Місце зустрічі – «БРЕЧ»

15 липня туристична Бреч приймала близько 60–ти членів громадських організацій Чернігівщини. Теми для дискусій обрали такі: «Хочу змінити на краще середовище», «Зелений туризм», «Навернення сердець людей до рідного краю» тощо.

Корюківська ГО «Альтернатива», яку очолює Володимир Оніщук, ініціювала уже восьму зустріч активістів із Сосниці, Новгорода-Сіверського, Городні, Мени, Семенівки і навіть Талалаївки. Були гості з Чернігова та Києва. Учасників зібрання привітали народний депутат України Анатолій Євлахов та голова Корюківської об’єднаної громади Ратан Ахмедов.
Семенівська ГО «Перспектива» поділилася досвідом, як вони популяризують здоровий спосіб життя. В райцентрі уже стали традиційними спортивні змагання з хортингу (вид спортивних єдиноборств), пляжного волейболу. До них приїжджав гурт «Тінь сонця» та Олександр Волощук, мандрівник з Чернігова. Про історичне минуле краю видана книга.
Городня похвалилася нещодавнім фестивалем, де побували й корюківчани. Розповіли, як їхні громадські активісти допомагають нашим військовослужбовцям у зоні АТО. А по завершенню зустрічі того суботнього літнього дня у сквері біля Корюківської гімназії в рамках мистецького проекту “Літні музичні вечори” порадував своїми виступами корюківчан городнянський колектив “СпівАрт”.
«Нема перепон, якщо людина сама собі їх не створить», – переконана представниця з Мени. Сусіди запропонували своє бачення Менщини туристичної. Для залучення і реклами рідного краю видали буклети. І це не тільки рекламний хід. Їм є що показати. У Мені якраз проходив цікавий музичний фестиваль «Barterwille art fest». Часто в рамках різних заходів проводять майстер-класи з гончарства Олега Луцука. Сусіди презентували путівник для туристів, і вони, за словами редактора інтернет-видання Сергія Лавського, поїхали до них. Він також представив свою інтернет – сторінку «Менщина».
Представляючи Сновськ туристичний, учасники зустрічі демонстрували краєзнавчий матеріал ще з колишньою назвою «Щорс». І бібліотека у них поки щорська. Але на думку присутніх, це суті не міняє. У місті Сновську традиційним стає фестиваль рокмузики.
Сосниця – містечко славне не лише тим, що в ньому народився режисер зі світовим ім’ям Олександр Довженко. Ось уже багато років в центрі стоять дерев’яні скульптури, як уособлення древності Сіверської землі. Історичні традиції сягають ще дохристиянських часів. А річка Убідь, котра бере початки на Новгородсіверщині, впадає у Десну саме за Сосницею.
Підсумок презентацій підбивала знана київська громадська дячка Євгенія Малих. Молода жінка поділилася досвідом співпраці з мерами столиці та Славутича. Відповіла на запитання, розповіла про мандри двадцятьма країнами світу. На її переконання, щоб щось організовувати, лідерам громадських організацій потрібно зацікавлювати бізнес. А родзинкою другої частини зібрання в ресторанно-готельному комплексі “Бреч”, після смачного обіду, став Валерій Кришень. Він більше години розповідав про свої екстремальні мандри світом на мотоциклі.

Віктор ТАТАРИН

Залишити коментар