутися свідоме бажання розмовляти українською, цінувати і примножувати власні традиції, знати свою історію, вивчити напам’ять і співати Гімн. Все це – отой здоровий націоналізм (від слова –нація), яким має на повні груди дихати кожен люблячий свою країну громадянин.

13 коментарів

 1. Ната говорить:

  “Та в нас самих має прокинутися свідоме бажання розмовляти українською …”
   
  А что же за 23 года “незалєжности” не прокинулось?
   

 2. Ната говорить:

  “той здоровий націоналізм” – оригинальный термин! Любой национализм – понятие мерзкое и жестокое.
   
  От “здорового национализма” смрадно воняет “больной нацией”.
   
  Видно, что автор статьи молодой и неопытный литератор. Потому что, наверное, имел ввиду патриотизм, а не национализм.
   
  Но тогда, позвольте возразить!
   
  Ведь патриотизм, любовь к Родине – это НЕ пустое рабское прославление лживых “жовто-блакитных традицій”, НЕ показушное “свідоме бажання розмовляти українською”, НЕ демонстративное открывание рта “з Гімном на вустах”.
  Патриотизм – это единение НАРОДА БЕЗ РАЗДЕЛЕНИЯ НА НАЦИОНАЛЬНОСТИ И ЯЗЫКОВЫЕ РАЗЛИЧИЯ.
   

   
  Патриотизм – величие самого ЧЕЛОВЕКА, а не прозябание (как сейчас!).
   
  Вы спрашиваете, куда ведет улица Ленина? Спросите себя, куда вас привела ваша “революция гидности”!

 3. Сергій говорить:

  Той випадок коли коментар кращий за статтю!

 4. НЕЗАЛЕЖНА НАЗАВЖДИ говорить:

  ))Вы спрашиваете, куда ведет улица Ленина? Спросите себя, куда вас привела ваша “революция гидности”!(( Революція гідності привеле до того, що ти сидиш і спокійно триндиш про що хочеш, і владу поносиш, і країну,в якій живеш і не голодуєш – а чого жити в Рассею не їдеш, там як не здохла б від голоду (всі ж продукти бо тепер давляться тракторами – народу ж хоч об’їдки дістаються)так тебе вже там давно б не було – в кращому випадку заслали б на Соловки, ну або в асфальт закатали б, якби хоч слово проти влади “тявкнула”. Бо там і досі покланяються тирану і прославляють трупак, який давно вже пора замінити на свіжий, якби той “великий” народ мав гіднсть, яку маємо ми – українці, то всіх би тиранів клали в мавзолей по черзі – тоді б і воєн не було, і якби ти хоч трохи включила свій мозок(якби він був)ти б бачила все не в рожевих окулярах – яка “великая страна и народ, а в Украине – фашисты” – ти б побачила зубожііня і дибілізм цілої нації, яка через свій страх і пофігізм втратить себе, бо живе в ізольованому світі – скрізь бутафорія і показуха, а легше всього гадити чужу країну і розвести в їй безлад і війну, щоб думали що в Росії краще. Зайди на сайт http://supercook.ru і ти побачиш “істину”, якою одурманюють цілу націю! ось деякі цитати ((Конечно, в Великой России испокон веков самое главное не еда и не удобства жизни для простого народа из низких податных сословий,
  но превыше всего несравненное Российское Мировое Величие, выраженное в превосходных благах российских сиятельных правящих господ.Истинно богоугодный россйский патриот обязан быть стройным, как берцовая кость, и легким, как пар над горшком.
  Нынче быть упитанным допустимо только для священства, депутатов Госдумы и иных, богоодобренных элитарных граждан.
  Который нынче упитанный и мордастый — тот оппозиционер или, что еще хуже, проплаченный Госдепом США, гнусный иностранный агент. С Путиным — не скулить!
  Не унывайте, не грустите и не вешайте нос
  — активно участвуйте в нынешних российских экономических развлечениях и увеселениях!
  По утрам весело напевайте воодушевляющие российские патриотические марши и Гимны
  Пишите и отправляйте лично великому Вождю Путину свои восторженные благодарственные верноподданические послания.
  по всей России весело летают бесы безденежья, злые духи нехватки еды и демоны безработицы и потери работы;
  везде пылают жарким пламенем костры, на коих слуги Ада сжигают вкусную иноземную еду;
  на святой Земле Русской празднично шествуют православные фашисты
  и радостно бесчинствуют святые погромщики от РПЦ из черносотенной шайки “Божия Воля”.
  Великий русский народ храбро отпугивает нападающие демонические силы российского экономического ХЭЛОУИНА громкими патриотическими речевками,
  колорадскими ленточками и святыми церковными псалмами.
  Над развеселым сатанинским празднеством высоко парит главный Чародей всея Великой России с духовными скрепами в зубах.Великая Россия геройски встает с колен!
  Тарифы взлетают, и цены гремят,
  И доллар свой курс поднимает,
  Налоги и штрафы становятся в ряд. —
  Последний парад наступает…
  Господа непобедимые российские простолюдины,
  гордым парадным шагом, не склоняя перед трудностями свои буйны головы,
  вперед в финишный для России 2016-й год!
  Нынче осталось пройти еще немного гордого обреченного пути в святое Царствие Небесное! ВВЕДЕНИИ В РОССИИ ПРОДОВОЛЬСТВЕННЫХ КАРТОЧЕК:
  Правительство РФ готовится к введению в стране продовольственных карточек для населения.

  Заявленная Путиным истинно богоугодная (и практически невыполнимая в должном объеме) программа национального продовольственного “импортозамещения” направлена на монополизацию продовольственного рынка и неизбежно даст героическому российскому народу дефициты продовольствия, снижение качества еды и непрерывные патриотические повышения цен.
  Эта программа ведет к жесткому недостатку продовольствия в стране.
  По последним данным, с января 2015 года расходы на продукты в семьях россиян со средним достатком выросли с 40% до 50%.
  Дальше цены на еду в России продолжат неограниченно повышаться.
  В связи с этим Министерство промышленности и торговли предлагает ввести систему продовольственных карточек для малоимущих.

  В пресс-центре «Парламентской газеты» прошла пресс-конференция: «Нужны ли в России продовольственные карточки?»
  — Член Комитета Госдумы по природным ресурсам, природопользованию и экологии Олег Лебедев заявил: “Продовольственные карточки — это роспись Правительства в собственном бессилии”.
  — Член Комитета Госдумы по бюджету и налогам Геннадий Кулик: “Инициатива Минпромторга РФ о введении продовольственных карточек для малоимущих категорий граждан крайне своевременна”.Господа простые россияне!
  Молитвенно радуйтесь всем святым еврейско-библейским православным Божиим испытаниям, нынче ниспосланным богомольному народу-богоносцу святой Руси.
  Ибо хорошей свинье все впрок, что ниспослано свыше со святых еврейских Божиих Небеси от Великого еврейско-библейского православного Господа.
  Оставь тщетные надежды всяк недовольный непатриотичный богохульник, оказавшийся
  на нашей непобедимой Великой православно-демократической святой Руси,
  нынче ведущей великие победоносные сражения новой Мировой войны со всем цивилизованным Божиим миром. Россияне нижайше умоляют
  всевластного Господина всея Руси Путина
  не уничтожать продукты:

  Диета по-путински: Жертвоприношение еды.
  Пармезан — это не просто сыр!
  Пармезан — это враг Российской Федерации!
  Лучше горькая правда, чем красивая ложь. В Кремле сообщили правду:
  Текущий объем валютных резервов России не позволяет поддерживать курс рубля.
  Проклятые европейские буржуи и дружественный России Великий Китай нынче быстро и неуклонно сокращают закупки российских углеводородов.
  Мировые цены на нефть падают и падают.
  Новые инвестиции и займы Великой России, нынче храбро угрожающей всему миру, уже никто не даст.
  Резервы России близки к исчерпанию, и нищающему бюджету управляемой Путиным страны неоткуда брать дополнительные средства.
  Об этом, как сообщает РИА Новости, заявил в понедельник, 17 августа, Андрей Белоусов, помощник Солнцеликого президента РФ Путина.
  В настоящее время, как напомнил Белоусов, курс рубля остается плавающим.
  «И у нас сейчас уже нет тех золотовалютных резервов или валютных резервов, которые мы могли использовать для поддержки рубля в 2013 году», — отметил он.
  (Былые российские гос. активы успешно потрачены или разворованы с выводом в офшоры.) Впереди у героического народа Великой православно-демократической России — неизбежная существенная нехватка продовольствия для простолюдинов из низких податных сословий.
  Для защиты простого народа от голода в Правительстве разработан План введения в стране продовольственных карточек для неимущего населения.
  Для высоких элитарных господ голода в России не будет.

  Господа непобедимые простые россияне!
  Когда у вас в желудках крепко засосет, не устраивайте дурные холопские протесты против сиятельных правящих господ — денег и еды в России от низких холопских недовольств не прибавится!
  Святая Христова вера — это пространство доброты и благонравного доверия своим братьям по вере:
  Не прячьте ваши денежки по банкам и углам,
  Несите ваши денежки монахам и попам —
  Они молитвы светлые на Небо вознесут
  И с ними ваши денежки Христу передадут.

  По авторитетному мнению святейшего патриарха Кирилла (национальность, как и у нынешнего мэра Москвы, – мордвин, в церковной власти успешный долгожитель с 1964 года, т.к. всегда правильно соблюдает все колебания линии партии), русские происходят от животных и людей 2-го сорта, которых по воле скандинавских поработителей-варягов образумили греческие попы и твердо наставили на путь истинный, угодный импортному еврейско-библейскому Богу, порожденному многомудрым богоизбранным народом Древней Иудеи.
  Ныне происходящее в России бесспорно подтверждает мнение святейшего патриарха Кирилла о природных умственных свойствах россиян

  Наш паровоз вперед летит!
  Пусть путь ухабист и тернист, –
  Поскачем перед паровозом
  И в шпалы ляжем на пути,
  Как скажет Главный Машинист!

  Для нас нет невыполнимых дел.
  Сравняем путь –
  И мегатонны наших славных тел
  Навалим мы
  В ухабы и провалы –
  Себя патриотично сложим
  В шпалы.

  Нам по плечу геройская задача –
  К величию стремимся мы вперед.
  Плешивый гениальный мачо
  Наш паровоз уверенно ведет, –
  Великий путь к концу идет!

  Нас и так лишили многого, нам развеяли иллюзии,
  Коммунизм и демократия обернулись пустяком,
  Идеалы наши стырили, горизонты наши сузили
  И хотят отнять последнее — буженину с чесноком.

  А как шкворчит на кухне гусь!
  Здесь пахнет пряностью и тихой радостью!
  Ну, как же можно без гуся?
  Нет, не дождётеся!

  А шашлычок под коньячок!
  И соус остренький к нему желательно!
  Нарезать кольцами лучок
  Очаровательно!

  А взять грудинки пожирней!
  Ещё ветчинки к ней да лососинки к ней!
  Стаканчик хлебного вина —
  Ну, изумительно!

  Зовут, зовут тефтели
  И жареный петух!
  В здоровом толстом теле
  Здоровый стройный дух!

  Не надо, братцы, слушать
  Пустую дребедень,
  Давайте, братцы, кушать
  Хотя бы через день!
  ))
  ВОТ И ВСЯ СЛАВА ВЕЛИКОЙ СТРАНЫ!!!!

 5. Сергій говорить:

  Що за понос? Здається “НЕЗАЛЕЖНА НАЗАВЖДИ” пронесло!

 6. Ната говорить:

  Потрясающая русофобия!
  Только одно НО. Причем тут Россия? Я никогда не говорила о России.
  Мы говорим о нашей стране, о той, что раньше называлась Украина. А от того, что в России будет хорошо или плохо, нам лучше не станет.
   
  Ты, «неЗАЛЕЖНА наЗАВЖДИ», говоришь:
  «Революція гідності привеле до того, що ти сидиш і спокійно триндиш про що хочеш …»
  А кто мои комментарии с предыдущих постов поудалял? Вот тебе и ответ! Вот тебе и «демократія гідності»! У кого есть свое мнение – вы затыкаете рот.
   
  Ты, «неЗАЛЕЖНА наЗАВЖДИ», говоришь:
  «…владу поносиш, і країну,в якій живеш і не голодуєш …»
  Ты, «неЗАЛЕЖНА наЗАВЖДИ», слепая? Цены взлетели в три раза! Зарплата самая низкая в Европе, ниже даже, чем в Белоруссии или Молдове! Большинство населения за чертой бедности.
   
  А доживи до зимы, «неЗАЛЕЖНА наЗАВЖДИ», когда твоей главной мыслью станет «поесть прежде всего» и «погреться прежде всего», а не всякое «Украина понад усё». Вот тогда посмотрим!
   
  Украина потеряла Донбасс. Украина потеряла экономику. На Украине убиты десятки тысяч людей. На Украине разрушен целый регион. На Украине произвол. Украина банкрот. По улицам украинских городов маршируют фашисты. У власти на Украине воры и коррупционеры. А вскоре Украины вообще может не стать. Во всяком случае, именно к этому всё идёт.
   
  И всё это благодаря победе Майдана.
   
  Это же очевидные последствия «рэволюцийи гидности». Надо быть дураком, чтобы этого не понимать.
   
  Но Я прекрасно понимаю вас, «свидомих», «майдаунов». Вы сечас беснуетесь, потому что видите, что вас опять на@бали, самым нехитрым способом.
   
  P.S.
  Ты, «неЗАЛЕЖНА наЗАВЖДИ», предлагала мне ссылочку на какой-то сайт – читай его сама.
  А еще лучше – читай вслух!
   
  Быдло должно слышать ритуальные фразы.

 7. НЕЗАЛЕЖНА НАЗАВЖДИ говорить:

  Ну що з ватниками розмовляти…Раша ж зовсім не причому,а наши солдати, яких ти так не навидиш, самі себе стріляють. Якщо ти така патріотка, то зроби щось корисне для своєї Батьківщини, і не понось нашу армію. А щодо містера ПуПу – то почитай Ходорковського “Путин затеял войну в Украине, чтобы как-то оправдать существование нынешней системы власти.
  Такое мнение высказал российский бизнесмен, экс-владелец ЮКОСа, создатель оппозиционного движения Михаил Ходорковский.
  Президент РФ понял, что государственный капитализм, который он создал, не может обеспечить прирост в экономике, а государства данного типа всегда создавались исключительно для войн, считает бизнесмен.
  “В итоге у Путина не оставалось выбора, кроме как начать войну”, – добавил Ходорковский.
  Политик отметил, что Кремль сумел избавиться от независимого бизнеса, чтобы замаскировать свою клептократию, ему понадобилось создать российскому народу сказку про внешнего врага. В итоге России приходится платить жизнями своих солдат за потерю собственной свободы”

 8. НЕЗАЛЕЖНА НАЗАВЖДИ говорить:

  Россия реализует в отношении Украины план «F», который был предусмотрен на случай форс-мажорных обстоятельств.

  Такое мнение в прямом эфире «Обозревателя» высказал директор военных программ Центра Разумкова Николай Сунгуровский.

  «То, что сейчас происходит, это не план «А» — это план «F» (от слова «форс-мажор»). Планом «А» было купить Украину и добиться всех уступок со стороны Украины мирным способом – может быть, какими-то экономическими подачками, может быть, подкупом электората в отдельных областях», — сказал эксперт. Таким образом, планировалось, что Украина окажется на «политическом крючке» России, — добавил он.

  Но поскольку события на Майдане «не были просчитаны» в Кремле, началась реализация плана «F», приготовленного заранее, поскольку «военные не могут жить без плана», — заверил Сунгуровский.

  Как убежден эксперт, руководство России не пересмотрело свои цели в отношении Украины – в настоящее время происходит лишь «пересмотр тех средств, которыми Путин пытается достичь своих целей». По оценкам эксперта, для достижения целей Кремль намерен задействовать все имеющиеся рычаги – «экономические рычаги, подкуп, диверсия, дестабилизация, участие в выборах пророссийской агентурной сети».

 9. Ната говорить:

  Еще раз.
   
  Причем тут Россия? Я никогда не говорила о России.
   
  Мы говорим о нашей стране, о той, что раньше называлась Украина.
   
  А от того, что в России будет хорошо или плохо, нам лучше не станет.
   
  Я напомню тебе, «неЗАЛЕЖНА наЗАВЖДИ»: ты живешь в европейской стране.
   
  Только одного я не припомню. Скажи, ТЫ УЖЕ ПОЛУЧИЛ БЕЗВИЗОВЫЙ РЕЖИМ? А ЗАРПЛАТА У ТЕБЯ – ЕВРОПЕЙСКАЯ?
   

  P.S.
   
  И перестань изрыгать тонны бессвязной информации.
   
  Пиши свое. Ты же все-таки “свидомий эуропеец”.
   
  А веришь всяким фейкам.

 10. НЕЗАЛЕЖНА НАЗАВЖДИ говорить:

  Щоб щось знати – треба читати все – і те що подобається,і те що ні. А не просто сліпо вірити совково – кремлівській пропаганді, “українка” ти наша – якщо ти говориш про рідну країну – то говори на її мові, а ви все ще від совка ніяк не відійдете, так і живете в рожевих окулярах.
  ПРО МАЙДАН І РЕВОЛЮЦІЮ ГІДНОСТІ.
  “Вважають, що війна починається після наказу головнокомандувача. Ні, війна починається навіть не з моменту складання штабістами планів наступу. Війна починається з окремо взятої голови. Такою окремо взятою головою в Росії є голова Путіна. Але щоб війна прийшла в голови мільйонів, потрібна інформаційна епідемія. Віруси війни передаються від голови до голови. З рук в руки. Такі як Жириновський, як Кисельов-Соловйов і тисячі, які з ними служать голові Путіна язиками.

  Ось яскравий приклад книжкового вірусу війни російського виробництва: «Поле бою – Україна. Зламаний тризуб». Московське видавництво «Яуза» відкрило цілу серію таких боїв з Україною під назвою «Війна на порозі». Тут знаменно все: і назва книги, і серія, і дата виходу – 2009 (!) рік. А ось і сам зміст: «Спровокувавши масові заворушення, «помаранчеві» нацисти розв’язують на Україні громадянську війну… Західноукраїнські «карателі» з «тризубом» на погонах починають винищувати російськомовне населення… Все Лівобережжя, Крим і Новоросія піднімаються проти окупантів… Росія допомагає бійцям «Спротиву» новітнім озброєнням, добровольцями і військовими радниками…».​
  Зауважимо, книга вийшла шість років тому, а сценарій щось – сьогоднішній! І це не геніальне передбачення автора, це примітивне інфікування свідомості росіян вже запланованою війною. Її оголосили, коли для Росії вдало склалися обставини і коли мізки росіян наситилися її отруйними парами. Якщо сьогодні пояснювати росіянам природу війни на Донбасі, хто її почав і хто вони – дійсні карателі, вам не повірять. Повірять вигадці про розіп’ятих хлопчиків і дівчаток на вулицях Краматорська.​

  Якщо ви з’їсте погану їжу, вас знудить. На жаль, людський мозок влаштований гірше. Він споживає будь-яке лайно, говорив письменник Чингіз Айтматов. А якщо лайном загодовуватимуть тривалий час, іншу, здорову їжу, мозок перестане сприймати. Здається, в одному помилився літературний провісник, він «призначив» війну на 2010 рік. Але це зовсім не помилка. Війна дійсно була призначена на 2010-й, до її початку заздалегідь готували уми росіян, але через події в Україні війну відклали.

  Як це не парадоксально звучить, але напад Росії на Україну відклав Янукович. Навіщо воювати, якщо можна захопити Україну мирно?! Після обрання Януковича Президентом, в Росії з’явилася можливість «розвернути» Україну від Європи до Митного союзу, захопити її економіку і керувати політикою. Відмовившись від НАТО, Янукович разом зі своєю Партією регіонів і комуністами зробив Україну беззахисною. Бери «мирними» руками.

  Але «мирне» захоплення України не відбулося, трапився Майдан. І почав працювати план силового примусу України до «русского мира». Сьогодні російський агітпроп поширює віруси, не покладаючи рук і мови, але і в минулі роки теж старався. Ось, що видавала Москва ті ж п’ять-шість років тому: «Незалежна Україна. Крах проекту» або «Війна 2010. Український фронт». Ось анотація до останньої: «Давно пора визнати очевидне – завжди були, є і будуть дві України. Перша – справжня Україна Переяславської ради, Богдана Хмельницького та слов’янського братства – єдина з Росією. Інша – лже-Україна Мазеп та Ющенок – наш заклятий, нещадний ворог». Як бачимо, всі ми давно визначені росіянами, як «закляті вороги», бо слов’янське братство на основі Переяславської ради – такий же вірус імперського, спочатку царського, потім комуністичного, а тепер і путінського агітпропу, як Новоросія або «русский мир».

  «Від Богдана до Івана не Було гетьмана», – досі кажуть українці. І Хмельницький, і Мазепа боролися за українську незалежність і державність, а не за слов’янське братство, і шукали в цій боротьбі союзників. А союзниками України були і слов’яни, росіяни чи поляки, і шведи, і татари, і молдавани…

  Пам’ятайте горезвісну фразу Путіна, мовляв, «росіяни перемогли б у Великій Вітчизняній війні без українців»? Це не просто невдале висловлювання, як вважали деякі. Це свідоме зомбування своїх підданих майбутньою війною. Це один з безлічі вірусів війни, поширюваних Путіним особисто. Цей вірус лягає в логічний ланцюжок інших вірусів: внесок України у перемогу над фашизмом нікчемний, тому що в Україні було багато «бендерівців», сьогодні «бендерівці-фашисти» прийшли до влади, а фашистів треба знищувати…

  П’ять років тому про видавничу війну з Україною у своєму блозі писав нинішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. А тернопільська письменниця Валентина Семеняк звернула увагу на одного з авторів книг про війну з Україною – Федора Березіна, військового у званні капітана, жителя Донецька. З початком донбаського заколоту, Федір Березін став підручним терориста Гіркіна-Стрєлкова. Одна з його операцій – захоплення Донецької спілки письменників України…

  Росія хвора війною з Україною, а самі росіяни інфіковані ненавистю до українців – за опитуваннями 85% росіян підтримують Путіна. Росію необхідно примушувати до миру, а російське суспільство лікувати від вірусів війни та ненависті. Сусіди, провітріть свій барак!

  Володимир Земляний – письменник, журналіст

  Оригінал – на сайті проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії»

 11. вуж говорить:

  “А союзниками України були і слов’яни, росіяни чи поляки, і шведи, і татари, і молдавани…”
  З такими “союзниками” як поляки, шведи чи татари і ворога не треба було мати!
  “Росія хвора війною з Україною, а самі росіяни інфіковані ненавистю до українців – за опитуваннями 85% росіян підтримують Путіна.”
  А скiльки українцiв підтримують Порошенка? Решта виходить теж інфіковані? Може знищити треба цих інфікованих? Неможна розповсюджувати заразу!!!!!

 12. НЕЗАЛЕЖНА НАЗАВЖДИ говорить:

  За Порошенка проголосувала більшість на виборах не через особисту любов, а через те що треба було рятувати нашу державність. Він такий же найманий працівник, як і всі ми, і від результатів його діяльності буде залежати як проголосує народ на наступних виборах. На той час достойного лідера просто не було. А щоб вибрати достойного – не треба продаватися за гречку, гроші чи обіцянки, треба думати головою і серцем – бути просто патріотом своєї держави, за яку наш народ бореться все життя. І не важливо хто буде союзником чи ворогом – важливо зберегти державу, бо інакше наша нація просто згине, як при Совку, так всіх русифікували, що деякі до сих пір горло деруть за російську мову. Взяти хоча б наше містечко – приїде в Чернігів і вже по російськи белькоче, та якби ще й грамотно, то нехай, а то таким суржиком, що вуха в’януть, ще й дітей своїх вчать, аж гидко. А як же гарно йти по Києву й чути все частіше нашу рідну, солов’їну! А хто приїжджає чи то з Черкас, чи то з Рівного, чи з будь-якого міста Західної України – як гарно вони говорять українською, вільно, без суржику,так і хочеться слухати. У нас народ лояльний до всіх, хто б як не говорив. Та треба ж берегти своє, щоб не загубитися в цьому світі.

 13. вуж говорить:

  А Путіна підтримують не через те, що треба рятувати державність РФ?
  Приїжджі із Західної України вже так “засрали” українську мову, що важко зрозумiти, що коментатори белькочуть по ТБ, аж гидко!

Залишити коментар