Маємо ще одного почесного громадянина району

У вівторок відбулася чотирнадцята сесія Корюківської районної ради, яку відкрив голова ради Віктор Чернуха. У її роботі взяв участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

Звітували голова РДА
і прокурор
Цього разу засідання відбувалося за відсутності десяти депутатів. В.Чернуха вручив посвідчення обранцю від Блоку Петра Порошенка Роману Менському, який прийшов на місце вибулої Оксани Толкачової. На порядок денний виносилося 12 питань, перше з яких – звіт голови райдержадміністрації Олексія Мірошниченка. Олексій Володимирович доповідав про виконання делегованих повноважень РДА відповідно до чинного законодавства за підсумками 2016 року. Депутати інформацію взяли до відома, порекомендувавши активізувати роботу щодо забезпечення стабільної діяльності господарського комплексу, соціальної та гуманітарної сфер.
Про стан законності та правопорядку на території нашого району розповів прокурор Менської місцевої прокуратури Іван Клюй. Він зазначив, що загалом ситуація у 2017 році стабільна, з початку року зменшилась кількість злочинів проти минулого року. А випадків шахрайства, яке процвітає у сусідніх районах, зокрема у Новгороді – Сіверському, у нас взагалі не було. З населенням потрібно постійно проводити роз’яснювальну роботу, бо люди часто попадаються на гачок підприємливих працівників «банку», «соцслужб», «продавців»… На Корюківщині мав місце випадок розбещення неповнолітніх осіб. Злочинця виявлено і засуджено до 7 років. Але знову ж таки, потрібно більше говорити на такі теми з дітьми, батьками, аби убезпечитися від подібного.
Майже 300 кримінальних проваджень лишилося з минулого року, багато надходить позовів щодо порушень земельного законодавства. На жаль, чимало громадян звертаються в прокуратуру з питаннями, які з 2014 року вже не в її компетенції. Депутатів цікавило, чи вивчає прокуратура електронні декларації на кшталт відповідності доходів і видатків? Виступаючий повідомив, що три таких провадження є. Але проблеми з браком кадрів негативно впливають на оперативність відслідковування подібних питань.

У райбюджеті немає вільних залишків
Начальник райфінуправління Валентина Єременко доповіла про виконання бюджету за перший квартал року. Загалом бюджет району виконано на 202% (усі ради), а райбюджет – на 178%. У зв’язку з утворенням Корюківської об’єднаної громади районна казна зменшилася у п’ять разів, і проти минулого року до неї не надійде близько 30 мільйонів гривень. Депутати внесли зміни до бюджету і розподілили вільний залишок коштів. На початок року він складав близько шести мільйонів, з них майже півтора мільйона виділили на зарплату працівникам ЦРЛ. На даний час вільних коштів лишалося майже 2,5 млн. грн. Отже, 1млн. 200тис. виділили на реконструкцію пологового відділення ЦРЛ з застосуванням енергозберігаючих технологій. 84 тисячі пішло на оплату теплопостачання лікарні. 360 тисяч – на зарплату працівникам Центру первинної медико – санітарної допомоги. На поточний ремонт ЦРЛ спрямували понад 43 тисячі. Освітянам теж виділили: 53 тисячі на зарплату обслуговуючому персоналу шкіл і працівникам відділу освіти і 63 тис. – на підвищення посадових окладів працівникам інших закладів (крім шкіл) та відділу освіти РДА. На придбання предметів, матеріалів та на поточний ремонт і встановлення вікон у приміщенні районної ради витратять 190 тис. грн. А на пальне для відділу культури і туризму – 5 тисяч.
Це означає, що на зарплату медикам ЦРЛ у райбюджеті коштів поки немає. Ситуація загострюється, бо державної субвенції не вистачає і працівники лікарні навіть не повністю отримали аванс за травень. Мабуть, тепер змушена буде розкошелитися Корюківська міська рада, чергова сесія якої запланована на 25 травня.

Визначено другого почесного громадянина
Депутати одноголосно проголосували за присвоєння звання «Почесний громадянин Корюківського району» лікарю – анестезіологу вищої категорії, завідувачу відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії ЦРЛ 59 – річному Василю Ступницькому, який працює у нашому районі з 1995 року. Василь Петрович має значні професійні досягнення, відзначений грамотами міністерства і управління охорони здоров’я, районної влади. Урочисте нагородження з врученням почесного знака та посвідчення відбудеться на День незалежності. Особі, удостоєній такого звання, передбачена одноразова матеріальна виплата у розмірі 10 тис. грн. Їй надається право дорадчого голосу на сесіях райради і колегіях райдержадміністрації та позачергового прийому посадовими особами районної влади і органів місцевого самоврядування.
Депутат Микола Скотар з цього приводу зауважив, що протягом трьох останніх років нікому не присвоювалося таке звання (до цього Корюківський район мав одного почесного громадянина – Анатолія Бондаря, президента ПАТ «Слов’янські шпалери – КФТП»). Але ж раніше обговорювалася достойна кандидатура Василя Устименка, уродженця Жуклі, який багато років очолював Корюківське відділення Чернігівського земляцтва, написав ряд книжок про корюківську землю. В.Чернуха відповів, що на нього не надходило колективне подання у визначені положенням строки – до 1 травня.

«Я завжди був і буду лобістом
Корюківського району…»
Валентина Мельничука, як очільника області, добре знають у нашому районі. Саме при ньому понад десять років тому вдалося добудувати міську четверту школу. Його допомогу і підтримку відчували багато районних керманичів. І сьогодні Валентин Васильович докладає усіх зусиль, щоб саме на базі Корюківської ЦРЛ було створено Північний госпітальний округ. Добиватиметься також, аби нарешті добудували Корюківський музей, достойно увічнивши пам’ять про жахливу Корюківську трагедію 1943 року. Сприятиме виділенню з обласного бюджету коштів на ремонт доріг. Повідомив, що на ці цілі на найближчій сесії буде розподілено 62 мільйони, а до кінця року відповідне фінансування має зрости до 160 – 180 мільйонів.

Зліва направо: В. Мельничук, В. Чернуха, О. Мірошниченко

Залишити коментар