Пошуковий клуб «Пам`ять»

altОксана ТОЛКАЧОВА, науковий співробітник Корюківського історичного музею
 
Наприкінці лютого у Корюківському історичному музеї в рамках відзначення Дня захисника Вітчизни за підтримки Всеукраїнської громадської  організації  пошукових організацій України «Союз «Народна пам’ять» відбулося засідання пошукового клубу «Пам’ять».
Клуб діє з 2011 року. Спочатку він об’єднував  9 осіб,  активних – лише п’ятеро. Щороку проводилося 2-3 засідання. Торік постало питання щодо подальшої долі  клубу. Вирішено було створити ініціативну групу з метою вивчення питання розширення вікового діапазону його учасників, визначення їхніх інтересів, готовності до виконання конкретних практичних завдань. Таким чином, уже на першому засіданні цьогоріч було переформатовано склад клубу. Кількість його членів зросла до 14 осіб, серед яких працівники музею, краєзнаці, історики, представник райради ветеранів, семеро учнів Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (7-8 кл.). Керівником обрано  Оксану Толкачову (науковий співробітник КІМ), переобрано й раду клубу. 
На засіданні говорилося про те, що з плином часу ми втрачаємо свідків подій періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та післявоєнної відбудови, голодомору 1932-1933 рр. рідних і близьких тих мешканців Корюківського району, які були учасниками Першої світової та громадянської війни, творення історії Корюківщини загалом. Тому діяльність клубу буде спрямована саме в цьому напрямку. Проводитимуться історико-краєзнавчі пошукові мініекспедиції на території району. 
Зараз історія населених пунктів Корюківщини, що міститься у фондах Корюківського історичного музею, викладена з точки зору комуністичних ідей. Як висновок  – більшість подій не висвітлена, не зазначені місця поховань мирних жителів, знищених німецькими окупантами, невідомих солдатів, партизанів, недостатньо інформації про процес звільнення Корюківщини від фашистів. Серйозною перепоною у роботі музею є недостатнє фінансування. Отже, в подальшому маємо надію на підтримку в цьому питанні ВГО «Союз «Народна пам’ять». У 2014 році до плану роботи Корюківського історичного музею внесено вісім населених пунктів району, які планується дослідити з червня по жовтень, і майже усі експедиції будуть проведені з залученням членів клубу «Пам’ять». Сергій Доропій – керівник КРГО «Пам’ять», розповів учасникам засідання  багато цікавого про  армійську службу. Згадав курйозні випадки зі свого військового життя. Учні із задоволенням вдягли кітелі і сфотографувались разом на фоні кулемета «Максима», котрий подарував музею Ярослав Жилкін, голова правління ВГОПОУ «Союз «Народна пам’ять».
Римар Юрій, позаштатний працівник Корюківського історичного музею, член Чернігівської обласної громадської організації «Пошуковий клуб «Пам’ять Перемоги», навів приклади героїзму дітей у тилу та на фронтах Великої Вітчизняної війни 1941-1945 роках, а також розповів про  Героїв Радянського Союзу. Продемонстрував документальний фільм про подвиг М.Сиротиніна, уродженця м. Орла, який дві години стримував наступ німецької танкової колони (100 одиниць техніки та мотосупровід), прикриваючи відступ своєї частини. Загинув  старший сержант М. Сиротинін у липні 1941 року на території Білорусії, у віці 21 рік.
Враховуючи, що засідання відбувалось у переддень свята чоловіків, його учасники продовжили спілкування за солодким столом, де вирішили зустрічатись частіше. 
 

Залишити коментар