В Україну йде «Масачусетс»

altНа сьогодні спалаху респіраторних захворювань у районі немає – констатує районний педіатр Любов Товстоног. Є сезонний підйом рівня «зимових хвороб», але не більше того. Проте до грипу треба бути готовими усім, особливо вагітним жінкам і дітям.
 
Два «старих» і один «новий» 
За словами Любові Петрівни, цьогоріч грип прогнозують на лютий – березень. Очікуються три типи захворювання, один з яких – новий вірус грипу типу В «Масачусетс», до якого ми ще не маємо імунітету. І хоч віруси грипу групи В – менш активні і майже не дають важких наслідків, але почуватися у безпеці значно комфортніше, аніж боятися кожного чхаючого перехожого. Отож, всі бажаючі ще мають час провести щеплення однією з трьох вакцин (усі вони – закордонного виробництва), які цьогоріч затверджені МОЗ України. 
– Наразі серед дітей нашого району – лише поодинокі випадки щеплення від грипу, – зауважує  Л. Товстоног. – Але детальний аналіз захворюваності минулих років показує, що така специфічна профілактика має сенс. До неспецифічної профілактики захворюваності на грип можна також віднести: харчування, збагачене вітамінами (не аптечні медпрепарати, а саме сезонні овочі і фрукти: капуста, яблука, морква, цибуля, часник, банани, мандарини, ін.), свіже повітря і загартовуючі процедури (які, до речі, не потребують ні коштів, ні зайвого часу). 
 
У 2013 році чернігівські вірусологи виявили новий штам вірусу грипу!
Згідно з рекомендаціями ВООЗ, з 40 тижня минулого року фахівцями вірусологічної лабораторії Держсанепідслужби України у Чернігівській області, проводився моніторинг циркуляції вірусів грипу на території області. На 52 тижні року вперше було виділено фрагменти РНК вірусу грипу В у матеріалі від хворої дитини віком 11 місяців з селища Талалаївка, яка перебувала на лікуванні в обласній дитячій лікарні з діагнозом ГРЗ. Матеріал було відібрано та доставлено в обласну вірусологічну лабораторію для подальшої доставки до Українського центру грипу та гострих респіраторних захворювань при Центральній СЕС та ідентифікації у Референс – центрі грипу ВООЗ, м. Лондон. Ізольований штам внесений до міжнародного реєстру вірусів грипу як вірус грипу типу В/Ukraine/ 5621/2012.
 
Минулоріч лише один медпрацівник зробив щеплення від грипу. 
І той – за власний рахунок
У попередні роки деякі категорії медпрацівників нашого району щеплювалися від грипу безкоштовно. На це виділялися кошти з райбюджету. Так, скажімо у 2012 році було проведено щеплення 92-ом медикам «першого ешелону», тобто тим, хто безпосередньо контактує з людьми, а саме: працівникам «103», приймального відділення, дільничним терапевтам та педіатрам, дільничним медсестрам, фельдшерам ФАПів, лікарям і фельдшерам лікарських амбулаторій.  Минулоріч першочерговому щепленню від грипу підлягало 88 медиків. Але коштів на його проведення не було, отож, убезпечив себе лише один медпрацівник, і той – за власний рахунок. 
 

 

Залишити коментар