Лижні гонки

На лижню стало п’ятдесят людей

Нещодавно на території Корюківської ЗОШ №4 відбулися змагання з лижних гонок серед широких мас населення, у яких взяли участь як професіонали, так і любителі цього виду спорту.

Як розповів Олександр Стельмах, п’ятдесят учасників змагань були поділені на три вікові категорії: 6 – 17, 18- 35 та старші 35 років. Спортсмени I категорії (дівчата і хлопці), а також жінки усіх вікових категорій бігли два кола по 250 метрів, тобто долали півкілометрову дистанцію. Чоловіки старше 35 років – три таких же кола, а до 35 років – чотири. Найчисельнішим було представництво кращої на Чернігівщині наумівської лижної школи. Їхні виступи коментував тренер Олексій Погуляй – почесний учасник змагань як за статусом, так і за віком. Гонка відбувалася у швидкому та напруженому темпі, бо спортсмени на старт виходили з інтервалом у 10 секунд. Багато траплялося падінь, особливо серед представників наймолодшої вікової категорії. Та ніхто з дистанції не зійшов. Уболівальники, які активно слідкували за змаганнями, зігрівалися теплим чаєм, кавою та солодощами, які надала наша фабрика техпаперів. А ще підприємство виділило для учасників гонки спортивний інвентар.
Як сказав переможець у категорії до 35 років Олександр Чалик, особливих проблем на дистанції не було. Незважаючи на низьку температуру (-15 0С), почував себе комфортно, бо тривалий час та правильно розминався, тому холод особливо не дошкуляв. Натомість ще один учасник змагань Євген Сотник зізнався, що останнім часом недостатньо тренувався. І хоча виклався на дистанції по максимуму, призером не став. Перевірити свої фізичні можливості вирішив і заступник голови РДА Володимир Полубень. «Фізично на трасі почувався чудово, але просто пробігти 15 км для мене легше, ніж здолати 1 км на лижах», – сказав Володимир. Тренер обласної школи олімпійського резерву Олексій Погуляй розповів, що наумівська команда сюди приїхала не стільки за перемогами, як намагалася привернути до себе увагу. Маючи у своєму складі чемпіонів області та України, легко перемагати у змаганнях такого рівня. За роки існування школи у Наумівці виникли цілі династії спортсменів. Особливо радує, що цим спортом займаються діти – майбутнє нашої держави. Наумівська лижна школа потребує матеріальної допомоги, бо, їдучи на всеукраїнські змагання, самі учасники складаються на бензин, беруть свої продукти харчування, адже коштів на це ніхто не виділяє. Дуже сподіваються на допомогу голови Корюківської громади Ратана Ахмедова.
Переможці всіх вікових категорій отримали медалі, грамоти та цінні подарунки. Найменшим учасникам було вручено солодкі нагороди за участь у змаганнях. Сектор у справах сім’ї, молоді, спорту РДА та відділ освіти, культури, молоді та спорту міської ради висловлюють щиру подяку за надання фінансової підтримки та спортивного інвентарю АТ «Слов’янські шпалери – КФТП».

Андрій ДУБИК
Фото з веб-сайту Корюківської РДА

Залишити коментар