«Маяк» завершив реформування!

Процес реформування друкованих ЗМІ, який розпочався у 2016 році, для нашої редакції завершився. Відтепер редакція Корюківської районної газети «Маяк» стала товариством з обмеженою відповідальністю «Маяк – медіа» – єдиним засновником і видавцем районної газети «Маяк». Що змінилося?

Для читача – нічого. «Маяк», яким був – таким і лишається: найближчою газетою, яка пише про усі події у нашому районі, розповідає про цікавих людей, відстоює права читачів. Ми, як і завжди, прагнемо змін на краще: мріємо збільшити обсяг газети хоча б до 16 – ти сторінок, щоб запровадити ряд постійних рубрик, які будуть цікавими для передплатників. А мрії, кажуть знаючі люди, збуваються, якщо їх озвучити у новорічну ніч!
Відтепер наша газета є незалежною. Незалежною – від органів влади, які донедавна були у числі співзасновників «Маяка». За майже 86–річну історію існування районної газети зустрічалися різні можновладці у високих районних кабінетах. Були такі, що вимагали приносити на погодження усі газетні шпальти або окремі сторінки. За відмову – позбавляли дотації з бюджету. Після Помаранчевої революції газеті довелося цілий рік боротися у суді з тодішнім очільником району за право не втручатися у редакційну діяльність. І, незважаючи на великий спротив – ми виграли справу! Хоча й залишились без бюджетної підтримки. Проте, це нас не зламало, а навпаки – змусило навчитися самостійно заробляти гроші. Уже понад десять років, як ми забули, що таке дотація (допомога з бюджету).
Останнім часом місцева влада досить толерантно ставилась до газети і жодним чином не заважала нашому реформуванню. Хоча в деяких районах області ситуація була напруженою, а ріпкинську «районку» й досі районна рада не відпустила «на волю»… Реформування друкованих ЗМІ передбачає співпрацю з владою на законних підставах, як з будь – яким рекламодавцем. Це зовсім інший рівень партнерських відносин, який працюватиме на благо кожного жителя району.
Загалом станом на 2016 рік реформуванню підлягало 596 комунальних газет. 128 з них успішно завершили цей процес, 140 – ще тільки розпочали. А 328 друкованих видань – взагалі в нього не вступали. І на те, мабуть, є свої причини. Однак через рік, 1 січня 2019 року, газети, котрі не пройдуть процес роздержавлення, будуть ліквідовані. Бо в Україні діє закон, яким передбачено, що органи влади не мають права створювати та утримувати друковані засоби масової інформації.
Звісно, не так просто сьогодні вижити реформованим газетам у фінансовому плані. Адже лише поштовики цьогоріч двічі підвищували свої розцінки. Та ми постійно відчуваємо вашу підтримку, дорогі наші передплатники, і щиро віримо, що й надалі ви віддаватимете перевагу своїй газеті. Передплачуйте нас, підказуйте теми, розповідайте про себе і про те, що вас турбує. Будьте разом з нами, і тоді ми здолаємо усі перешкоди, аби ще довго – довго залишатися вашим надійним другом.
З Новим роком! Щастя – у кожен дім! Миру і любові – у кожне серце!

Залишити коментар