Мер пообіцяв …

Пішохідному переходу біля першої школи – бути?

3

Щоранку Алла Бородавко проводжає свою онучку Софійку до школи. Перейти через дорогу – небезпечно.

Ця тема порушується вже не вперше. І у нашій газеті теж. Зокрема, корюківчанкою Аллою Бородавко, яка мешкає поблизу першої міської школи і на власні очі бачить, як небезпечно діти перетинають дорогу.
2 вересня Алла Іванівна стала свідком того, як мотоцикліст ледь не збив дівчинку-першокласницю, яка перебігала дорогу. На іншому боці її чекала мама, яка у цей час просто побіліла від страху. Водій транспортного засобу на додачу смачно облаяв перелякане дівча. «Невже не можна збавити швидкість?!» – викрикнула йому Алла Бородавко. «А тут немає ні знаку, ні пішохідного переходу!» – такою була відповідь.
І Алла Іванівна знову забила у дзвін: «Чого ми чекаємо?! Опам’ятаємося лише у разі нещастя?..»

Куди ж
подівся знак?..

– Декілька років тому почула по телебаченню про всеукраїнську акцію по забезпеченню безпечного перетину школярами шляхів до школи, – розповідає Алла Бородавко. – Зателефонувала тоді у ДАІ, поцікавилася: які заходи проводитимуться у нашому районі у рамках цієї акції? Чи не можна облаштувати пішохідний перехід біля першої школи, відповідний знак же є, а «зебри» – немає? Мені відповіли, що «вже осінь, скоро сніг піде, її й видно не буде і взагалі – звертайтесь у міську раду». Після невеличкої замітки про це у районній газеті – пізнього вечора знак – щез! Відтоді минуло близько двох років. Тепер – ні знаку, ні переходу…
З одного боку школи «зебра» є – біля магазину «Фея», перед поворотом на вулицю Радянську. Але діти, які живуть, скажімо, по вулицях: Садовій, Робочій, Червонохутірській, не будуть користуватися «зеброю», яка з боку їхніх домівок розташована ЗА школою. Тобто, аби їм безпечно перетнути дорогу до школи по переходу, треба спочатку минути школу, скористатися «зеброю», а потім – повернутися до школи. Навіть не кожен дорослий долатиме такий незручний, нехай навіть і безпечний шлях, чи не так?

«Переходять,
хто де…»

А тим часом відсутність дорожніх знаків «Обережно, діти!» і «Пішохідний перехід» біля навчальних закладів несе у собі безпосередню загрозу життю і здоров’ю дітей. Це розуміє кожен.
– Попереду – зима, – продовжує Алла Іванівна. – День коротшатиме, і діти повертатимуться додому потемки. У цей час і власники авто поспішають додому після роботи. Дітям треба перетнути дорогу – а де і як? Отож і біжать чимдуж – кому де заманеться. А інколи доводиться вичікувати по двадцять хвилин, доки весь транспорт проїде.
Свою онучку Софійку, ученицю 4-го класу першої школи, Алла Іванівна зустрічає сама. Дарма, що живуть через дорогу від школи. Так їй спокійніше. Та жінка завжди думає і про тих школярів, які самі долають шлях до школи. І щораз серце наповнюється неспокоєм, бо на власні очі бачила вже чимало небезпечних ситуацій.

Педагоги –
тільки «за»

– Офіційного звернення батьків до дирекції школи з приводу необхідності облаштування пішохідного переходу не було, – каже директор Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Лариса Лізіна. – Але ми всі розуміємо, що він дуже потрібен з обох боків навчального закладу, а не лише з одного.
Педагогічний колектив розділяє думку директора. Особливо, і зокрема, вчителі початкової ланки – класні мами найменшеньких школяриків.
– У тому місці, де немає пішохідного переходу, навіть дорослому страшно перетинати вулицю, – каже класний керівник 3-Б класу Наталія Федоренко. – А за дітей що й казати! Звісно, пішохідний перехід потрібен, а то, може, навіть «лежачий поліцейський» – тоді б водії точно зменшували швидкість.
– У школі ми постійно працюємо над питанням безпеки дітей, зокрема, безпеки дорожнього руху, – розповідає класний керівник 2-А класу Лідія Метла. – Маємо цілий курс уроків з правил дорожнього руху. Ці знання діти повинні застосовувати на практиці, тобто, якщо переходити дорогу, то лише у визначених для цього місцях і т.д.
На думку заступника директора з навчально-виховної роботи Наталії Матвієнко, більш небезпечним для дітей є відрізок дороги з боку Парку пам’яті, бо водії, які в’їжджають у місто, теоретично рухаються з більшою швидкістю, аніж ті, які їдуть з центру міста, де є і знаки, і пішохідні переходи, і декілька «лежачих поліцейських». Отож, перед школою, з боку «Райффайзенбанк Аваль», пішохідний перехід був би дуже доречним.

Декілька запитань
до ДАІ

– Андрію Петровичу, корюківчани помічають усі зміни у нашому місті. Зокрема й те, що воно останніми роками просто зарясніло «зебрами», у тому числі і біля четвертої міської школи, де раніше її не було. Чому не можна облаштувати такий перехід і біля першої школи, з боку «Райффайзенбанк Аваль»? – запитую у начальника ДАІ А. Кукуюка.
– Свого часу міська рада без погодження з ДАІ облаштувала декілька пішохідних переходів у місті, – відповідає Андрій Петрович. – На вимогу Державтоінспекції, органом місцевого самоврядування були встановлені необхідні дорожні знаки у цих місцях. Але деякі «зебри» все ж зникли, оскільки місця їхнього розташування не відповідали діючим вимогам і стандартам. Щодо пішохідного переходу біля першої міської школи, з боку «Райффайзенбанк Аваль», то теоретично його можна там облаштувати – необхідна нормативна відстань від існуючого переходу з іншого боку школи (біля магазину «Фея» – Авт.) дозволяє це зробити.
– У чиїй це компетенції?
– У компетенції власника доріг у місті – міської ради, – каже Андрій Петрович. – Міська рада приймає рішення про необхідність облаштування пішохідних переходів – за погодженням з ДАІ.

Візит до мера

Щоб остаточно прояснити ситуацію, разом з начальником ДАІ у Корюківському районі вирушаємо на прийом до міського голови Ігоря Матюхи. Ігор Валерійович уважно вислухав проблему, порушену корюківчанкою Аллою Бородавко, щодо необхідності облаштування ще однієї «зебри» поблизу першої школи. І погодився з тим, що пішохідний перехід у цьому місці зніме існуючу проблему і убезпечить дітей на дорозі. За словами міського голови, встановлення «лежачого поліцейського» на згаданій ділянці дороги не є можливим, бо згідно з останніми вимогами застосування пристроїв примусового зниження швидкості на ділянках інтенсивного руху повинно бути лімітованим, оскільки вони заважають нормальній роботі екстрених служб.
– Надайте нам усі необхідні рекомендації із зазначенням місця розташування пішохідного переходу, – звернувся до А. Кукуюка. – А далі вже міська рада займатиметься цією справою, розроблятиме схему, погоджуючи з нормами і вимогами ДАІ. Необхідно буде передбачати кошти у бюджеті на пішохідний перехід, і коли зазначений відрізок дороги підпаде під реконструкцію, перехід облаштують.
Отож, сподіватися на пішохідний перехід біля першої міської школи тепер можна. І небезпідставно. Мер пообіцяв.

Один коментар

  1. вуж говорить:

    Ночью взять ломы и лопаты, сделать 2 траншеи (можно не глубокие – not european wall) по сторонам от школы. И пусть гоняют дальше, асы!

Залишити коментар