Маленькі узбеки і турки у «Веселці» розмовляють українською

День бантика, який нещодавно відбувся у ДНЗ №4 «Веселка», так би мовити – бантик на безтурботному дитсадківському літі, яке передає естафету щедрій осені з відповідним навчанням дошкільнят. А їх у «Веселці» – 230.

Завідувач ДНЗ «Веселка» Людмила Лобода розповіла, що цьогоріч у садочку – кадрове поповнення. Нещодавно приступили до роботи практичний психолог Лариса Процел і вихователь Алла Камишна, яка навчається заочно.
– Наразі завершуються ремонти у садочку. У шістьох групах замінили лінолеум, – показує підготовлені приміщення. – Загалом на заміну лінолеуму міською радою протягом цього і минулого років було виділено відповідно 47 і 50 тис. грн. Освіжили садочок новенькими шпалерами – ПАТ «Слов’янські шпалери – КФТП» надало необхідну кількість. Також у всіх спальних кімнатах вікна замінені на енергозберігаючі, на черзі – групи. Вже виготовлена кошторисна документація, визначено організацію, яка виконуватиме ці роботи, тож плануємо до Нового року встигнути. Також маємо новенькі стільчики і столики у кожній групі, а ось шафки – чекають заміни…
Найголовніше питання, яке завжди хвилює батьків, – харчування дітей. Людмила Миколаївна переконує, що воно на належному рівні. Дітодень обходиться у 20 гривень. У раціоні, зі слів завідувача, є і свіжа натуральна охолоджена свинина, курятина (поставляє «Глобино»), кисломолочний сир («Базис», Чернігів), натуральне молоко (закуповують у наумівській «Злагоді»), риба та ін. Ягоди, огірки, яблука, груші, зелень, щавель заготовляють власними силами, але не без допомоги батьків.
Кожна група – не схожа на іншу, бо всі вихователі привносять сюди частинку своєї душі. Відтак одна просто потопає у квітах, а в іншій – справжній живий куточок з папужками і рибками. Те, що вдома більшість людей вже викинули б і забули, вихователі старанно збирають і виготовляють з нього напрочуд цікаві і потрібні у садочку речі! Особливо винахідлива у цьому плані інструктор з фізкультури Наталія Пилипенко. У її руках будь-які смужки тканини, резинки, кришечки з пластикових пляшок і навіть газети стають цікавим застосуваннями для естафет і занять спортом. А ще Наталія Віталіївна сама вив’язала для вихованців садочка яскраві килимки у формі різних тваринок і звіряток, аби малечі було приємніше і тепліше виконувати вправи.
Дуже полюбилася дітворі ігрова модульна кімната – справжній рай для розваг і навчання одночасно. Великим плюсом її є сполучуваність елементів між собою, завдяки чому з великих, але м’яких і легких модулів навіть маленька дитина може складати різні фігури: будинки, дерева і навіть людей, а одне приміщення можна легко поділити на умовні зони. Навчальні посібники у вигляді великих яскравих черепах навчають дітей рахувати, зав’язувати шнурки, орієнтуватися у кольорах, розвивати дрібну моторику рук і т.д. У «Веселці» кажуть, що така новітня розробка незамінна для навчання і розвитку маленької особистості. З великих модулів і меблі у кімнаті психолога. Так, великий диван вмить може перетворитися на зручну лавку, а декілька модулів, складені разом, – ось вам і потрібна конструкція для занять. Знайшли своє застосування і сухий душ та сухий басейн з безліччю різнокольорових кульок.
– Всі складові для модульної кімнати замовляли через Інтернет, обійшлася ця кімната у 100 тисяч гривень, – розказує завідувач. – Це – ще передвиборний подарунок нинішнього міського голови Ратана Ахмедова. Від імені колективу ДНЗ №4 «Веселка» і батьків наших вихованців хочеться висловити вдячність особисто Ратану Ратановичу і міській раді за увагу і підтримку нашого закладу, а також усім благодійникам, хто щиро переймається майбутнім нашої країни – дітьми.
А між тим, сьогодні 230 вихованців «Веселки», серед яких не лише українці, а й узбеки і татари, з дитинства розмовляють українською мовою. Українському слову, українським пісні і танцю, українським традиціям малечу щодня невтомно навчають вихователі. А вже думати по-українськи їм доведеться навчитися самим, коли підростуть…

Фото Наталії Рубей

Залишити коментар