Люди , будьте уважні…

      « Корюківкою   майже місяць розповсюджуються  чутки, що містом і районом «ходять» підробні  банківські куп’юри   у   50, 100, 200 гривень, які помічені фарбою і вони фальшиві. Ці кошти надруковано у самопроголошених Луганській  та Донецькій народних республіках. Розкажіть, будь ласка, на сторінках «Маяка» — чи насправді це так?» П. Кравченко, м Корюківка.

     З цим запитанням редакція звернулася до керуючої Корюківським територіальним відокремленим  відділенням  Ощадбанку Світлани Окусок, яка повідомила: «Нас, керуючих відділень, завідуючих грошовими сховищами регіональних банків області,  нещодавно збирали на спеціальну нараду до Чернігівського управління Національного банку України. Тут ми отримали відповідну інформацію з банківською роботою та потім було ознайомлено з сумнівними банкнотами, які  ходять не у нас на Чернігівщині, а на території окупованих самопроголошених  Луганської і Донецької народних республік. Це справді наша національна валюта, але вона погашена різними технічними та хімічними речовинами. Такі куп’юри відрізняються тим, що по контуру  їх, тобто по краях,  позначені фірбою чи дизпальним. І якщо їх випрати, то все одно  банкноти по  контурах залишаються кольорові  чи зі слідами дизпального. Це гроші гашені, які знімалися з обігу, і вони недійсні. Ми, працівники банку, повинні попереджувати Корюківський районний відділ міліції про появу у районі таких сумнівних банкнот.  Але на даний час у нас на Корюківщині  подібних  сумнівних грошей не виявлено. Але знаємо, що у будь-який момент, навіть несподівано  вони можуть з’явитися, тому що до нас  приїхали переселенці з Луганщини і Донеччини і вони можуть привезти такі гроші або їм зі Східної України пересилають передачі, а в них можуть бути оті недійсні, гашені банкноти. Що вони саме  такі, недійсні,то цього можуть не знать і переселенці.»

–Чи є регіони України, де гашені гроші частіше з’являються?

    – Аналогічні недійсні куп’юри  із кольоровими і брудними краями з’являються у ряді районів Харківської  і Запорізької областях. Світлана Євгенівна  звертається до населення нашого району: «Люди,будьте уважні, коли бачите грошові банкноти, які по краю мовби  помічені  дизпальним або фарбою –зеленою, фіолетовою або голубою. Замазані вони тільки одним кольором. Такі гроші не  обмінюйте, щоб вас не обманули. Якщо бачите, що хтось  у різних місцях робить обміни куп’юр з вищевказаними  ознаками, то  повідомляйте про це до райвідділу міліції, телефонуйте на 102. »4759291

А  інші випадки бувають?

–Дуже рідко, але вони трапляються. Потрохи ходять фальшиві гроші номіналом у 500 гривень. Вони віддруковані на неякісному папері. Частіше їх виготовляють на кольоровому ксероксі. І населення повинно пильнувати. Якщо люди помічають, що їм хтось пропонує обміняти сумнівну банкноту, не «клюньте» на таке звернення, не обмінюйте.

Залишити коментар