Куди витратять майже два мільйони?

На черговій п’ятнадцятій сесії районної ради, яку відкрив голова ради Віктор Чернуха, розглядалося 20 питань. У тому числі, й щодо розподілу додаткових коштів, які отримав район внаслідок перевиконання бюджету за підсумками першого півріччя.

Бюджет виконали на 166%, додатково одержали 1 млн. 879 тис. грн. Але заважаючи на те, що до кінця року загалом району не вистачає 11 мільйонів (райбюджету – 3,7 млн. і ОТГ – 7,3 млн.), це не так і багато. Тим не менше, перевиконання дає можливість забезпечити необхідні видатки липня, серпня, вересня і частково жовтня. Освіті надійде 565 тис. грн., охороні здоров’я – 484 тис., культурі – 60 тис., районній раді – 188 тис. (на підвищення зарплати). Територіальні громади додатково отримають 485 тисяч. Отримав район кошти і на виконання доручень виборців обласними депутатами – 83,6 тис. грн. Їх майже всі витратять на медицину, і лише 5 тисяч – на придбання костюмів для Рибинського БК.
Корюківська ОТГ додатково виділила 1млн. 52 тис. грн. на утримання центральної лікарні, центрів – первинної медико – санітарної допомоги та соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді. Козилівська сільрада теж поділилася доходами, їх спрямують на потреби місцевої школи і лікарської амбулаторії, усього 26 тисяч. З держбюджету надійшло 567 тис грн. для придбання житла інваліду війни – учаснику АТО. Натомість кошти, виділені нашому району під соціально-економічний розвиток територій у сумі 650 тис. грн., на сьогоднішній день не мають врегульованого механізму використання. Чекають, що найближчим часом він буде. Запланували на 50 тисяч придбати меблі і обладнання для Савинківської ЗОШ, а 600 тисяч – залишаються нерозподіленими. Передбачено на майже 30 тисяч збільшити суми повернення кредитів, надані у минулих роках по спецфонду. 43,6 тис. грн. спрямують на утримання філій історичного музею (8,6 тис.) та школи мистецтв (35 тис.) в селищі Холми.
Депутати дали згоду на реорганізацію Рибинської школи з одинадцятирічки у дев’ятирічку, там у старших класах залишилося четверо учнів. Передали ряд будівель у міську комунальну власність. А щорсівці віддали нам крісло для пологів, бо в них родильне відділення закрили. Голова райдержадміністрації Олексій Мірошниченко попросив депутатської підтримки, щоб звернутися до влади сусідніх районів, аби ті підтримали фінансово нашу лікарню. Адже на лікування їхніх пацієнтів Корюківська ЦРЛ витратила вже 640 тис. грн. – і на стаціонарне, і на амбулаторне.
Депутат Іван Лантух вкотре порушив питання стосовно використання землі в нашому районі. Віктор Чернуха пообіцяв на наступне засідання підготувати розширену інформацію про те, скільки і якої землі є на Корюківщині і як вона використовується.

Залишити коментар