Ліфт – не каруселі!

До редакції завітав корюківчанин Ігор Жарий. 29 років чоловік
працює електромеханіком з ліфтів. Звернутися до корюківчан та гостей міста через газету його змусила турбота про техніку – про один із затребуваних у місті об`єктів – лікарняний ліфт у стаціонарному відділенні.x_e8fbcf27

«Ліфт змонтований у 1986 році, – розповідає Ігор Володимирович, – передбачений для людей, які не мають фізичної змоги піднятися на другий-п`ятий поверхи. Сьогодні ж його «викликають» дуже часто – кожні дві хвилин іде включення автоматики. Це не перебільшення – кількість викликів реєструється електротехнікою. Навіть ліфти при житлових будинках у столиці так не експлуатуються. Прослідкував за одним із таких викликів. На третьому поверсі чекала на ліфт дівчина років чотирнадцяти – п`ятнадцять хвилин чекала, щоб спуститися з третього на перший поверх. Я у свої 56 років не витримав і пішки пішов би сходами. І таких випадків чимало. Люди забувають, що ходити пішки корисно! Напишіть у газеті, щоб люди дбали в першу чергу про власне здоров`я – користувалися сходами ті, хто може, а ліфтом нехай їздять ті, хто через сердечні недуги, високий тиск чи хворі ноги – не може».
Зараз лагодити лікарняний ліфт Ігорю Володимировичу доводиться чи не кожен день. Від такої експлуатації техніка не витримує, мотор перегрівається і спрацьовує «захист» – ліфт зупиняється. Доводилося і людей звільняти з «полону». «Серед них не було таких, хто не міг би скористатися сходами», – розповідає Ігор Володимирович. За словами електромеханіка, двигун для цього ліфта сьогодні коштує 50-70 тисяч гривень, редуктор – до ста тисяч, зношені і канати. Якщо не берегти техніку, то скоро лікарня може залишитися без ліфта, оскільки такі витрати за сьогоднішньої ситуації не кожен медзаклад може собі дозволити.

Залишити коментар