Медикам не вистачало 1,2 мільйона гривень…

Сесія районної ради

На останню у минулому році грудневу сесію прибули 24 депутати з 34 обраних. За дві години роботи обговорили понад сорок пунктів порядку денного, який запропонував голова районної ради Віктор Чернуха.

Звітуючи за річну роботу, В.Чернуха відзначив, що інститут місцевого самоврядування пройшов довгий шлях змін і вони продовжуються. Через утворення об’єднаних територіальних громад зменшилося до 12 членів асоціації органів місцевого самоврядування “Ради Корюківщини” (було 23). Голова райради закликав усіх до конструктивної співпраці для розвитку населених пунктів, створення робочих місць, поліпшення економічних результатів. Депутати проголосували за прийняття програми економічного і соціального розвитку Корюківського району на 2018 рік. Далі начальник Корюківського відділу Менської місцевої прокуратури Вадим Карась проінформував у своєму виступі про результати річної діяльності, зокрема, вказав на спад злочинності. Серед правопорушень переважно крадіжки і шахрайства, хоча траплялися і вбивства. Депутат Микола Скотар запитав, скількох керівників притягнуто до відповідальності за корупцію? Прокурор відповів, що у прокуратури забрали такі повноваження, для цього є відповідні органи.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Єременко, доповідаючи про районний бюджет на 2018 рік, підкреслила, що він дуже складний, з недостачею коштів. На сьогодні, можна сказати, у нас є три бюджети: районний, Корюківської і Холминської ОТГ. Райбюджет значно зменшився. Очікується заборгованість, не вистачає мільйона на зарплати працівникам центральної районної лікарні та 200 тис. грн. – на оплату за використані лікарнею енергоносії. У грудні міськрада недодала коштів на лікарню, яка перебуває у спільній власності, райбюджет свою частку виділив. І постараються на енергоносії теж видати. Фінансові процеси тривають постійно, хоча бюджетний рік закінчено. (І ось вже через кілька днів після сесії – з держбюджету на область, і в т.ч. наш район надійшла стабілізаційна дотація. І заборгованості по зарплаті працівникам ЦРЛ не буде!).
В обговоренні депутат Анатолій Марченко запитував про виділення коштів на підтримку громадських організацій і спортивних клубів. В.Чернуха повторив, що райбюджет звели з трудом. Якщо ОТГ приймуть свої рішення і виділять кошти, тоді можна буде щось фінансувати. А не дадуть – доведеться серйозно коригувати районний бюджет. Прийняли, так би мовити, орієнтовний план роботи. І доведеться збиратися знову після свят, зважаючи на рішення двох ОТГ. І спільно щось добавляти. Голова райдержадміністрації Олексій Мірошниченко додав, що добиваються нормальної співпраці з ОТГ. У РДА нема на них важелів впливу, лише домовленості.
Хоча на сесії і прийняли рішення про ряд програм. А на виконання Закону України “Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації” – безоплатно передали майно, яке перебуває на балансі редакції районної газети “Маяк”, у власність ТОВ “Маяк-медіа” (приміщення ж – в оренду, як бюджетним організаціям). У зв’язку з обранням депутата райради Івана Лантуха депутатом Холминської ОТГ – посвідчення нового депутата вручили Володимиру Пилипенку, якого також ввели у склад постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку і ще закріпили за олександрівською громадою. Задовольнили і заяву про складення депутатських повноважень Віри Якушиної.
У різних виступах наприкінці – депутат Людмила Синюта запитувала про підтримку молоді, зокрема, футбольної команди “Фаворит”, яка захищає спортивну честь району на обласному рівні, а жодної копійки з райбюджету не отримує! О.Мірошниченко відповів, що не можуть підтримувати з райбюджету громадські організації з приватними засновниками. М.Скотар питав про недобудований будинок по міській вулиці Бульварній та про стару школу. Одержав відповідь, що будинок передано на баланс міськради, а школу – ЦРЛ. І на сьогодні ніяких змін щодо цієї власності нема…

Залишити коментар